Wspinaczka

Wszystko to, co nie jest bezpośrednio związane z górami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
jacekaga

Post autor: jacekaga » 2010-05-26, 18:11

http://www.pza.org.pl/szkolenie/article.acs?id=325286

Masz tu kursy organizowane przez Polski Związek Alpinizmu razem z terminami. Myślę, że druga pozycja ("Kurs wspinaczki skalnej") powinna Cię zainteresować. Na tej samej stronie możesz znaleźć program takiego szkolenia. Wydaje mi się, że jeśli szkolić się to w profesjonalnych warunkach, a po krajowym związku można się chyba takowych spodziewać. Sam myślę o wzięciu udziału w Zimowym Kursie Turystyki Wysokogórskiej organizowanym przez tą instytucję.

Carnap

Post autor: Carnap » 2010-05-26, 19:26

tu masz taniej. no i wiesz z kim http://www.szkola-alpinizmu.pl/kursy.html

Awatar użytkownika
jacekaga

Post autor: jacekaga » 2010-05-26, 20:42

800 złotych za 7 dni, kontra 750 złotych za 6 dni. Tu i tu licencjonowani instruktorzy PZA. Taaak... :roll:

Carnap

Post autor: Carnap » 2010-05-26, 22:08

Kurs proponowany na stronie PZA zaczyna się w sobotę o 12, kończy w piątek o 14. No tak. 7 dni. Przyznasz jednak, że 750 to mniej niż 800 zł, a program kursu jest taki sam - to znaczy zgodny z wytycznymi PZA. Więc po co to "Taaak" i przewracanie oczami?!?!

Awatar użytkownika
MartaZ

Post autor: MartaZ » 2010-05-26, 22:25

Dzięki za informacje :-)

A czy ktoś słyszał jakieś opinie o tej szkole? http://wpionie.pl/index.php?r=sz_kursy
"But the fool on the hill
Sees the sun going down..."

Carnap

Post autor: Carnap » 2010-05-26, 22:35

Z usług instruktorskich szkoły "W pionie" nigdy nie korzystałem. Znam natomiast Szczepana, jednego z założycieli szkoły. Co prawda nie chodzę od pewnego czasu na ściankę przy ul. Nowowiejskiej, ale jeżeli w szkole "Pionu" zatrudnieni są ci sami instruktorzy co kiedyś, polecać można ich śmiało (o samej ściance krążą zaś różne głosy - ale samym instruktorom zarzucić nic nie można). Zresztą, bez względu na to jaką szkołę wybierzesz, myślę że będziesz zadowolona. Choćby stosunkowo duża konkurencja i to, że instruktorami wspinaczki skalnej PZA nie mogą zostać osoby przypadkowe, powoduje, że bylejakość to rzadkość.
O! A skoro jesteś z Wielkopolski, może lepiej wybierz się blisko siebie na ściankę, zobacz co i jak, popytaj, może ktoś ci kogoś poleci, kogo przed zapłaceniem za kurs "podejrzysz" jaka to osoba itd.

Awatar użytkownika
MartaZ

Post autor: MartaZ » 2010-05-26, 22:59

Narazie robię rozpoznanie i przeglądam oferty w internecie, jakoś ta szkoła przypadła mi do gustu, wystarczy wejśc na stronę i mozna tam znaleźć konkretne info - dokładne opisy, terminy, ceny itd. Miałam kilka pytań - szybko dostałam odp. na mojego maila.

Carnap, a to co piszesz potwierdza że to porządna firma :-)
Ale poszperam jeszcze trochę, coby mieć jakieś porównanie...

Oczywiście wszelkie info, rady i opinie nadal mile widziane ;-)

jacekaga też myślę o kursie zimowym w przyszłym roku :-)
zresztą chyba jeszcze kilka osób z forum też

Maciej_P

Post autor: Maciej_P » 2010-05-27, 21:41

Marta, z WlkPolski, to pomyśl czy nie lepiej w sokoliki- tarrrrcie, miejsce na próby DDS itp. :mrgreen:
Who dares, wins!
--------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
MartaZ

Post autor: MartaZ » 2010-05-27, 23:15

Jakoś tak od razu, nie zastanawiając się dlugo, rzuciłam się na Jurę, bo od dawna marzy mi się żeby tam pojechać, więc jak zaczęłam kombinować z tym kursem to Jura wydała mi się jedynym właściwym kierunkiem ;-)

A teraz tak sobie myślę że Sokoliki to też super pomysł! Pomijając fakt że ode mnie to rzeczywiście znacznie bliżej niż do Jury, to niewiele o nich wiem (w ogóle Sudety znam słabo :oops: ), ale nic to, zaraz sobie poczytam :roll:
Maciej_P, dzięki za podpowiedź ;-)

Awatar użytkownika
Gregor
Kontakt:

Post autor: Gregor » 2010-05-28, 06:06

Tak tak, ja też polecam Sokoliki :-) Ja swój kurs miałem w dwóch etapach - na Jurze i w Sokołach. Jura jest ok na początek, ale mi akurat nie do końca odpowiada wspinanie w "dziurkach", których tam jest aż za dużo. Poza tym wspinaczom górskim zawsze bardziej podobają się Sokoły, gdyż - w przeciwieństwie do Jury - po skończeniu drogi zawsze można wejść na szczyt, a z niego podziwiać piękną panoramę np. Karkonoszy. W Jurze można ze szczytu podziwiać jedynie kolejne skałki oraz równiny... Ale to tylko moje skromne zdanie :-)
"Nie ma czego szukać moczarów. W górach żyć należy!
Szczęśliwymi nozdrzami znów oddycham górską wolnością!"
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
MartaZ

Post autor: MartaZ » 2010-05-28, 11:09

Gregor a w jakiej szkole robiłeś kursy? możesz coś polecić?

teraz przeglądam oferty szkół dolnośląskich działających w Sokolikach :-P , może ktoś korzystał z jakiejś i może coś podsunąć?

Awatar użytkownika
Gregor
Kontakt:

Post autor: Gregor » 2010-05-28, 11:42

Ja akurat robiłem kurs w ramach klubu wysokogórskiego, ale mogę polecić szkołę mojego instruktora:

http://www.szkolawspinania.ovh.org/

Będziesz zadowolona!
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
aknah

Post autor: aknah » 2010-05-28, 12:55

A ja kurs robiłam w Jurze i było mega fantastycznie ;-) W przeciwieństwie do Gregora ja lubie wspinaczkę "w dziurkach" ;-) Jura jest idealna na początek! Co prawda instruktor z Trójmiasta ale najlepszy z najlepszych!!!! Jest w Jurze prawie całe wakacje i prowadzi kursy - także jakbyś chciała mogę Ci dac namiar.
Kurcze w Sokoły też bym sobie pojechała - może jakis wyjazd wspinaczkowo-forumowy?
Życie jest podróżą - ciesz się nią!
www.zawszezarece.pl

Awatar użytkownika
Gregor
Kontakt:

Post autor: Gregor » 2010-05-28, 13:56

aknah pisze:Kurcze w Sokoły też bym sobie pojechała - może jakis wyjazd wspinaczkowo-forumowy?
Jestem jak najbardziej za :-)
Friedrich Nietzsche

Carnap

Post autor: Carnap » 2010-05-28, 16:38

To może jeszcze warto dodać, że również w wapiennych (Kogutki, Lejowa, Jasiowe Turnie) skałkach pod zakopiańskich organizowane są kursy skałkowe. Zaletą takich kursów jest to, że niekiedy instruktor zabierze np. na Mnicha, albo w inny pobliski granit

ODPOWIEDZ