Palnik MSR

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

Palnik MSR

Post autor: menel » 2010-06-09, 17:59

No to:

Uprzejmię donoszę, że klękł mi ww palnik:
http://cascadedesigns.com/msr/stoves/fa ... et/product

Zakupu dokonałem we wrześniu 2008r.Jako,że producent daje 5 lat gwarancji,zareklamowałem.
Czekam na decyzję.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Hoffi
Kontakt:

Post autor: Hoffi » 2010-06-09, 18:44

Posiadam ten sam model od 2006 roku. Żadnych problemów jak na razie.

Od niedawna posiadam też palnik Primus Express Spider. Za krótko jednak, aby wydawać opinie.

Reklamuj, myślę, że dostaniesz nowy, a przynajmniej powinieneś.
Pozdrawiam, Hoffi
Dwoje wędrowców
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi..."

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2010-06-17, 13:01

Przed chwilą odebrałem notę reklamacyjną.Stwierdzają,że reklamacji nie uznają, bo:
-Kuchenka była użytkowana przez 1,5 roku, w trakcie eksploatacji został uszkodzony gwint przez użytkownika.Za uszkodzenie odpowiada użytkownik.
Czekam teraz na zwrot palnika,a wyroby MSR-a kupiłem dwa razy: pierwszy i ostatni.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Hoffi
Kontakt:

Post autor: Hoffi » 2010-06-17, 17:38

menel pisze:Przed chwilą odebrałem notę reklamacyjną.Stwierdzają,że reklamacji nie uznają, bo:
-Kuchenka była użytkowana przez 1,5 roku, w trakcie eksploatacji został uszkodzony gwint przez użytkownika.Za uszkodzenie odpowiada użytkownik.
Czekam teraz na zwrot palnika,a wyroby MSR-a kupiłem dwa razy: pierwszy i ostatni.
UUuuu...byłem przekonany, że wymienią Tobie palnik na nowy. Tak robią cywilizowane firmy.

W takim razie polecam Primusa. Póki co nie mogę narzekać;-)
Pozdrawiam, Hoffi
Dwoje wędrowców

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2010-06-17, 17:41

Hoffi pisze:UUuuu...byłem przekonany, że wymienią Tobie palnik na nowy. Tak robią cywilizowane firmy.
Nie nie, wypięli dupę.Srał ich pies.Zakupiłem Primusa Express.Odbiorę stary palnik, to skrobnę co nieco.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
jacekaga

Post autor: jacekaga » 2010-06-17, 19:15

Mam "dwusystemowego" Primusa Express. Dobry sprzęt, z jednym zastrzeżeniem- noś przy sobie zapalniczkę, bo piezozapalarka jest chimeryczna, oględnie mówiąc...

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2010-06-17, 21:03

jacekaga, wziąłem bez piezzo,z powodu którego wyżej opisałeś.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2010-07-13, 14:58

Do września 2008r., używałem "opalarki do okien"czyli zacny Primus "Classic Trail".Z racji objętości,postanowiłem się przesiąść na coś mniejszego nie tracąc na funkcjonalności.
Zdecydowałem się na amerykańskiego "giganta" w branży outdoor czyli palnik MSR "Pocket Rocket"(129,90 zł).
http://cascadedesigns.com/msr/stoves/fa ... et/product
Czytając ulotki "jaka to rakieta"z tego palnika oraz fakt,że "Pocket Rocket" został wyróżniony w 2005 roku, jako najlepszy palnik przez magazyn "Backpacker", to już chyba lepiej trafić nie mogłem :mrgreen:
Przez ponad półtora roku palnik służył bez zarzutu,jednakże od samego początku miałem poważne wątpliowści co do czasu zagotowania 1 l wody.W przypadku mojego palnika czas ten wynosił ok. 7 minut w waruneczkach domowych.W kwestii niezawodności o której takie śmiałe fraszki krążą,uważam,że to mocno przesadzone hasło.W tej kategorii opisywany palnik wypada mizernie.
Otóż,będąc na tygodniowym urlopie na Ukrainie - Czarnohora - siedząc w namiocie przy Jeziorku Niesamowitym,przeczekując kolejną zlewę,chcąc sobie życie umilić kubkiem gorącej herbaty srogo się rozczarowałem.
Uważam,że do częstego użytkowania ww palnik średnio się nadaje,a jego wadą jest lichy materiał,którego producent uznał pewnie żeby było lżej.
Gwint w palniku się po prostu wytarł,powodując to,że nie dało rady nakręcić kartusza.Gdybym wiedział,wziąłbym pakuły... :mrgreen:
Żeby nie zostać z ręką w nocniku i już dać sobie spokój z badziewnymi eksperymentami,zainwestowałem w sprawdzonego Primusa model Express(99zł),który notabene wyszedł mnie znacznie taniej.

Zobaczmy jak to rozwiązał szwedzki Primus w palnikach:
Classic Trail:
Obrazek
Express:
Obrazek

a amerykański MSR , w Pocket Rocket:
Obrazek

Jak widać na foteczkach,Primus używa do tego trwalszego materiału -mosiądz lub jakiś kompozyt z tymże materiałem.

Dla porównania :
Czas zagotowania wody,warunki domowe,kartusz Go System GS 500 - 0,9l w Primusie Express na max-ie :
czas 3,38 min.,producent podaje 3,15 min.dla 1 litra.
Dla MSR Pocket Rocket również 0,9 l na max-ie:
ok. 7 min,producent podaje 3,5 min. dla 1 litra i takiego czasu nie udało mi się nigdy osiągnąć.

MSR daje gwarancję na 5 lat,więc czekam na rozwój wydarzeń.
Użytkując przez ponad 4 lata palnika Primus Classic Trail,pomimo większych gabarytów i wagi, nie zawiódł mnie on nigdy.Służy mi zresztą do dzisiaj na stacjonarnych wypadach.
Nie ukrywam,marką MSR zawiedziony jestem ogromnie i produkty tego producenta będę omijał szerokim łukiem.Z tego zestawu zostawiam sobie plastikowe etui na pamiątkę :mrgreen: a reszta ląduje w kuble.Był to dla mnie jeden z najgorszych zakupów jakiego dokonałem.

PS. Naturlanie dystrybutor MSR firma Paker wypiął dupę na reklamację.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2010-07-13, 16:24

menel pisze:PS. Naturlanie dystrybutor MSR firma Paker wypiął dupę na reklamację.
W prawie konsumenckim jest coś o dwóch latach gwarancji... ;-) ,a skoro przedstawiciel na Polskę daje dłuższą gwarancje to powinien ją uznać,też sprzedaje produkty którym firma moja daje dłuższą gwarancję niż ustawa przewiduje,np.10 lat no i to respektuje :-D
A kucheneczka piękna oby służyła jak najdłużej,widać tam że mosiądzu nie żałowano,jest to stop pewnie kilku metali,a w tym ''rupieciu''coś te metale kiepskie z wyglądu są,w sklepie nie powiedzieli Ci Menel,że za często odkręcałeś i zakręcałeś kartusze? :lol:
Potestuj Menel nowy nabytek i podziel się wrażeniami,też jestem przed zakupem tegoż urządzenia.
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2010-07-13, 17:48

jarek pisze:,w sklepie nie powiedzieli Ci Menel,że za często odkręcałeś i zakręcałeś kartusze?
buahahahhhahha,dobre.Jakiś uczony z Pakera stwierdził,że to moja wina.
Jarek,pieprzę to,zachciało mi się wynalazków to mam.Sprawę uważam za zamkniętą.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Hoffi
Kontakt:

Post autor: Hoffi » 2010-07-14, 22:40

Menel, masz zupełną rację co do palnika MSR. Choć mój jeszcze nie klękł, to rzeczywiście NIGDY nawet nie udało mi się zbliżyć do parametrów podawanych przez producenta. Mój rekord zagotowania to było chyba 6:30.

Natomiast PRIMUS Express podczas ostatnich prób w domu dał radę już poniżej 5:00 i to na nie rozkręconym maksymalnie zaworze. Jest też stabilniejszy od MSR-a, co pozwala spokojniej gotować. Gwint także solidniejszy, nakręcając MSR-a zawsze mam strach, że coś mi w rękach zostanie. Natomiast czerwone pudełeczko jest ok.

Nic to, sprawdzimy niebawem szybkość gotowania. Może pójdziemy na rekord nawet?:)
Pozdrawiam, Hoffi
Dwoje wędrowców

Awatar użytkownika
Taja

Post autor: Taja » 2010-07-14, 22:47

Nie straszcie mnie, ja mam właśnie tego MSR Pocket Rocket, on już nie jest zbyt nowy, działa póki co bez zarzutu, a niedługo będzie mi mega przydatny! (góry Prokletje w Kosowie/Albanii) i mam nadzieję, ze mnie nie zawiedzie tam... :shock:
Nieładnie z tą reklamacją postąpili :/
"podróżowanie - nawlekanie koralików geografii na nitkę życia" A. Stasiuk

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2010-07-15, 05:29

Taja pisze:Nie straszcie mnie, ja mam właśnie tego MSR Pocket Rocket, on już nie jest zbyt nowy, działa póki co bez zarzutu, a niedługo będzie mi mega przydatny!
Taja,w żadnym wypadku nie chodzi o straszenie,mnie po prostu ten sprzęt zawiódł i tu pełna dyskwalifikacja do tego żenująca wymówka reklamacyjna dystrybutora skutkuje tym,że w moim przypadku już w życiu nie ruszę produktów z logo MSR,czego Tobie nie życzę.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2010-07-15, 05:51

Hoffi pisze:Nic to, sprawdzimy niebawem szybkość gotowania. Może pójdziemy na rekord nawet?:)
Tia, toż to za tydzień.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Taja

Post autor: Taja » 2010-07-15, 16:45

Jasna sprawa, pożyjemy, zobaczymy co mój Pocket Rocket będzie wyprawiał ;)
"podróżowanie - nawlekanie koralików geografii na nitkę życia" A. Stasiuk

ODPOWIEDZ