Okulary w góry

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Bonus

Okulary w góry

Post autor: Bonus » 2016-04-15, 12:51

Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc zakładam. Powoli myślę o zakupie okularów w góry, a ponieważ jestem w tym temacie całkowicie zielony proszę Was o poradę. Zależy mi na dużej uniwersalności okularów, poręczności, oraz dobrych soczewkach które będą adaptować się do poziomu nasłonecznienia (nie chcę musieć wymieniać szkieł w zależności od warunków). Oczywiście polaryzacja i pełna ochrona UV. Jeżeli chodzi o aktywność to głównie chodzę po polskich górach przez cały rok z przyszłą perspektywą alpejską więc dobrze by było, żebym nie musiał w przyszłości kupować dodatkowej pary na potrzeby przejścia fragmentu lodowca. Dodam, że na co dzień nie chodzę w żadnych okularach (ani korekcyjnych, ani przeciwsłonecznych). Cena nie gra najwyższej roli - zależy mi bardziej na dobrym stosunku jakości do ceny. Jakie modele moglibyście mi polecić lub jakie macie ogólne porady dot wyboru i zakupu okularów?

RYCHU

Post autor: RYCHU » 2016-04-15, 21:31

Bonus mam już od kilku latek Arcticę 77 s. Czarne szkła, jak dla mnie był to dobry zakup, a cena nie jest zaporowa. Chodzę tylko w polskich i czeskich górach, jeżdżę rowerem i używam ich jeżdżąc samochodem. Jedyny minus to brak powłoki ochronnej na wewnętrznej stronie szkieł co może spowodować ich zarysowanie. Polaryzacja daje radę i filtr UV również. Można przez nie spokojnie patrzeć na słońce i oczy nie cierpią, a na pierwszy rzut oka wydają się słabo przyciemnione ale dostosowują się do natężenia światła. Co do lodowca doświadczeń nie mam ale jutro je wyjmę z autka i spojrzę na lodowiec w mojej zamrażarce i dam znać czy jest git... :lol: ARCTICA 77
Rozmaicie obliczane szanse sukcesu nie mogły być znaczne. Lista zajść, zdolnych tak lub inaczej spowodować zgubę ekspedycji, nie dawała się zamknąć w tysiącach pozycji...

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2016-04-17, 09:36

Ja też mam arcticę, chyba 49 ale głowy nie dam, bo kupiłam je w 2010 roku i pudełka oczywiście już nie mam, żeby sprawdzić. Używam ich i na rower i na łażenie i latem i zimą i do samochodu... Na śnieg są świetne. Nie trzymam ich w pluszem wyłożonym pojemniku, tylko w zwykłej sztywnej saszetce, nie wycieram specjalną irchową szmatką tylko najczęściej założonym na siebie polarem (czasem trafi się nasączona optyczna chusteczka) i żyją i mają się świetnie :-D
to te :-P
Obrazek
jest we mnie wiary okruszek....

ODPOWIEDZ