Złocisty trunek - gdzie i dlaczego warto się napić piwa?

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-03-23, 18:16

Tomekk pisze:W okresie późnojesienno-zimowo-wczesnowiosennym preferuję "ciężkie" piwa.

Bardzo podchodzi mi lwówecki porter, z fajnymi kawowymi nutami. Nie jest tak dobry jak porter Kormorana (ach, te nuty suszonych śliwek!!!) ale zdecydowanie godzien uwagi.
Cytując jednego z tutejszych klasyków: "...to jest bardzo słuszna koncepcja." Też mam podobnie i zimną pora zdarza mi się sączyć te cięższe, ciemne i mocne piwa.

Z ostatnich czasów godne wg mojej oceny, są:

"Porter Cieszyński", wracam do niego już któryś raz i się przekonuję. Naprawdę fajny porterek.

"Porter Bałtycki" od Baby Jagi. Kolejny porter spoza utartej klasyki, też wart uwagi.

"Porter 9" od Jabłonowa. Ten z kolei leżakował przez 9 miesięcy. Bardzo dobry, klasyczny porter, jak ktoś lubi na wieczorowe pory, jeszcze w te szare wieczory - must drink ;-)

"Komes Porter Bałtycki" od Fortuny. Wytrawny, taki "suchy", bez tej śliwkowej nutyki, ale ostatecznie całkiem, całkiem...

A z innych, to od jakiego czasu smakuję kolejne propozycje od Profesji, tym razem "Przekupka", czyli ich Imperial Witbier. Super! ¦wietne! Oni są jak Pinta, niczego nie potrafią spaprać... :-)

"Żniwiarka" od Piekarni Piva, jest piwo typu saison. Fajne, wysycone o takim chlebowym posmaku, pijalne. Bardzo podeszło.

"1 na 100" od Kormorana. Jak kupuje to specjalnie etykiet nie czytam. Tego jeszcze nie piłem, więc zanabyłem. Okazało się, że to piwo różni się od klasyków tym, że ma tylko...1% mocy ;-)

"Browne Ale" od Corenliusa, średnie, przeciętne.
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2017-03-26, 18:27

W piątek wieczorem byłem na debiucie nowego wrocławskiego minibrowaru Wbrew i przyznam szczerze, że jest szansa na następne dobre wrocławskie piwo. Jakby ktoś chciał spróbować to niech zacznie od Summer Ale'a. Był super! :-)

Dzisiaj za to zweryfikowałem Browar Słociak pod Opolem i niekoniecznie jest tym czego oczekuję po browarze. Opolskie Jasne bardzo słabe a Sławicka Pszenica poprawna, bez rewelki. Pozostałe sprawdzę na meczu ;-)
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

Tomekk

Post autor: Tomekk » 2017-04-06, 21:45

Browar Waszczukowe, Pallicho, cda (cascadian dark ale). Cudna chmielowa goryczka, wyczuwalne nuty kawowe. Uczta!!

Obrazek

Tomekk

Post autor: Tomekk » 2017-10-13, 07:28

Bardzo ciekawym połączeniem jest piwo z herbatą earl grey. Wyraziste, świetnie gasi pragnienie. M.in. w Szczyrzycu takie ważą. Znakomite

Obrazek

tadeks

Post autor: tadeks » 2018-08-05, 21:22

Filmik ze sklepu przybrowarnego w Siołkowej koło Grybowa znaleziony na Facebooku, autor Darek Wysowiak z grupy "Wysowa-Zdrój Nad Wysową" :
https://www.facebook.com/24414816906922 ... 29932/?t=1
Każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia.

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2018-09-01, 08:47

Niedawno nocowaliśmy w dwóch czeskich schroniskach, o których warto tu wspomnieć, bo takie rzeczy to tylko w Czechach.

A więc w schronisku Portá¹
Obrazek

można skosztować piwa Portá¹
Obrazek

niepasteryzowane, w czterech odmianach

Z potraw zaskoczeniem były naleśniki z makiem... z dużą ilością maku
Obrazek

Z kolei piwo Radegast najlepiej może smakować na szczycie Radgast 1106m npm
Obrazek

oraz w schronisku również zwącym się Radegast, gdzie leją je w kilku odmianach
Obrazek

Jesteśmy w Czechach więc nie samym piwem żyje człowiek, jest jeszcze drugi czeski napój bogów
Obrazek

Ekscesów potrawowych w menu nie widziałem tutaj ale zauważam, że coraz częściej warto w czeskich schroniskach "pozwiedzać" ichniejsze jedzone jako kolejną atrakcję
Obrazek

Obrazek
Wiele osób będzie ci mówiło że czyste serce to jest cecha dzieci i kretynów
To jest taki stan duszy człowieka kiedy człowiek odkrywa ile zła zrobił, ile zła go spotkało, ile ran w swoim sercu niesie a jednak uważa że warto żyć i piękną sprawą jest kochać

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2018-09-02, 12:07

Luksonie, zainspirowałeś mnie tymi miejscami, w nich jeszcze nie byłem.

Ze swojej strony dodam, że w Karkonoszach, tak przez nas lubianych, też są lokalne minibrowary, jak choćby Loucni Bouda, którą wszyscy pewnie znają. Też ciekawym tematem są Friesove Boudy http://friesovyboudy.cz i dwa minibrowary w Vrchlabi, z których w szczególności mogę polecić ten http://www.pivovarskabasta.cz/cs.
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

ODPOWIEDZ