Baterie

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2014-01-28, 19:26

Michun pisze:ale to była chyba BlackDiamond :mrgreen:
Też mam, też jest stres :mrgreen:

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2014-01-28, 19:37

Nota Petzla z 2009r. o modelach przystosowanych i nie przystosowanych do zasilania bateriami litowymi
http://www.petzl.com/en/node/9935

Cała sprawa miała miejsce dość dawno, gdy litówki jeszcze nie były tak rozpowszechnione.
Generalnie Petzl ma dobre czołówki, sam mam trzy modele poczynając od zwykłego na płaską baterię, po nowsze modele i żaden mi się nie zepsuł. Zdarzało mi się używać litówki w starszych "nieprzystosowanych" modelach, choć chyba nigdy nie było to świecenie pełna mocą, przez dłuższy czas, przy jakichś wyższych temperaturach.
Ostatnio zmieniony 2014-01-28, 21:52 przez lukson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2014-01-28, 19:56

Lukson, na Ciebie można liczyć :-)
Moja Petzlowka ma ponad 9 lat, stąd strach :-)

Ale w BD, w takim razie, chyba się powinny sprawdzić litówki. Będę testował. Gdybyś robił jakieś zakupy większe to dopisuję się do listy na AAA, nie mylić z listą tych do AA :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hoffi
Kontakt:

Post autor: Hoffi » 2014-01-29, 00:13

Lukson, dzięki za ten link. Bo miałem w planie zakupić litowe AAA do mojej czołówki Petzla i mógłbym mieć zonka. Czyli jak u mnie litowe baterie Energizer zostają do użycia tylko w lustrzance.
Pozdrawiam, Hoffi
Dwoje wędrowców
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi..."

Awatar użytkownika
sparkus

Post autor: sparkus » 2014-01-29, 08:59

lukson pisze: Baterie AA mają około 1,5V, a akumulatorki mniej, około 1,2V, stąd niektóre aparaty foto szybko przestają działać mimo że włożonym akumulatorkom daleko jeszcze do rozładowania.

Inne modele, też renomowanych producentów, nie działały prawidłowo. Aparat szybko przestawał działać mimo znikomej ilości zdjęć, różnie bywało.
Ten poziom napięcia wyjściowego (baterie 1,5 V a akumulatorki 1,2 V) ma duże znaczenie przy zasilaniu wielu urządzeń, w tym aparatów. W większości przypadków można wybrać w menu danego aparatu czy też innego przyrządu jak np, GPS rodzaj i typ zasilania urządzenia i wówczas układ pomiarowy interpretuje prawidłowo stan napięcia na źródle zasilania, wskaźnik analogowy pokazuje prawdziwą wartość energii do wykorzystania i aparat się nie wyłącza po wykonaniu małej porcji fotek.
Inna rzecz, że wiele firm nie umożliwia dobieranie różnych źródeł zasilania proponując jedynie dedykowane przez siebie baterie bądź akumulatorki, a zwłaszcza te produkowane przez tą samą firmę.
W górach jest niewiele, ale jest to co najlepsze.

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2014-04-01, 21:52

Hoffi pisze:Co do akumulatorków, znów w pełni zgadzam się z Luksonem. Ojciec korzystał z Sanyo Eneloop i to są najlepsze aku w jego wieloletniej karierze ze sprzętem elektronicznym. ¦wietna wydajność. Japończycy tutaj biją o głowę rywali.
Hoffi, chyba zdecyduję się na te akumulatorki. Ostatnio rozmawiałem z kumplem, który ich używa od jakiegoś czasu i jest z nich super zadowolony. Gdzie można je kupić w rozsądnej cenie? Chciałbym kupić 2 pakiety x 4 szt. Gdyby ktoś chciał wspólnie kupić to dajcie znać.

Druga sprawa. Przymierzam się też do ładowarki. Tu wybór pada na Technoline BC900 . Ma ktoś może inne typy?

ODPOWIEDZ