Korsyka GR 20 Majówka

Moderatorzy: Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Murzyn

Korsyka GR 20 Majówka

Post autor: Murzyn » 2016-11-28, 08:52

Witam
Zastanawiam sie nad przejsciem GR 20 na Korsyce poza sezonem - typuje okres kwiecien - maj do poczatku czerwca . Czy ktos z Was przechodzil ten szlak w maju /jest mnostwo informacji i relacji z miesiecy 6-10
Natomiast nie ma nic o miesiacach 4-6
Interesuja mnie warunki na szlaku - ilosci sniegu /przecietne maksymalne /
Trudnosci, zalodzenia grani na szlaku w tym okresie itp - jesli ktos przechodzil ten szlak poza sezonem w w/w miesiacach prosze o info.

Awatar użytkownika
Marco

Post autor: Marco » 2016-11-28, 08:59

Co prawda próbowaliśmy przechodzić go w grudniu, a potem drugi raz z powodzeniem pod koniec września to jedyne co mi się nasuwa w związku z Twoim terminem to mogące wystąpić problemy z przejściem strumieni. W grudniu w związku z silnym opadem musieliśmy na jednym etapie zawrócić gdyż nie byliśmy w stanie przejść wezbranego potoku.
...only way to cure stupidity is death...

Murzyn

Post autor: Murzyn » 2016-11-28, 09:13

Marco pisze:Co prawda próbowaliśmy przechodzić go w grudniu, a potem drugi raz z powodzeniem pod koniec września to jedyne co mi się nasuwa w związku z Twoim terminem to mogące wystąpić problemy z przejściem strumieni. W grudniu w związku z silnym opadem musieliśmy na jednym etapie zawrócić gdyż nie byliśmy w stanie przejść wezbranego potoku.
Chyba czytalem Twa relacje z grudnia -) celuje w termin 15.04-3.05
19 dni a tylko 10 dni urlopu -) Obawiam sie duzej ilosci sniegu i oblodzen /aczkolwiek mam w tym wprawe / dlatego pytam o warunki . Potoki to tez problem przy planowaniu trasy bede staral sie to uwzglenic licze sie ze pewne odcinki moga sie okazac b trudne w przejsciu /wiel zalezec bedzie od pogody i opadow ...

ODPOWIEDZ