Austriackie kolejowe tablice wysokościowe sprzed I w.ś.

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Artur Wagabunda
Kontakt:

Post autor: Artur Wagabunda » 2016-08-16, 20:59

Vlado pisze:A tak nie w temacie
W Kongresówce takich nie było, ale ten wątek uświadomił mi ile ciekawych rzeczy mogłem przeoczyć.
W Paśmie Klonowskim uwieczniłem taką współczesną "tablicę wysokościową"
Obrazek
Oto idzie, człek dziecięcy Do strumieni, do kaczeńcy Przez odludzie, wróżki śladem Ze świata w którym bólu więcej niż zrozumieć dałby radę - W.B. Yeats

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-08-31, 19:08

Vlado pisze: A tak nie w temacie, przy okazji, ostatnio na chodniku znalazłem taki oto znak, nigdy wcześniej nie szukałem ich pod nogami;)
Też spotkałem takie coś użyte jako punkt graniczny w Pieninach. Kiedyś stawiali słupki graniczne ;-)
Obrazek
Zastanawiasz się, W KTÓRE GÓRY wyruszyć tym razem?
>>> wktoregory.pl

Marek S

Post autor: Marek S » 2016-12-09, 22:15

Dla zainteresowanych tematem krótki raport z badań terenowych w sezonie lato/jesień 2016.

Linia kolejowa nr 104. Na odcinku od Chabówki do Limanowej, poza wzmiankowaną przez bubę stacją kolejową w Mszanie Dolnej tablic wysokościowych nie znalazłem. Przyznaję, po cichu liczyłem, że coś będzie na kultowej stacji w Kasinie Wielkiej, ale się zawiodłem :-(

Na osłodę 2 fotki z Mszany Dolnej:

Obrazek

Obrazek

Co do Słowacji. Ponad wszelką wątpliwość nie ma tablic na stacjach: Ni¾na, Podbiel, Vychodna, Va¾ec, Hnu¹ta, Tisovec mesto i na całej długości linii kolejowej Rimavska Sobota-Fiµakovo.
Ostatnio zmieniony 2016-12-10, 16:41 przez Marek S, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cisy2

Post autor: Cisy2 » 2016-12-10, 12:31

Marku, ja również podczas tegorocznych wakacji odwiedziłem kilka słowackich dworców kolejowych. I... figa :-/ Z jednej strony były to nowe budynki dworcowe, wzniesione w miejscu rozebranych starszych obiektów, z drugiej strony zaś zaczynam się zastanawiać, czy "nasze" tablice wysokościowe nie były umieszczane tylko na dworcach znajdujących się w "austriackiej" części Austro-Węgier. Usprawiedliwiony byłby ich brak (dotychczasowy?) na Słowacji, na terenie dzisiejszych Węgier, w Siedmiogrodzie i Banacie. Są natomiast, poza dzisiejszą Austrią, na pewno w Tyrolu południowym, w Czechach, i w tej części Polski, która znajdowała się pod zaborem austriackim.

"Moje" słowackie dworce z tego roku: Mezilaborce Mesto, Snina, Michalovce, Koszyce

ODPOWIEDZ