GPS Magellan 315

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Krzy28
Posty: 17
Rejestracja: 2009-02-13, 17:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzy28 » 2013-05-17, 15:08

Wiesio pisze:Też polubiłem TrekBuddy, nawet nabyłem większą kartę do telefonu, aby zmieścić więcej map. Poprzez forum TB namierzyłem kompletne gotowe mapy polskich gór (ok 800MB) i aktywnie z nich korzystam. Wogóle to polecam to forum bo zawiera mnóstwo konkretnych i pomocnych informacji, jak używać TB.
Ciekawą opcją jest rejestracja śladów, co potem można efektownie obejrzeć np. w Google Earth w 3D. Przykład mojej marcowej wycieczki na Zawrat
Dzięki!

A prezentacja niesamowita! Ja świętowałem w Tatrach pierwszy dzień wiosny ;)I 4-kę lawinową :)

Awatar użytkownika
Michun
Posty: 7450
Rejestracja: 2009-04-24, 13:03
Lokalizacja: Western Front

Post autor: Michun » 2013-05-22, 22:01

"TrekBuddy możesz ściągnąć za darmo ze sklepu play na swojego smartfona https://play.google.com/store/apps/deta ... dlet&hl=pl albo poszukać przez telefon wpisując w sklepie Play nazwę aplikacji."
Czy to działa też na Samsunga Solida? Bo ja w ogóle nie mam takiej ikonki Sklep Play. Mam telefon w Plusie. Jak zainstalować ? Wszedlem w taki program dla samsunga Kies ,tam jest coś jakby sklep , ale pokazuje , ze nie obsługuje tego urządzenia. Nic nie rozumiem.
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
Red-Angel
Posty: 2681
Rejestracja: 2011-04-16, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Red-Angel » 2013-05-22, 23:23

Michun pisze:Czy to działa też na Samsunga Solida?
Nie wiem jaki to model tego Solida, ale jedyny jaki znalazłem z GPS'em to SOLID B2710 i wg specyfikacji obsługuje on Javę, więc powinien się TrekBuddy uruchomić. A program możesz ściągnąć np. z tego linku - http://handheld.softpedia.com/get/GPS/T ... 4931.shtml - w opisie jest, że "OS: Windows Mobile PocketPC / Windows Mobile Smartphone / Java / Blackberry / Android", więc powinno ruszyć.
Michun pisze:Bo ja w ogóle nie mam takiej ikonki Sklep Play. Mam telefon w Plusie.
Operator tu akurat jest mniej ważny, ważniejszą kwestią jest to, że nie masz Androida, dla którego ten Sklep Play ściąga aplikacje. Więc go po prostu nie ma.
Michun pisze:Wszedlem w taki program dla samsunga Kies ,tam jest coś jakby sklep , ale pokazuje , ze nie obsługuje tego urządzenia.
Bo Samsung Kies obsługuje urządzenia pracujące pod kontrolą Windows Mobile, Android oraz Bada OS, którego jak widzę też nie posiada ;-) Więc nie wiem po co Ci dali w ogóle ten program.

Więc pozostaje próba instalacji Trekbuddy z tego linka, co dałem, licząc, że chociaż wersja Javy z Twojego telefonu będzie się zgadzać z tym, co jest potrzebne do działania programu.

Awatar użytkownika
Michun
Posty: 7450
Rejestracja: 2009-04-24, 13:03
Lokalizacja: Western Front

Post autor: Michun » 2013-05-23, 07:06

Aha rozumiem , ok. Pewnie nie będzie działać ,bo to Solid C3350. Czyli muszę pozostać przy nokii jako GPS , a fonik będzie tylko do fonikowania :lol:
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
lukson
Posty: 714
Rejestracja: 2009-08-21, 16:21
Lokalizacja: i dokąd

Post autor: lukson » 2013-05-23, 08:30

Trekbuddy można pobrać też "u źródła", z forum Trekbuddy
http://www.trekbuddy.net/forum/index.php

Klikamy na "Versions", następnie np. na najnowszą"Announcement: 1.2.2", dalej na "1.2.2 download page" i w tabeli klikamy na plik właściwy dla naszego telefonu
http://www.trekbuddy.net/releases/1.2.2/index.html

Jak widać, są wersje na Nokie z s40 lub smartphony z symbianem S^3, S60,
wersja na androida i inne.
Plik pobrany z powyższej tabeli można przegrać z PC na kartę telefonu, następnie w menu telefonu odnaleźć plik na karcie i zainstalować.
Druga opcja to z poziomu telefonu połączyć się z internetem, wejść na stronę forum i w powyższej tabeli kliknąć na odpowiedni plik. Po kliknięciu, TB zainstaluje się w tel.

W przypadku andrioda i ściągania TB prosto z forum, a nie ze Sklepu Play, trzeba zaznaczyć w ustawieniach androida aby zezwalał na instalowanie aplikacji również spoza Sklepu Play.

Mapy, czy atlasy wgrywamy do folderu Trekbuddy/Maps na kartę telefonu, a kupić można je u wydawców (np. Compass, Galileos), lub stworzyć samemu w MOBAC
http://mobac.sourceforge.net/
z dostępnych tam źródeł mapowych. Niestety obecna wersja mobac jest dużo uboższa w stosunku do starszych.

Aby telefon wskazał nam naszą pozycję musi posiadać on moduł GPS (wbudowany, ewentualnie zew. np. bluetooth)

ODPOWIEDZ