Złocisty trunek - gdzie i dlaczego warto się napić piwa?

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

cezaryol

Post autor: cezaryol » 2016-08-12, 20:53

Pierwsze bardzo mi smakowało, ale etykieta ogóle nie informuje o producencie, lecz o zleceniodawcy.

Awatar użytkownika
Trop

Post autor: Trop » 2016-08-14, 19:39

:-( dwukrotnie kilka godzin po edycji wpisu zdjęcia uległy zanikowi, oprócz jednego. Podejmuję czynności naprawcze, może są zdjęcia, może nie ...

=====================
Piwo kupione w czeskim dużym sklepie ... bez chwili zastanowienia, a to ze względu na nalepkę:
Obrazek

Pochodzi z browaru Konrád, z Liberca, z dzielnicy Vratislavice nad Nisou. Na obrazku panorama miasta z dominantą - Je¹tìdem, jeszcze bez "lejka". Samo piwo - dobre, z ciekawą goryczką.

Obrazek

Na terenie browaru byłem w 2007 roku w Automuzeum - kilometr od domu rodzinnego Ferdinanda Porsche.
Obrazek

Wewnątrz były różne pojazdy, podobno większość z nich była sprawna.
Obrazek

Może coś do piwa? Tym razem produkty słowackie, na jednym z nich "lejek" :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-08-22, 20:22 przez Trop, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2016-08-14, 21:32

cezaryol pisze: etykieta ogóle nie informuje o producencie, lecz o zleceniodawcy.
To od Jagiełły;)

cezaryol

Post autor: cezaryol » 2016-08-14, 21:50

Znalazłem tylko, że z "małego browaru na lubelszczyźnie", ale bez nazwy.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-08-21, 19:37

Trochę nowych smaków, trochę staroci:

"Dziedzictwo - Kaskada" - od Peruna. Perun wydał serię dziedzictwo, które promują polskie chmiele, w tym wypadku Kaskada. Piję drugi raz, polecam!

"Młynarz" - od Profesji. American Wheat, czyli pszeniczniak z amerykańskimi chmielami. Piję też drugi raz. Również polecam.

"10 Hops" - od Birbanta. Piwo zawiera 10 amerykańskich chmieli. Dla mnie odkrycie miesiąca ¦wietne, wysycone, bogate. Należy spróbować!

"Człowieczy Los" - od Glogera. Browar z Białegostoku. American Amber Ale. ¦rednio mi podszedł...

"Irlandzkie Ciemne" - ciemniacz od Krajana...po prostu czasem chce się przepłukać gardło czym "zwykłym" ;-)

"Piwo Szafarza" - ciemniacz z miodem...z Tyńca...jak wyżej... :-P
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2016-08-22, 20:16

Satan pisze:"Młynarz" - od Profesji. American Wheat, czyli pszeniczniak z amerykańskimi chmielami. Piję też drugi raz. Również polecam.
Profesja jest teraz wybijającym się minibrowarem. W weekend byliśmy na Beer Geek Madness Summer Edition i było kilka premier. Większość mnie zawiodła ale akurat Profesja miała bardzo dobrego Obieżyświata :-) AIPA co się zowie a i nazwa pasująca na to forum. Jak gdzieś znajdziecie szczerze polecam :-)

Na festiwalu można było też degustować po 100ml piwa z górnej półki. I przyznam szczerze, że Bommen&Granaten z Brouwerij De Molen powaliło mnie na kolana! :-) Pyszny Barley Wine leżakowany w beczkach po winie Rioja... Pychota! I nie było czuć nawet prawie 12% alkoholu :-)
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2016-08-23, 14:24

Najlepsze piwa w tym roku wg znawców, Chmielaki Krasnostawskie 2016:
http://finanse.wp.pl/gid,18474786,kat,1 ... aid=117997
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-09-05, 20:52

Z ostatnich:

"Lost Weekend" - rye black india ale od Radugi, fajne, ciemne, stoutowate, z końcówką jak w ipa'ch :-D świetne!

"Irlandzkie Ciemne" - Krajan, da się pić :-P

"Behemoth - Sacrum" - belgian IPA od Peruna, trzecie podejście i coraz bardziej mi podchodzi ;-)

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-09-05, 22:53

Odnaleziono recepturę i odtworzono średniowieczne piwo ze Strzegomia!
Zastanawiasz się, W KTÓRE GÓRY wyruszyć tym razem?
>>> wktoregory.pl

Leuthen

Post autor: Leuthen » 2016-09-06, 02:33

Podróże kształcą :-) W ostatnią sobotę w Henrykowie na Dolnym ¦ląsku kupiłem w dawnym opactwie cystersów piwa z browaru klasztornego w Szczyrzycu
http://www.browarszczyrzyc.pl/s2-warzon ... browar.htm
Czteropak z 4 różnymi piwami kosztował 25 zł. W moim zestawie były piwa:
- Grodzisko
- Opackie
- Przeora
- Eliksir.
Ten ostatni, najsilniejszy z całego zestawu (7 woltów), to ciemne piwo. Gębę mi wykrzywiało, bo strasznie gorzkie, ale widać cystersi wychodzili z założenia "gorzki lek najlepiej leczy" :mrgreen: Pozostałe też całkiem niezłe.

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2016-09-06, 07:03

Ze Szczyrzyc próbowałem tylko Opackie więc jadąc przez Henryków się z chęcią zatrzymam i zakupię niniejszy czteropak :-) No chyba, że prędzej uda mi się wyjechać z Wyspowy co planowałem od maja w tym roku ;-) Wtedy zakupię u źródła :-)

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2016-09-18, 15:32

Przed weekendem kupiłem piwo, które kupiło mnie wyglądem :-) Brzmi niewiarygodnie ale nie mogłem się oprzeć wspomnieniom i zakupiłem limitowaną edycję piwa Trooper 666 z grafiką Iron Maiden :-) Bitterek był całkiem przyzwoity ale butelki raczej chyba nie wyrzucę ;-)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-10-07, 17:19

Kilka propozycji ode mnie:

Browar Spółdzielczy Puck - "Skrótowe" /APA + elementy nepalskiej herbaty..takie dziwactwo trochę, raczej dla spróbowania, niźli regularnego picia... ;-) /

Kormoran - "Coffee Stout" z serii Podróże Kormorana /stouty lubię, kawy nie pijam, z tego względu wolę stouty owsiane czy mleczne, ten oczywiście też smakowity, ale jak mam wybór... ;-) /

Perun - "Dziedzictwo - Sybilla" /seria piw "pędzonych" na polskich chmielach, wcześniej piłem Kaskadę, Sybilla nie gorsza - warto!/

Cornelius - "Americal Lager" /lagerek po amerykańsku - bardzo fajne piwko/

Fortuna - "Miłosałw Blond Ale" /średniak, dla koneserów... :-) /

Profesja - "Ratownik" /Summer Ale, na razie wszystko co piłem od Profesji było zacne, nie inaczej jest tutaj!/

Gentleman - "Gwóźdź Programu" /ten browar, to dla mnie nowość, a tym przypadku mamy Australian Red Ale, baaaardzo dobre piwo, należy wysączyć :-P /

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-10-25, 17:58

Aha... :mrgreen:

Z ostatnich degustacji..:
"Czarna Robota" - Browar Zakładowy, ich stout żytnio-owsiany. Stout owsiany nie jest dla mnie tajemnicą, ale wersję żytnio-owsianą widzę pierwszy raz. Piwko jest świetne, całość dopełnia typowa PRLowska etykieta

"Russian Imperial Stout - wersja z 27,5BLG" - nowośc od Birbanta, za te pół litra napoju dałem 17zł. Wiadomo: moc + czekolada, śliwki, prawie zero gazu. Moc? Coś koło 12% ;-) Warto popróbować

"Pospolite Ruszenie" - Browar Łańcut i całkiem udane American Pale Ale (APA), temu browarowi można by się przyjrzeć :-D

"Hop Sasa" - Polish IPA od weteranów craftbeer'u z AleBrowaru, polskie chmiele i czeg chcieć więcej ;-)

"Porter" - Browar w Cieszynie, na polskim rynku nie ma za wiele porterów, tego od Rajli'ego jeszcze nie piłem. I jest całkiem, całkiem :-)

A pisząc powyższe słowa sączę inną legendę od AleBrowaru, mianowicie ich India Pale Ale (IPA), czyli piwo, które w minionych latach zdobyło niejedeną nagrodę i warto po nie sięgać - "Rowing Jack" :mrgreen:

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
cham

Post autor: cham » 2016-10-28, 21:56

A zauważyliście, że jak się wleje bronka do szklanki / kieliszka / kufla, odstawi butelczynę, a za parę minut jeszcze raz się ją weźmie, obróci do góry nogami nad ową szklanką / kieliszkiem / kuflem to jeszcze ładnych parę kropel z niej poleci?
"(...) ktoś wyszedł przed namiot. Spojrzał w górę i krzyknął: O k***a! Kolejni uczestnicy wyprawy wychodzili przed namioty (...) i powtarzali to samo. O k***a! Takie robi wrażenie."

ODPOWIEDZ