Szef MON na obchodach 69. rocznicy śmierci majora Kurasia

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

tadeks

Szef MON na obchodach 69. rocznicy śmierci majora Kurasia

Post autor: tadeks » 2016-02-21, 21:50

W kościele w Waksmundzie w minioną sobotę 20.02.2016 r. odbyły się uroczystości związane z 69. rocznicą śmierci mjr. Józefa Kurasia "Ognia". Do Waksmundu przyjechał m. in. minister obrony narodowej Antonii Macierewicz oraz parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.
http://polska-zbrojna.pl/home/articlesh ... iec-Ognia-

Major Józef Kuraś, "Ogień".Postać to kontrowersyjna, dla jednych bohater, dla innych bandyta.
https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Kura%C5%9B

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2016-02-22, 20:41

Tadeks, a co ma to wspólnego z górami?

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2016-02-22, 20:57

Ale to dział : "Na dowolny temat" :-D , może tadeks pisać co chce ;-) o ile moderator nie zahaczy :-P
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

tadeks

Post autor: tadeks » 2016-02-23, 11:01

Ronc pisze:Tadeks, a co ma to wspólnego z górami?
Zaskoczyłeś mnie tym pytaniem.
Gdyby to zapytał jakiś początkujący forumowicz, nie chodzący po górach, nie mający minimum wiedzy o Gorcach i Podhalu, to bym to w skrócie przedstawił, a takiałem to Twoje pytanie zostawić bez komentarza.
Jednak na forum zaglądają tacy jak napisałem wyżej początkujący forumowicz, nie chodzący po górach, nie mający minimum wiedzy o Gorcach i Podhalu, to coś napiszę.

1. Uzasadnienie Michuna:
Ale to dział : "Na dowolny temat" :-D , może tadeks pisać co chce
2. Dla tych co dotychczas nie słyszeli o Józefie Kurasiu, czyli "Ogniu":
na pewno z górami więcej ma powiązań niż Czarnobyl, Londyn, Koncerty rockowe w centrum Polski, Bałtyk i kilkadziesiąt innych tematów umieszczonych w dziale "Na dowolny temat".
3. Kto trochę chociaż zna Gorce lub Podhale, ten wie jak mocno ta postać związana jest z tym regionem. Literatura regionu, historia, kilkudziesięciolenie wędrówki po regionie, rozmowy ze starszymi mieszkańcami tych stron wielokrotnie przekonały mnie jak znana to postać regionu.
4. Tetmajer, Orkan, Tischner, Karol Wojtyła, oni też związani z górami, chociaż to nie góry, a literatura i religia były ich główną dziedziną działalności. To oni też nie pasują do forum?
5. Ogień znał zdecydowanie lepiej Gorce niż większość obecnych forumowiczów. Bywał, mieszkał przez tygodnie w takich zakamarkach rejonu, w których nikt z nas nie był i nie będzie. Na różnej wysokości npm.
6. ¦wiadomie nie oceniłem postaci i napisałem Postać to kontrowersyjna, dla jednych bohater, dla innych bandyta,
żeby nie wywołać politycznej dyskusji na forum turystycznym.

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2016-02-24, 11:38

Może nie wyraziłem się precyzyjnie.
Chodziło mi o ten zapis: "Do Waksmundu przyjechał m. in. minister obrony narodowej Antonii Macierewicz oraz parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości."

To jakby mało kogo interesuje i niepotrzebnie może wywołać dyskusje na tle politycznym a w tym kierunku nie chcemy (chyba?) na tym forum iść. Niby niewinny zapisek, a...

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2016-02-24, 16:54

Daj spokój Ronc, nie jesteśmy wszyscy na jedno kopyto i różne rzeczy różnych forumowiczów interesują, nie ma co wyrokować.

Dla mnie akurat była to ciekawa informacja, że taką postać, a wraz z nią innych w tym jeszcze żyjących żołnierzy niezłomnych, w końcu oficjalnie dostrzegły polskie władze, po kilkudziesięciu latach od Magdalenki, Okrągłego Stołu i początku drogi przemian wolnościowych. To dla wielu wymowna chwila...
A że związek z górami jest tu drugoplanowy to i wątek odpowiedni.

wodzu

Post autor: wodzu » 2016-02-24, 18:00

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 marca.
Cześć i Chwała Bohaterom!

ODPOWIEDZ