Sudety gonią Beskidy pod kątem wież. To ci nowina!

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2015-12-10, 18:41

Kurcze, zeby to w tej Moravie sobie po prostu stalo! zeby tam nie bylo biletow, kolejki linowej i tlumow.. To prawie jak czarnobylska duga.. Impreze tam na szczycie zapodac, a potem zjechac zjezdzalnia prosto do namiotu- to by byl czad! :mrgreen:

Ale chyba i tak sie tam wybiore bo to jest tak brzydkie ze az ladne :lol:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2015-12-12, 07:30

mój minorowy nastrój zrobił się jeszcze paskudniejszy po tym obrazku :-/
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
Franiu

Post autor: Franiu » 2015-12-27, 10:10

"Panorama Kłodzka" w artykule Adriana ¦ledzia informuje o planach budowy kolejnych wież widokowych na pograniczu polsko - czeskim.

Miasta i gminy z terenu powiatu kłodzkiego biorą udział w projekcie "Polsko - Czeski Szlak Grzbietowy - część wschodnia", w ramach którego mają zostać wyremontowane lub postawione całkowicie nowe obiekty widokowe. Do stycznia 2016 mają być wybrani partnerzy projektu, wnioski projektowe będą przełożone do marca a realizacja projektu przewidziana jest na lipiec 2016 -grudzień 2018.

Wieże miałyby powstać na szczytach:

- Kłodzka Góra
- Ostra Góra (Góry Bardzkie)
- Orlica
- Lesista
- Radoszka (Krowiarki)
- Czerniec (Góry Bystrzyckie)
- Włodzicka Góra
- Guzowata (Góry Stołowe)
- Wrona (Góry Sowie)
- Mała Sowa

a poza tym w Międzylesiu (wieża zamkowa), w Bystrzycy Kłodzkiej - prawdopodobnie baszta i Słupcu - na szybie pokopalnianym.

tadeks

Post autor: tadeks » 2017-04-29, 09:15

Może kogoś zainteresuje strona uzupełniająca temat punktów widokowych w Sudetach:
http://www.zapomnianepunkty.karr.pl/

tadeks

Post autor: tadeks » 2017-12-19, 13:18

www.walbrzych.naszemiasto.pl informuje:
W czwartek (14 grudnia) dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi i oddania do użytku wieży widokowej, wzniesionej na Borowej (853,3 m n.p.m.) - najwyższym szczycie Gór Wałbrzyskich. Wieża widokowa ma 16,5 m wysokości, a na poziomie 15,3 m jest podest widokowy. Górny poziom masztu przygotowanego pod montaż kamer (będą wykorzystywane m.in. do ochrony przeciwpożarowej), który umieszczono wewnątrz konstrukcji wieży, osiągnął poziom 19,5 m.

W przyszłym roku stanie kolejna na Trójgarbie.
Każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia.

tadeks

Post autor: tadeks » 2018-01-15, 13:05

I kolejna wieża w planach (zaawansowanych), ma stanąć w Rudawach Janowickich na Wielkiej Kopie (871m).
Konstrukcja jej ma być odmienna od innych naszych sudeckich wież, ma być podobna do budowli u sąsiadów:
Stezka v oblacích https://www.google.pl/search?q=Stezka+v ... 66&bih=647
lub Stezka korunami stromù https://www.google.pl/search?q=Stezka+k ... 66&bih=647

Znalazłem projekt tej wieży
https://3.bp.blogspot.com/-C5UxEOCjOMw/ ... rojekt.jpg
Każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia.

tadeks

Re:

Post autor: tadeks » 2019-06-13, 20:01

Franiu 3,5 roku temu informował
Franiu pisze:
2015-12-27, 10:10
... "Polsko - Czeski Szlak Grzbietowy - część wschodnia", w ramach którego mają zostać wyremontowane lub postawione całkowicie nowe obiekty widokowe. Do stycznia 2016 mają być wybrani partnerzy projektu, wnioski projektowe będą przełożone do marca a realizacja projektu przewidziana jest na lipiec 2016 -grudzień 2018.

Wieże miałyby powstać na szczytach:
- Kłodzka Góra
- Ostra Góra (Góry Bardzkie)
- Orlica
- Lesista
- Radoszka (Krowiarki)
- Czerniec (Góry Bystrzyckie)
- Włodzicka Góra
- Guzowata (Góry Stołowe)
- Wrona (Góry Sowie)
- Mała Sowa
...
Po ilości wież, które z tej listy powstały we wskazanym terminie projekt uznać można za nieudany.
Z jakiej przyczyny? Chodziło o pieniądze?

Ja dotarłem do info o innym projekcie z 2018 roku. To czesko-polski projekt mający na celu wybudowanie 11 wież widokowych na pograniczu, który rok temu zyskał finansowanie.
Oto lista miejsc w których powstaną punkty widokowe:
Velká Deštná
Nový Hrádek
Olešnice v Orl. h. (Feistův kopec)
Vysoká Srbská
Duszniki-Zdrój (Orlica/Vrchmezí)
Bystrzyca Kłodzka (Jagodna)
Międzylesie (Czerniec)
Kłodzka Góra
Radków (nad zaporą)
Nowa Ruda (Włodzickia Góra)
Nowa Ruda (Słupiec)
Pożyjemy, zobaczymy co z tego zostanie zrealizowane.

PS. O otwartej pół roku temu wieży na Trógarbie gdzieś już na forum w innym miejscu pisano. Prezentuje się efektownie, chaciaż nie wszystkim może się podobać.

włodarz2

Re: Sudety gonią Beskidy pod kątem wież. To ci nowina!

Post autor: włodarz2 » 2019-06-13, 20:25

Velká Deštná - budowa się rozpoczęła.
Radków (nad zaporą) - tu prawdopodobnie też.
Nowa Ruda (Włodzickia Góra) - wieża po odbudowie oddana do użytku.

ODPOWIEDZ