Polubić Kornika

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
_Sokrates_

Post autor: _Sokrates_ » 2016-06-08, 13:29

Krzyś66 pisze:wycinka na tak dużą skalę i w takim miejscu jak P.Białowieska jest niemal nie zauważona ... można złośliwie się domyślać - tamto cięli 'oni' to było źle , tu tną 'nasi ' to jest OKi...
Teoria spiskowa, której nie powstydził się sam minister Macierewicz.

Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy czy wycinają w TPN czy w BPN.
Jedna i druga wycinka jest przejawem hipokryzji "parkowców".
Wiem, że nic nie wiem.

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-06-15, 10:38

Abstrahując od wycinek... znalazłem ciekawy artykuł przytaczający badania wskazujące na to, że w przeciągu 150 lat w Karpatach podwoiła się ilość lasów. Podają tam zarówno plusy i minusy tego zjawiska.

Karpaty zarastają - lasów jest już tam 2 razy więcej niż przed 150 laty

Wg mnie dobrze, że w niektórych miejscach, jak np. w Dolinie Ciechani w Beskidzie Niskim walczy się z zarastaniem pewnych unikalnych dolin górskich.
Zastanawiasz się, W KTÓRE GÓRY wyruszyć tym razem?
>>> wktoregory.pl

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2016-06-15, 11:27

I masz rację , bo człek chcąc nie chcąc w wielu miejscach niszcząc środowisko dla bytowania jednych zwierząt czy roślin , otworzył je dla innych .
Ewidentnym na to przykładem są Bagna Biebrzańskie .Od dziesiątków lat w wielu miejscach koszono łąki .Łąki te nie zarastały i stały się siedliskiem i miejscem gniazdowania wielu ptaków .Ale wszystko się zmienia i rolnicy przestali kosić pewne łąki .Raz ,że zaczęły zarastać dwa , niektóre zwierzaki traciły siedliska .Cóż , banalne : Park zlecił koszenie tych łąk firmie zewnętrznej .Minęło parę lat iii zdziwko bioróżnorodność wciąż mniejsza jak za dawnych lat :shock: Przeanalizowano i w końcu odkryto , że chłop i owszem co roku chciał kosić łaki ale : nie zawsze warunki wodne na to pozwalały , czasem wykonał tylko jeden pokos , czasem wcale , czasem zebrał wszystko czasem coś zostało i zgniło ... i dzięki tej "niedbałości" raz górą były jedne gatunki ptaków raz inne a w dłuższej perspektywie populacje wszystkich się rozwijały...a firma zewnętrzna : ma sprzęt , ma zlecenie to kosiła co roku .
Regulowanie natury to cholernie trudna sprawa.
”Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.”

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2016-07-31, 12:15

Minister Jan Szyszko pisze:Rąbaliśmy te lasy, wycinaliśmy, a tych lasów mamy coraz więcej. Mamy tę swoją polską szkolę ekologii i leśnictwa, która polega także na wycinaniu lasu, gospodarowaniu nim.
...
Przecież gdyby nie było człowieka, to by nie było Krakowa, a rosłaby w tym miejscu puszcza jak ta Puszcza Białowieska. I gdzie by się wtedy podział bocian, który żyje blisko ludzkich siedzib?

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-08-15, 12:04

Beskid Żywiecki jak widać kornika się nie boi :-D
Obrazek
Na zejściu z Lipowskiego Wierchu na Halę Boraczą.
Zastanawiasz się, W KTÓRE GÓRY wyruszyć tym razem?
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2018-06-27, 19:20

Obrazek
stary osioł bez katalizatora, zapchlony

ODPOWIEDZ