Złocisty trunek - gdzie i dlaczego warto się napić piwa?

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-11-17, 14:53

cham pisze:A zauważyliście, że jak się wleje bronka do szklanki / kieliszka / kufla, odstawi butelczynę, a za parę minut jeszcze raz się ją weźmie, obróci do góry nogami nad ową szklanką / kieliszkiem / kuflem to jeszcze ładnych parę kropel z niej poleci?
Taaa....coś w tym jest. ;-)

A wracając do meritum :-D

"Ciechan Miodowy" - znane i lubiane, czasem lubię sięgnąć po miodowy trunek :-D

"Lunatic" od KingPina, ten browar różne dziwactwa wypuszcza, tutaj mamy witbier'a z grilowaną cytryną i owocem granatu...pijalne i ciekawe :-P

"American Witbier" od Dr Brew, czyli kwaskowatość witbiera z amerykańską cytrusowością i żywicą, bardzo smaczne

"Winchester" - czyli Imperial IPA od Faktorii, świetne piwko o mocy 8,4% i IBU - 100. Malo jest imperialnych ip na rynku, warto się skusić. :-D

"Piernikowy Foch", czyli piwo ciemne, piernikowe od Jana Olbrachta. Znam i lubię, dobre na chłodne wieczory :-D

a w nawiązaniu do tego ostatniego, to jutro wybywam na dwa dni do Torunia zawodowo, wieczór zapodamy sobie tutaj. :mrgreen:
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-11-30, 22:38

Taaa... :mrgreen:

Gościszewo - seria "55", tym razem koźlak na niemieckich chmielach Hallertau Cascade, bardzo smaczne i warte uwagi

Ciechan - "Porter" z BLG 22, czasem warto sięgnąć po ten piwny gatunek, zwłaszcza ten od Ciechana

Tyniec - "Przeor Ciemne", czyli tzw produkty benedyktyńskie, średnie piwko w stylu ciemne

Gloger - "Bosa Rosa", piwko z tzw "ściany wschodniej", nazwali je Białowieskie Ale, bo dodano tu trawy Żubrówki, hym...w smaku specyficzne, nie potrafię rozszyfrować z czym mi się kojarzy, warto posączyć

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
lapetti

Post autor: lapetti » 2016-12-01, 10:58

Satan pisze:Ciechan - "Porter" z BLG 22, czasem warto sięgnąć po ten piwny gatunek, zwłaszcza ten od Ciechana
Ośmielę się wtrącić, że nie tylko od Ciechana i nie tylko czasem ale warto i częściej, a szczególnie jesienio i zimo :mrgreen:

Awatar użytkownika
_Sokrates_

Post autor: _Sokrates_ » 2016-12-01, 16:24

Satan pisze:Gloger - "Bosa Rosa", piwko z tzw "ściany wschodniej"
Oceniając obiektywnie - piwa z białostockiego Glogera są cienkie.
A za skandal uważam to, że kiedyś w ich firmowej knajpie podali mi ciepłe piwo.

Za to polecam piwa z browaru w Dąbrowie Białostockiej, np. Biebrzańskie.
Wiem, że nic nie wiem.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-12-02, 21:46

lapetti pisze:
Satan pisze:Ciechan - "Porter" z BLG 22, czasem warto sięgnąć po ten piwny gatunek, zwłaszcza ten od Ciechana
Ośmielę się wtrącić, że nie tylko od Ciechana i nie tylko czasem ale warto i częściej, a szczególnie jesienio i zimo :mrgreen:
Mądre to słowa i nie śmiem protestować :-D

Innym stylem, wartym posączenia w zimne wieczory, jest tzw RIS (Russian Imperial Stout), mało jest tego na rodzimym rynku. Ja aktualnie mam przy sobie kufelek z wyrobem browaru Fortuna - "Komes Russian Imperial Stout". Moc - 12%, BLG - 25.
Na razie pije się dobrze /polowa kufla/, choć alko jest bardzo wyczuwalne..

Dark Side of N.P.M.

krzyso

Post autor: krzyso » 2016-12-09, 18:08

Prawdziwie górskie piwo, czyli Browar Birbant - Sheep Szit :-)

Cytuję: '' stout ze słodem wędzonym owczym łajnem '', dodam, że od owiec z Hali Boraczej.

https://www.youtube.com/watch?v=fO8NiKt ... e=youtu.be

Wiem, że do dostania także w butelkach, więc jak tylko znajdę na pewno spróbuję.
I gdzieś tam się idzie...

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-12-13, 21:32

krzyso pisze:Prawdziwie górskie piwo, czyli Browar Birbant - Sheep Szit :-)

Cytuję: '' stout ze słodem wędzonym owczym łajnem '', dodam, że od owiec z Hali Boraczej.
Ciekawe! :-D Być może piwko będzie tylko dostępne w czasie kulturowego wypasu... ;-)
Birbanta cenię, więc jak nadarzy się okazja, to pewnie sięgnę.

U mnie ostatnio:
"Pora na Chmielesfora", czyli Sorachi Ace IPA od PiwoWarowni. Jest to IPA na chmielu z...Japonii. Strasznie dziwny smak, nawet nie umiem go okreslić, w każdym razie niewiele tu klasycznej żywicy i cytrusów, ale zapewne popróbować warto.

"Russian Imperial Stout" z Fortuny. Styl? Jedno z bardziej zwalających z nóg. Ten RIS ma 12% mocy. Nie wiem, może miałem gorszy dzień labo głowa już nie ta, ale po 3/4 kufla strasznie się męczyłem. Piwo "oleiste", gazu niewiele, "ciężkie" - czekolada, śliwki i dość wulgarny alkohol. Jak ktoś ma ochotę na zapasy z bronkiem, to ten zawodnik jest mocny... ;-)

"Hapan", czyli Polish Fruit Sour Saison. Piwko uwarzone przez browar Wąsosz wespół z fińskim Humalove. Polski chmiel, 300g agrestu, 20kg brzoskwiń i fińskie metody...wyszedł taki lekki, a nawet mocny kwas w smaku. IBU jedynie 15. dla koneserów kwaśnych piw.

"Cascade IPA" od Dr Brew. Aby odświeżyć kubki smakowe po tym co powyżej, to klasyczna IPA typu jeden chmiel, w tym wypadku Cascade. Super rześkie i pojalne piwko z cała gamą smaków przypisaną stylowi.

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-12-27, 19:28

Ostatnio naszło mnie na "kwasidła". I tak:

"Witbier" z browaru w Cieszynie. Bardzo dobry wit. Wart wypicia. Zresztą w Cieszynie piwa robią naprawdę fajne (Rajli ;-) )

"Białe IPA" od Artezana. W założeniu mieszanka wit'a z IP¡, ale tu głównie czuć amerykański chmiel. Tym nie mniej piwo jest znakomite! Jeden lepszych trunków jakie ostatnio piłem.

"Pszeniczniak" od Ambera. "Domowe" kawsidełko też warte grzechu. Od jakiego czasu pszeniczne od Ambera robi się wzorcowo mętne, smak też dobry

"Salvia" od browaru Brodacz. Jest to American Saison. Przeciętne, niczym mnie nie porwało...

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-02-11, 14:25

"Noc na Tarnogaju" - stout z Wrocławskiego Browaru Rzemieślniczego. Bardzo dobrze przygotowany stoucik.

"Harry" - Earl Grey American Blonde z Browaru Brodacz. Piwo z dodatkiem herbacianym, mnie nie specjalnie podeszło...

"Bard" - American Pale Ale z Profesji, coraz bardziej cenię ten browar - świetne piwko

"Alchemik" - ponownie Profesja, tym razem Wild American India Pale Ale, użyto dzikich drożdży, zacne, jak poprzednie.

"Duży Volt" - Polish Double IPA z Browaru Brodacz, niestety przeciętne

krzyso pisze:Prawdziwie górskie piwo, czyli Browar Birbant - Sheep Szit :-)

Wiem, że do dostania także w butelkach, więc jak tylko znajdę na pewno spróbuję.
No mnie się udało zanabyć ten stoucik w wersji butelkowanej - 330ml. Stout podwędzany, to nie częsty produkt z polskich stajni. Mnie wędzonki nawet podchodzą, ciekawe piwko.

"Jumbo" - Imperial Black IPA od mistrzów z Pinty, Ci panowie nie potrafią zepsuć swoich piw. Bardzo polecam.

"Stare ale Jare" - kolejny pintowy browar tym razem mamy tu Altbier w wersji Sticke. Nie piłem tego dużo w przeszłości, tym niemniej smaczne i warte poznania.

"Pszeniczniak" od Ambera...tak jak z Koźlakiem, nie ma sobie równych ;-)

"Porter Bałtycki Wędzony" - z Browaru Gościszewo. Kolejny rzadki gatunek, chyba ciut za mało tej wędzonki, ale piwo bardzo ciekawe i warto po nie sięgnąć.

"Mera IPA" - ipa z Browaru Artezan. Ciężko u mnie nabyć coś z tego browaru, jakiś czasu temu na kolana położyło mnie "białe IPA", to nie jest aż tak miażdżące, ale niezłe. IBU - ok 70

"Komtur" - piwo ciemne z Gościszewa, tak aby czasem czymś zwykłym przepłukać kubki smakowe i żeby nie był to lager ordynarny, takie piwko nadaje się znakomicie ;-)

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2017-02-13, 12:24

Quiz piwny :-D
http://wzorsmaku.gazeta.pl/wzorsmaku/13 ... Czolka3Img
Ja miałem 8/10 - padłem na witaminie i rodzaju chmielu :-D
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-02-13, 13:47

9/10 - mnie udupiły starożytne cywilizacje. :-D

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
lapetti

Post autor: lapetti » 2017-02-13, 14:03

Nie chwaląc się: 10/10 :mrgreen:
Nie wypada zataić: cywilizacje, chmiel i witaminy - strzelałem (na oślep acz wyszło celnie).

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-02-13, 14:34

Lapetti...poszedł do działu z fotozagadkami. :mrgreen:

A tak prezentuje się rzeczony, podwędzany owczym łajnem z Hali Boraczej, stout od Birbanta.

Obrazek

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-02-27, 19:40

"Imperial Porter Coffe & Salt" z Browaru Bytów. Imperialny = mocny porter z nutką kawy i soli, której w zasadzie nie wyczułem. Solidne piwko. Butelka 330ml.

"Surfer" z Gościszewa, czyli ich piwo pszeniczne. Znakomite, z nutką cytrusów. Bardzo polecam.

"Lust Cut" z AleBrowaru, mamy tu American Golden Ale. Jakoś nie potrafię tego gatunku polubić. Piwo ma piękną barwę. Smak do polubienia /przynajmniej u mnie/.

"Bumerang" z browaru Dziki Wschód. Jest to IPA na chmielach z Australii. Bardzo fajne, trzymające smak gatunku piwko. Do polecenia.

"Farmhouse Ale"
z browaru WhyDuck? Piwko na chmielach z Belgii, a więc klimaty witbiera, sporo rześkości i kwaskowatości. Całkiem przyjemne.

"Apartament" czyli klasyczna AIPA, tym razem od Radugi. Kto lubi ten gatunek nie będzie zawiedziony. Do produkcji użyto 6 różnych gatunków ziaren.

Dark Side of N.P.M.

Tomekk

Post autor: Tomekk » 2017-03-12, 19:50

W okresie późnojesienno-zimowo-wczesnowiosennym preferuję "ciężkie" piwa.

Bardzo podchodzi mi lwówecki porter, z fajnymi kawowymi nutami. Nie jest tak dobry jak porter Kormorana (ach, te nuty suszonych śliwek!!!) ale zdecydowanie godzien uwagi.

Obrazek

ODPOWIEDZ