Pogoda

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
_Sokrates_

Post autor: _Sokrates_ » 2016-04-22, 15:41

medile pisze:Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego niektórzy tak uwielbiają snuć swoje mądrości nawet wtedy, kiedy ich nikt o nie nie prosił.
Zadałaś pytanie o rakach czy nie?
1. Jeśli tak to się nie pultaj, że ktoś odpisuje. Zadając pytanie na publicznym forum trzeba mieć na uwadze to, że odpowiedź nie musi zawsze łechtać naszego ego.
2. Jeśli nie to polecam kontakt ze specjalistą.
Wiem, że nic nie wiem.

Awatar użytkownika
tomasz7
Kontakt:

Post autor: tomasz7 » 2016-04-24, 12:43

A wydawało mi się ,że podgląd z kamer TOPR-u czy info na stronie TPN-u to dobre źródło lecz chyba nie dla wszystkich. Obecny czas (kwiecień,maj..) to raki musowo w plecaku.Oblodzenia jest tam teraz od cholery ale jeśli ktoś woli zjechać na tyłku i potem wzywać topr...
nie rozumiem tego świata.
Stworzony by biec
W pogodni za swoim dniem...

miedziopl

Post autor: miedziopl » 2016-04-24, 23:29

Dzisiaj w tatrach już bialutko jak w zimie. Raki do połowy maja w tym roku myślę na spokojnie ;)

O warunki zadzwoń np do schroniska na chochołowskiej to Ci na pewno odpowiedzą ;)

Awatar użytkownika
Bonus

Post autor: Bonus » 2016-04-25, 12:05

Czy raki są potrzebne ? Tak. Raki w Tatrach to PODSTAWOWE wyposażenie od ok października do maja-czerwca czyli wtedy gdy w górach panuje zima.

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2016-04-26, 18:21

Bonus pisze:od ok października do maja-czerwca czyli wtedy gdy w górach panuje zima.
Od kiedy to w Polsce mamy dwie pory roku? :-P

W Tatrach teraz nie panuje zima tylko warunki zimowe.

Awatar użytkownika
Marco

Post autor: Marco » 2016-04-26, 19:11

Ronc pisze:Od kiedy to w Polsce mamy dwie pory roku? :-P
Widać, że styrany jesteś robotą i nie zauważyłeś zmian klimatycznych. Już od kilku lat w Polsce mamy dwie pory roku zamiast czterech. Porę suchą i mokrą :mrgreen:
...only way to cure stupidity is death...

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2016-04-26, 21:27

Marco pisze:Już od kilku lat w Polsce mamy dwie pory roku zamiast czterech. Porę suchą i mokrą :mrgreen:
Aha, wiedziałem, że coś mnie ominęło :mrgreen:

Awatar użytkownika
Red-Angel

Post autor: Red-Angel » 2016-04-26, 21:58

Dawno w górach nie byłeś, to pewnie dlatego ;-)

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2016-04-26, 22:01

Marco pisze: mamy dwie pory roku zamiast czterech
kiedyś mieliśmy sześć, coraz większa bieda widzę w temacie pór roku, to ma być dobra zmiana?!
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
Marco

Post autor: Marco » 2016-04-27, 07:50

Michun pisze:kiedyś mieliśmy sześć, coraz większa bieda widzę w temacie pór roku, to ma być dobra zmiana?!
nie chciałem jeszcze bardziej "zaciemniać" tematu :mrgreen:
...only way to cure stupidity is death...

Awatar użytkownika
Bonus

Post autor: Bonus » 2016-04-27, 15:06

Ronc pisze:
Bonus pisze:od ok października do maja-czerwca czyli wtedy gdy w górach panuje zima.
Od kiedy to w Polsce mamy dwie pory roku? :-P

W Tatrach teraz nie panuje zima tylko warunki zimowe.
Nie no wiadomo, że są cztery tylko w Tatrach strach przy takim założeniu mrugać, żeby nie przegapić wiosny lub jesieni ;-)

medile

Post autor: medile » 2016-06-01, 14:21

Odnośnie mojego dawnego pytania o warunki śniegowe w T.Zachodnich ...

W pierwszą majówkę byliśmy na:
- Rakoniu, kierując się początkowo zielonym szlakiem z Polany Chochołowskiej, potem powrót przez Grześ.
- Ornaku z Doliny Kościeliskiej przez Przełęcz Iwanicką
- Sarniej Skale (brak śniegu)

¦nieg, owszem, był, wiadomo. Raki zapewne by nie zawadziły, ale absolutnie nie były konieczne! Spotkaliśmy wielu turystów, którzy raki chowali do plecaków ^^ Była to nasza pierwsza "zima" w Tatrach, a mimo to poruszanie się po tych szlakach nie sprawiło nam kłopotu (może z wyjątkiem kilku metrów pod Ornakiem, gdzie pomogły kijki i kilku metrów na ścianie Rakonia, gdzie przetorowaliśmy sobie drogę tóż obok innych turystów, aby nie stać w "korku").

Trasy te polecił nam wspaniały góral, właściciel kwatery, w której mieszkaliśmy, a przytwierdzili je poznani doświadczeni turyści na szlakach.

Piszę to, żeby niedoświadczeni "zimą" (w warunkach zimowych) turyści, tacy jak ja, nie słuchali ślepo takiego wydziwiania, jakie ja spotkałam po prostym pytaniu na tym forum.
Wyniosłam z tego forum jedynie to, żeby NIE ZADAWAć tu ŻADNYCH PYTAń. Przynajmniej nie w tym wątku.

Pozdrawiam :)

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2016-06-01, 14:42

medile pisze:Piszę to, żeby niedoświadczeni "zimą" (w warunkach zimowych) turyści, tacy jak ja, nie słuchali ślepo takiego wydziwiania, jakie ja spotkałam po prostym pytaniu na tym forum.
Wyniosłam z tego forum jedynie to, żeby NIE ZADAWAć tu ŻADNYCH PYTAń. Przynajmniej nie w tym wątku.
Szanowna medile pozwalam sobie zacytować Pani wypowiedź , bo sprawa bezpiecznego wyposażenia w Tatrach jest bardzo ważna , a nie daj Boże ktoś debiutujący w zimowych warunkach posłucha tych nieodpowiedzialnych słów .
Tak medile , przy odrobinie szczęścia o tej porze można przejść Tatry w sandałach a nawet w klapkach .Można też w mieście zawsze przechodzić na czerwonym świetle i żyć długie lata ... tylko cóż z tego wynika ? , ano nic .
W warunkach pogodowych podczas których może wystąpić oblodzenie a takie bezapelacyjnie podczas Pani wycieczek były , należy bezwzględnie mieć ze sobą raki co nie znaczy że trzeba ich używać gdy nie ma takiej konieczności i to by było na tyle.
”Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.”

Awatar użytkownika
krzyś

Post autor: krzyś » 2016-06-01, 17:57

medile pisze:Trasy te polecił nam wspaniały góral, właściciel kwatery
Tacy raczej po górach nie chodzą :roll:

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2016-06-01, 18:50

medile pisze:Piszę to, żeby niedoświadczeni "zimą" (w warunkach zimowych) turyści, tacy jak ja, nie słuchali ślepo takiego wydziwiania
Tak więc:
medile pisze: Była to nasza pierwsza "zima" w Tatrach, a mimo to poruszanie się po tych szlakach nie sprawiło nam kłopotu
I to jest rada dla początkujących w turystyce zimowej :mrgreen:

ODPOWIEDZ