XVIII.2imowy Zlot- odbył się i bardzo się udał =)

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Miejsce zlotu?

Czas głosowania minął 2018-12-29, 10:15

Schronisko Roztoka
1
20%
Przechyba
0
Brak głosów
Stóg Izerski
3
60%
"Coś na wschodzie"
1
20%

Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
Slon

Re: XVIII.2imowy Zlot- odbył się i bardzo się udał =)

Post autor: Slon » 2019-02-26, 15:35

nikt nie umie na tym tymczasowej wersji forum - czekamy na obiecana nowa odslone
Kierunek - tam gdzie a'hoj przygodo.

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2019-02-26, 23:06

No żeby do tej pory nie wytrzeźwieli!! Toż to woła o pomstę do sił wyższych :roll: :lol:
Skrótem wielkim zatem co nieco skrobnę ja, prawie emerytka, a młodzież niech zżera wstyd, a najlepiej, niech uzupełni :mrgreen:
W piątkowe popołudnie dziwnym trafem 10 osób spotkało się w świeradowskiej knajpie , czego skutkiem było wyjście na szlak już po zmroku ;-)
Krutul został oddelegowany do wjazdu gondolą , natomiast reszta ekipy podzieliła się na 2 obozy: pierwszy szedł zielonym szlakiem ( w składzie: Milena, Hanka, catty, Słoń, AgaŻet , sosik), drugi zaś stokówkami (skład: Lidka, Michun i Edka).

Obrazek
autor: Milena

Obrazek

Ponieważ wcześniej padło hasło, że ostatni stawiają piwo, tempo marszu było zacne. Niestety, pod schroniskiem obydwa obozy zeszły się w jednym czasie (czyt.: ok.20-tej), więc i wyścig i stawianie piwa przesuwa się na kolejny zlot :lol:
Na miejscu spotkała nas boska niespodzianka w postaci , a właściwie dwóch postaciach: rajli i miedzio zmienili swe górskie plany i zamiast szwendać się gdzieś bardziej na wschodzie, wbili na Stóg :-D
A zatem: powitania, przedstawianie się , uściski, śmichy, dowcipy, konsumpcja , śpiewy….

Obrazek

Obrazek

I tak do pierwszej w nocy :-D Hurtowe mycie zębów przy umywalce poszło sprawnie, a kołysanka wyśpiewana przez Michuna wprowadziła miedzia w stan euforii :mrgreen:
Poranek cudny. Na nóżki jednak trzeba ubrać , poza butami, jakieś wspomaganie. Co kto ma. Czyli większość miała raczki. Ale mniejszość miała raki lub biedronkowe antypoślizgi, lub wręcz nic.

Obrazek

Półprzewodnik Michun prowadził . Najsamprzód na Stóg Izerski, w towarzystwie tabuna rodzinek z dziećmi na sankach. Potem na Smrk, już było luźno.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieża smrekowa nie zawiodła: oblodzona cudnie, termometr wskazywał -8. W podwieżowym pokoiku było 0. Czyli idealne miejsce na pierwsze konsumpcje ;-)

Obrazek

Obrazek

Niebieskim szlakiem zeszliśmy na łeb na szyję na Niebesky żeblik, by po krótkiej, lecz treściwej debacie nad michunową komórą z usg, ruszyć na szage , pod górkę , po śladach yeti ;-) Omijajac strumyki, pokonując śnieżne mostki i sztywne brzozowe firanki

Obrazek

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... 5xdTNyWGVn

odpoczywając w warunkach różnorakich

Obrazek

dotarliśmy na Palicnik. Aby dostać się na skałkowy punkt widokowy, trzeba było pokonać lodospady

Obrazek

Obrazek

:-D Na szczycie zasłużony relaksik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponadto tamże okazało się, że wzorem do naśladowania to ja nie jestem: buty miałam , co prawda, jednakowe, ale antypoślizgi założyłam na odwrót :roll: :lol: :lol: Obecni mieli ubaw po pachy, aż dziw, że nikt nie skulał się :mrgreen:
Zejście wymagało dużo większej uwagi, niż podejście

A teraz poproszę o pomoc: gdzieśmy dalej poleźli? :mrgreen:
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
dakOta

Post autor: dakOta » 2019-02-27, 09:30

LidkaK! Żyjesz! I z sugestii wynika, że inni też! Uff.
Wasze grupowe, solidarne milczenie nasuwało mi najgorsze przypuszczenia.
Jeśli wola Twa
jeśli wybór masz
rzekom wodę daj
wzgórzom radość daj
Litościwy bądź
dla płonących w piekle serc
jeśli wola Twa
to ulecz je

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2019-02-27, 09:39

ja bym rzekła na odwrót: to, co się działo, niełatwo oblec w słowa :-)

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2019-02-27, 12:36

Potem szliśmy bez szlaku na Klínový vrch (972 m) na którym stoi ostaniec zwany Pytlácká skála. Poem zeszliśmy nadal pozaszlakowo do niebiesko znakowanej ścieżki. Nią szliśmy aż do miejsca, gdzie poszliśmy znów na szagę przez las do Vidlicovej cesty i do granicy i dalej szlakiem żółtym na Przełęcz Łącznik.
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2019-02-27, 12:59

Klínový vrch (972 m) na którym stoi ostaniec zwany Pytlácká skála.
otóż to, tam też zostało zrobionych wieeele zdjęć, np
Obrazek
foto : Milena
:lol: podobno fejs szalał z powodu raków :mrgreen:
Ponadto pierwsze z całej serii zdjęć "skałkowych"

Obrazek

Do schroniska dotarliśmy jeszcze przed zachodem słońca. Kolejka społeczna pod prysznic uformowała się jeszcze w trakcie wędrówki ;-)
Na tej trasie, powyżej przeze mnie opisanej, nie było miedzia i rajliego. Te dwa typy przemierzały inny rejon, mam nadzieję, ze coś dorzucą . :-)
W każdym razie wieczór był znów wspólny. Mało tego, dotarły do nas kolejne 4 osoby : Sonar, Teresa, Stasia i moli. Wieczór trwaaaaaaał :lol: :lol:
Sonar z Teresą i Stasią olali spanie w schronisku na rzecz namiotu, liczyli bowiem na wschód słońca , ale im nie poszło.
Poranek to już powolny odpływ narodu. Pierwsi odeszli w siną dal miedzio i rajli

Obrazek

Potem cała reszta. Tylko ja i krutul mieliśmy jeszcze chwilę wolnego i poszedliśmy bylismy sobie na spacerek do Chatki Górzystów.
A teraz ja idę do pracy, a reszta niech mi tu do wieczora cośkolwiek dorzuci, cytując Hankę: bardzo proszę, natychmiast :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2019-02-27, 14:00

Byliśmy zarówno wewnątrz: Obrazek
jak i na zewnątrz:
Obrazek
:-)

A nawet na górze:
Obrazek
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2019-02-28, 08:20

Piękną trafiliście pogodę, a i towarzystwo zacne było. Bardzo żałuję, że nie udało mi się z Wami wszystkimi spotkać. Niestety życie spłatało mi figla i tym razem rozdało inne karty.

Cieszy mnie, że tak licznie udało się spotkać, i że Wasze mordki się cieszą prawie na każdej focie. Liczę, że Palicnik niedługo zaliczę, bo jest jednym z nielicznych miejsc, które mam od lat na liście i jakoś nie miałem kiedy tam podejść.
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2019-03-02, 01:34

Rano wstałem około siódmej, z powodu wilczego głodu. Na szczęście Stóg to przyzwoite schronisko, na korytarzu jest stół z czajnikiem, krzesła i nawet sofa.
Jakoś tam dotrwałem do śniadania. Tego dnia schodzimy. Padła propozycja zejścia nie najkrótszą drogą zielonym szlakiem, lecz dalszą drogą wzdłuż granicy... zielonym szlakiem :-D Tak, to nie żart - równolegle do siebie biegną dwa zielone szlaki.w stronę Czerniawy-Zdrój. A może to jest ten sam szlak zawinięty w kokardkę?
Początkowo pogoda jest wyraźnie gorsza, jakby chciała, żeby nie było nam przykro.
Obrazek
Gościnne schronisko
Obrazek
Pojawili się również odważni koledzy na fatbajkach, lecz pod schronisko podjechał tylko jeden z czterech, reszta pieszką
Obrazek
Wychodzimy znów na Łącznik, tutaj żegnamy Lidkę i Krutula. Miedzio i Rajli pożegnali nas już wcześniej, podobnie jak ekipa namiotowa.
Zamiast wychodzić ponownie na szczyt Smrka, obchodzimy go trawersem. Cały czas kręcimy się wokół Stogu.
Trawers Smrka:
Obrazek
Po dojściu do granicy ze szlakiem zielonym zaczynamy okrropne zejście, lawirując pomiędzy powalonymi lub dociśniętymi śniegiem drzewami. Niezbyt podobał mi się ten odcinek, kiedyś nawet chciałem tędy podchodzić na nocleg w budce na Smrku.
Na Rozdrożu pod Czerniawską Kopą pojawia się szlak czarny, niedawno poprowadzony. Sprowadzi nas on do doliny, w której leży Czerniawa-Zdrój. Powróciło słonko a śnieg jest niby to w odwrocie, ale dał nam jeszcze chwilami popalić. Rozmiękły śnieg i przygięte do ziemi drzewa, które trzeba było daleko obchodzić, tak zapamiętałem to zejście.
Obrazek
Po zejściu do sennej Czerniawy Zdroju przeszliśmy obok Domu Zdrojowego i oto przed nami ostatnie metry pod górę.
Pożegnanie z Górami Izerskimi i zlotem.
Obrazek
Oficjalnie zlot XVIII.2imowy zakończyłem michą robionych kopytek z sosem grzybowym!
I to był pozytywny akcent na koniec.
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2019-03-02, 09:25

A my zeszliśmy zielonym przyschroniskowym do granicy Czarniawy, potem zachciało mi się skrócić i dojść prosto do samochodu, i.... rozmokły śnieg . Zapadaliśmy się po kolana, potykaliśmy o niewiemco i zamiast zyskać czas i metry, to dołożyliśmy ponad godzinę :shock: Ale wyszłam prosto na parking :mrgreen:
A na michunowym blogu przeczytałam:
W ten sposób zostałem się z Krutulowymi Paniami :-) w ciemnym lesie.
dlaczego ten "las" mi słabo pasuje :lol: :lol: ?

Awatar użytkownika
krzyś

Post autor: krzyś » 2019-03-03, 19:31

Lidka K. pisze:
2019-02-26, 23:06
prawie emerytka
Lidka - "Prawie Emerytka" :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2019-03-03, 20:37

odliczam lata jak kiedyś żołnierze dni do wyjścia z wojska :mrgreen:

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2019-03-07, 09:34

Lidka, "ciemny las" pasuje idealnie :-D taka była prawda i nie doszukujmy się nic innego 8-)
Aha, zapomniałem podziękować wszystkim uczestnikom, tym z którymi zdążyłem pogadać albo i się napić a także tym, z którymi zdążyłem ledwo się przywitać i pożegnać...stworzyliście wspaniałą atmosferę, dziękuję! Teraz czas na ankiety na temat miejsca zlotu XIX :mrgreen:
Ch. Bukowski

ODPOWIEDZ