Kazimierz Dolny - miasto znane wszystkim

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 126
Rejestracja: 2012-10-19, 18:52
Lokalizacja: Księstwo Bytomskie
Kontakt:

Kazimierz Dolny - miasto znane wszystkim

Post autor: kris_61 » 2014-01-06, 21:04

Kazimierz Dolny - miasto znane wszystkim

Jak napisano w tytule posta - miasteczko chyba znane prawie wszystkim mieszkańcom kraju nad Wisłą, w związku z tym nie ma potrzeby, by rozwodzić się nad historią i zabytkami, których jest tu naprawdę całe mnóstwo.
Co więcej, tutaj w zasadzie każdy dom ma swoją historię i może uchodzić za zabytkowy. :) Ponadto w internecie jest tyle informacji, że nie ma większego sensu, aby szczegółowo opisywać atrakcje Kazimierza. Ograniczę się tylko do podstawowych informacji.

Miasto - gmina Kazimierz Dolny jest położony na prawym brzegu Wisły, w jej dolnym biegu, na Wyżynie Lubelskiej. Swoim zasięgiem obejmuje miasto i 14 sołectw. Ogólna liczba mieszkańców wynosi ok. 7300 osób, w tym na terenie miasta zamieszkuje ok. 2300 osób. Powierzchnia całej gminy wynosi 72.5 km², a na tereny miejskie przypada 30.4 km².
Kazimierz Dolny z uwagi na atrakcyjne położenie, bogatą historię, niepowtarzalny krajobraz ze średniowiecznym układem urbanistycznym, wspaniałą architekturą i dobre warunki klimatyczne - jest znany w kraju i na świecie jako miejscowość o wybitnych walorach turystyczno - wypoczynkowych, czemu sprzyja rozwinięta sieć hoteli, pensjonatów i zakładów gastronomicznych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej info i obrazków: http://szlakiibezdroza.blogspot.com/201 ... stkim.html

ODPOWIEDZ