Czarnohora - Podróż sentymentalna...

Moderatorzy: Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Marco

Post autor: Marco » 2017-07-04, 10:39

Niestety pisałem już o tym problemie do MarcinaKG. Wszystko to prowadzi do totalnego zniechęcenia z pisaniem czegokolwiek. I nie jesteś odosobnionym przypadkiem.

Troszkę to dziwne co piszesz bo moje fotki też są wrzucone z google i je widać. Więc może coś przy przesyłaniu ich lub udostępnianiu było nie tak w Twoim przypadku.
...only way to cure stupidity is death...

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2017-07-04, 13:30

deszczowa Ukraina a w tym czasie w Sudetach paliło słońce, mam chociaż tę przewagę ;-)
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-07-04, 13:38

sparkus pisze:[...] Nawet wygodny rosyjski hosting radikal jest niedostępny od paru dni. Przypuszczam, że jest blokowany na mocy najnowszej ustawy, która weszła w życie od 1-go lipca b.r. :-(
Sparkus, ja na radikala "ładowałem" fotki 2 lipca i bez kłopotu się odbyło.

PS - zadałem pytania odnośnie Białego Słonia, proszę o odpowiedź...
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
sparkus

Post autor: sparkus » 2017-07-04, 19:55

Satan pisze: ja na radikala "ładowałem" fotki 2 lipca i bez kłopotu się odbyło.
Tak z ciekawości dzisiaj załadowałem radikala i odpalił bez problemu. Widocznie 1-go lipca były jakieś problemy techniczne. Widzę, że zmienili całą procedurę i teraz inaczej się wstawia fotki przez ich hosting. Miałem tam swój folder do którego mogłem się zalogować, a teraz wszystko zniknęło - nie ma lekko, ciągle i wszędzie jakieś problemy. :-/

Fotki wstawiłem do swojego postu przez radikala, powinny być widoczne.
W górach jest niewiele, ale jest to co najlepsze.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-07-04, 20:36

No dobra, a czemu Miedzio jest "usunięty"???

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Marco

Post autor: Marco » 2017-07-05, 07:39

Satan pisze:PS - zadałem pytania odnośnie Białego Słonia, proszę o odpowiedź...
Coś taki niecierpliwy??? :mrgreen:
nie mam fotek bo wbiliśmy tam około 22 wieczorem. Na parterze obserwatorium dwa pomieszczenia połączone korytarzem zostały w miarę uprzątnięte. Okna zabite są deskami, otwór drzwiowy z wprawionymi prowizorycznymi drzwiami. W środku tak jak wspomniałem dwa pomieszczenia połączone krókim korytarzem w którym składowane są materiały budowlane. W obu stały rozbite namioty o wielkości Limy II czy coś w ten deseń. Gdyby ich nie było na podłodze myślę, że może spokojnie pomieścić się po 6 osób w każdej z sal. problemem jest wilgoć. Więc bez plandeki lub czegoś co możesz położyć pod karimatę lub samopompę raczej nie polecam. Rajli uwalił się bezpośrednio na niej więc może coś więcej powiedzieć o komforcie spania.
Oprócz tego obok tych pomieszczeń są kolejne drzwi i tam urzęduje chatar?? sam nie wiem czy można go tak nazwać. W oknach szkło i żaluzje. A rano oprócz niego wyszło jeszcze trzech ludzi których przenocował.
Nie byłem w środku więc nie wiem na jakiej zasadzie to działa.
Fot nie robiłem, może ktoś z pozostałych uczestników coś ma.
Satan pisze:No dobra, a czemu Miedzio jest "usunięty"???
Nie został, tylko sam się usunął. Pewnie miał jakieś ważne powody ku temu. :-(
...only way to cure stupidity is death...

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-07-06, 20:14

Marco pisze:

No co? :mrgreen:

Dzięki za odzew. Balem się, że wzorem powiedzmy...Andrejcovej, siedzi jakiś miglanc i pobiera haracz za nocleg.

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2017-07-09, 13:42

Marco pisze:
nie mam fotek bo wbiliśmy tam około 22 wieczorem. Na parterze obserwatorium dwa pomieszczenia połączone korytarzem zostały w miarę uprzątnięte. Okna zabite są deskami, otwór drzwiowy z wprawionymi prowizorycznymi drzwiami. W środku tak jak wspomniałem dwa pomieszczenia połączone krókim korytarzem w którym składowane są materiały budowlane. W obu stały rozbite namioty o wielkości Limy II czy coś w ten deseń. Gdyby ich nie było na podłodze myślę, że może spokojnie pomieścić się po 6 osób w każdej z sal. problemem jest wilgoć. Więc bez plandeki lub czegoś co możesz położyć pod karimatę lub samopompę raczej nie polecam. Rajli uwalił się bezpośrednio na niej więc może coś więcej powiedzieć o komforcie spania.
Oprócz tego obok tych pomieszczeń są kolejne drzwi i tam urzęduje chatar?? sam nie wiem czy można go tak nazwać. W oknach szkło i żaluzje. A rano oprócz niego wyszło jeszcze trzech ludzi których przenocował.
Nie byłem w środku więc nie wiem na jakiej zasadzie to działa.
Fot nie robiłem, może ktoś z pozostałych uczestników coś ma.
Satan pisze:No dobra, a czemu Miedzio jest "usunięty"???
Nie został, tylko sam się usunął. Pewnie miał jakieś ważne powody ku temu. :-(
Rzeczywiście podłoga była dość wilgotna, jednak położyłem się na niesamopompie nieco ją brudząc. Akurat położyłem się przy drzwiach wejściowych i trochę z pod nich wiało. Miejsc tam, gdyby nie dwa namioty Ukraińców, byłoby z 10-12. Jeżeli chodzi o chatara, to wydawało mi się, że to goprowiec. Gdyby nie miał akurat znajomych, to chyba też by udzielił schronienia. Sympatyczny gość. Jest chyba jego zdjęcie w relacji z wizyty Glińskiego na Ivanie. Miejsce na namioty jest, tylko widoki poranne mogą doprowadzić do zawału serca. A ha, na drzwiach kartka, że to lokal przeznaczony dla turystów, więc nie ma mowy o nielegalu.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2017-07-11, 21:06

Kapitalna impreza.. Ukrainy nigdy za wiele.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2017-07-13, 16:52

menel pisze:Kapitalna impreza.. Ukrainy nigdy za wiele.
a poza tym to wypisz wymaluj
Obrazek

Gang dzikich wieprzy z plecakami zamiast motorów ;-)

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2017-07-14, 15:15

lukson pisze:Gang dzikich wieprzy z plecakami zamiast motorów
Trafione :mrgreen:

Kilka słów ode mnie:

Ukraina, przynajmniej jej wschodnia część, jest dość biednym rejonem, chociaż jak wszędzie jednym się powodzi nieco lepiej :mrgreen:

Obrazek

Biały Słoń oferuje legalny nocleg. W planach remontowych obserwatorium, podobno uwzględniono przerobienie go na schronisko, jednak poza kilkoma workami cementu i małym gruzowiskiem, ruchu na placu budowy nie stwierdziłem.

Obrazek

Podobnie jak Marco i ja potraktowałem ten wyjazd sentymentalnie, więc zdjęcia ze słupkiem dawnej granicy nie mogłem sobie odmówić.

Obrazek

Na przepięknym grzbiecie, napotkaliśmy też smutny obrazek. Dwóch młodych Ukraińców zginęło, w tak wydawałoby się spokojnym miejscu. Zauważyłem, że tamtejsi turyści wyrażają pamięć cukierkami. Słodycz i gorycz... Widziałem w górach dziesiątki podobnych miejsc pamięci, ale to wywarło na mnie chyba największe wrażenie, nie wiem dlaczego.

Obrazek

Potem już głównie lało i padało, więc zdjęć nie robiłem dużo, dlatego zamieszczam jeszcze fotkę z dworcowej poczekalni...

Obrazek

... gdzie w oczekiwaniu na pociąg, korzystaliśmy m. in. z oryginalnej toalety

Obrazek

Na ostatniej prostej też czekaliśmy :mrgreen: Jako mieszkaniec miasta tego gdzie mieszkam, mówię Wam: Wiwat Schengen!

Obrazek

I na koniec, Dc ostrzegł mnie, że siku w krzaczek na parkingu kosztuje 50 zł, jednak dostrzegłem ważniejszy zakaz

Obrazek

Na Ukrainie byłem pierwszy raz, spełniając jedno ze swoich marzeń i już wiem, ze chciałbym tam wrócić, tym bardziej, że podobno Czarnohora nie jest najładniejszym pasmem naszych wschodnich sąsiadów. Jeżeli to prawda, nie wiem jak pięknie musi być gdzie indziej.
Dziękuję za uwagę.
Grigorij ( zapisek kelnera )

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-07-14, 20:01

rajli pisze:[...]Na Ukrainie byłem pierwszy raz, spełniając jedno ze swoich marzeń i już wiem, ze chciałbym tam wrócić, tym bardziej, że podobno Czarnohora nie jest najładniejszym pasmem naszych wschodnich sąsiadów[...]
I chyba główny cel wyjazdu został w Twoim przypadku osiągnięty. Dobrze prawisz. Rozważ zatem ¦widowiec, Borżawę czy Krasną... ;-)
Czy piękniejsze? Nie będę się spierać, piękne na pewno. I piękne jest to, że na ten prawdziwy wschód nie mamy z Polski tak daleko. :-P

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2017-07-14, 21:40

Szedłem w doborowym towarzystwie, pięknym pasmem, dawną granicą polsko - czechosłowacką. Zobaczyłem więcej niż chciałem, więc tak, cel osiągnięty i to z nawiązką. Turystyka rozwija się tam wolno, ale jednak, dlatego trzeba się spieszyć ;-)

ODPOWIEDZ