Mata samopompująca

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2012-10-23, 22:06

Teraz to już chyba odżałowaleś...
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2012-10-23, 22:18

Michun pisze:Teraz to już chyba odżałowaleś...
Wolałbym kasę wydać na buty, które mi się rozpadły na Krawców, ale na zimę samopompa niezbędna, więc powieka nie drgnie na Peak Oyla ;-)

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2013-05-08, 20:37

O ile Ronc mnie nie wykręci,od przyszłego sezonu kimam na tym:
http://cascadedesigns.com/en/therm-a-re ... rm/product
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2013-05-08, 20:38

menel pisze:O ile Ronc mnie nie wykręci
Gościu!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
cylon
Kontakt:

Post autor: cylon » 2013-05-08, 21:35

Ja pomny doświadczeń z Niżnych zanabyłem sobie kole lutego rzeczonego Peak Oyla którego u nas niestety aktualnie nie uświadczysz.

Kupowałem tutaj, z przywózką wyszło mnie nie drogo. Testowana w warunkach zimowych w "willi" w Èremo¹né. Stwierdziłem nieporównywalnie większy komfort niż na karimacie. Gdy dojdzie do tego namiot, śnieg, pewnie różnica będzie jeszcze bardzie znaczna.

wodzu

Post autor: wodzu » 2013-05-08, 22:03

Na zimowy Broad Peak targali najzwyklejsze maty thermarest i inne. Ja ostatnio nabyłem superokazyjnie Ajungilak Bamse Extreme do celów mocnej górskiej zimowej poniewierki. Znawcy tematu nakazują studzić głowy jeśli chodzi o samopompujące. No ale najważniejsze być zadowolonym z wyboru, czego życzę :-)

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2013-08-28, 21:42

Cześć.

Odświeżę temat.Czy ktoś używał tego : http://disport.pl/9375-mata-samopompuja ... pinus.html (chodzi mi o ten prostokątny model)
Mam tylko jedną opinię o tym produkcie a to trochę przy mało.

Maty od "Józka" przerabiałem, nie nadają się , są zbyt awaryjne.
Maty będę używał , co niektórych tu piszących zadziwi, w sezonie letnim.Dlaczego mata, bo gdy mogę mieć wybór - wybieram wygodę.Mata 5cm jest zbyt objętościowa po spakowaniu i dlatego skłaniam się ku produktom do 3cm .Istotna jest względna wytrzymałość, bo mata nie będzie leżała ani na śniegu ani na jakimś gładkim równym podłożu.

Hejka.
”Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.”

Awatar użytkownika
Klementyna

Post autor: Klementyna » 2013-08-28, 22:12

Krzyś posiadam tą prostokątną i daje radę, była ze mną na paru górskich wyjazdach, przetargałam ją przez Pireneje i Korsykę i przeżyła. ¦pi się na niej dość wygodnie. Aczkolwiek inna osoba z naszej grupy miała tą trumienkowatą, to nie przeżyła dwóch tygodni pod namiotem
lata w środku zimy chcę, słońca i zieleni..

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2013-08-29, 21:11

Cześć Klementi :-)

Jedną pozytywną opinię już mam, Twoja jest druga.Nie wymagam oczywiście kosmosu za taką cenę , ale mam nadzieję że ze trzy-cztery sezony wytrzyma i nie zrobi się w niej dziura na byle ździble ;-)
W tych "Józkowych" niestety padało uszczelnienie przy zaworkach, które akurat ciężko naprawić.
A maty w kształcie trumny ;-) , oczywiście rozumiem wyroby z górnej półki przeznaczone dla wspinaczy dla których każdy gram jest ważny,mnie taka zupełnie nie potrzebna.
Generalnie o wyściółkę dla mnie ,w tym kształcie , to niech się kiedyś rodzinka martwi ;-)
”Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.”

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2013-08-29, 21:49

Krzyś66 pisze:W tych "Józkowych" niestety padało uszczelnienie przy zaworkach, które akurat ciężko naprawić.
to akurat naprawić można banalnie prosto , też mam taką matę z jyska od kilku lat i to jedyna rzecz , jaka sie popsuła (zgubiła?). Wystarczy kupić kawałek gumy (np uszczelki do dolnopłuku itp) za grosze , wyciąć kółeczko i wkleić w spód nakrętki zaworka.
Ch. Bukowski

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2013-08-30, 06:06

Cześć.

Michunie gdyby to było to , to bym na pewno naprawił.
Materiał pękł w miejscu w którym wklejony jest cały element zaworu, na zgięciu.A w innej np.: odkleja się od zaworka.Mam jedną starą ich matę i ta jest OK, a nowsze...
Po za tym są bardzo delikatne na przekłucia, przez podłogę namiotu.
Oczywiście wszystkie te awarie występuja podczas dłuższego wyjazdu i mam już dość nocek na "martwej"samopompie ;-)

Awatar użytkownika
Gryf
Kontakt:

Post autor: Gryf » 2013-08-30, 09:19

Michun pisze:
Krzyś66 pisze:W tych "Józkowych" niestety padało uszczelnienie przy zaworkach, które akurat ciężko naprawić.
to akurat naprawić można banalnie prosto , też mam taką matę z jyska od kilku lat i to jedyna rzecz , jaka sie popsuła (zgubiła?). Wystarczy kupić kawałek gumy (np uszczelki do dolnopłuku itp) za grosze , wyciąć kółeczko i wkleić w spód nakrętki zaworka.
Filozofujesz! Dętka od ciągnika rozwiązuje wszystkie problemy! Ewentualnie stary materac dmuchany i przyczepa kempingowa! : D!
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.

"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

(FFWK)

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2013-08-30, 11:16

Gryf pisze: Filozofujesz! Dętka od ciągnika rozwiązuje wszystkie problemy!
Dobra rada, zamieść fotkę jak stosujesz to w praktyce, to być może się skuszę.

¦wietna jest też jedlina, podczas marszu służyć może dodatkowo-jako maskowanie, a gdy całkiem wyschnie wtedy do ogniska.Jedlina to najtańsze rozwiązanie...o ile nie pozyskujemy jej na obszarze chronionym :-D

Awatar użytkownika
Gryf
Kontakt:

Post autor: Gryf » 2013-08-30, 11:55

Dobra rada, zamieść fotkę jak stosujesz to w praktyce, to być może się skuszę.
Zgubiłem, ale nie ma się nad czym zastanawiać, jeszcze lepszy jest ruski poduszkowiec co się desantował na jakiejś bałtyckiej plaży wśród tłumu plażowiczów! : D Podobno największy na świecie. A my go szpileczką! : D
¦wietna jest też jedlina, podczas marszu służyć może dodatkowo-jako maskowanie, a gdy całkiem wyschnie wtedy do ogniska.Jedlina to najtańsze rozwiązanie...o ile nie pozyskujemy jej na obszarze chronionym :-D
¦wierczyna również. Ale żeby wykonać 10-15 cm grubości materac trzeba dosyć sporo tego naścinać więc lepiej nie łupać żywych drzew a jedynie ścięte lub z wiatrołomów.
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.

"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

(FFWK)

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2013-09-02, 09:17

Krzyś66 pisze:Materiał pękł w miejscu w którym wklejony jest cały element zaworu, na zgięciu
przepraszam , nie zrozumiałem tego w ten sposób wcześniej.
Ch. Bukowski

ODPOWIEDZ