Kije

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2013-03-30, 09:14

Ronc pisze:Ale do czego ten cytat? Wyrwany zupełnie z kontekstu i nie związany z problemem
Odezwał się ten, co zawsze na temat pisze :mrgreen:
stary osioł bez katalizatora, zapchlony

Awatar użytkownika
cthulhu
Kontakt:

Post autor: cthulhu » 2013-04-30, 22:25

Roncu wielkie, przeogromne podziękowania za pomoc :-)

Przesłany przez Ciebie element właśnie został założony i od jutra będzie testowany w Niskim :mrgreen:

W sumie to przyznam sie szczerze, że zwątpiłem w Ciebie i zakupiłem nowe kije BD. W związku z nagłym zwrotem akcji, żona się ucieszyła z prezentu a ja wracam do moich starych wiernych reanimowanych kijów (jutro stawiam na nie - mam nadzieje, że się nie rozwalą :-P )

Jeszcze raz dziękuję. Zerknij na maila bo mam problem z pkt "a" ;-)

Pozdro

Awatar użytkownika
aro1569

Post autor: aro1569 » 2013-05-01, 09:42

To Tobie posypał się nie tyle kij ile klamra z tego co widze na zdjęciach. Akurat ten model kijków BD jest chyba jedynym ich modelem do kórego mozna się przyczepić ale to ze względu na ten szybki dolny sposób blokowania. Owszem wygodny ale w zimie mało praktyczny gdyż lubi się zacinać. Mam też min. takie kije jak Ty tyle, że mi po prostu pękł ( miał prawo ) ten kij własnie na tym mocowaniu. Kije praktycznie do wyrzucenia ale, że byłem zżyty z nimi to jakos udało mi sie je samemu naprawić. :-D

Awatar użytkownika
cthulhu
Kontakt:

Post autor: cthulhu » 2013-05-04, 18:29

Z perpersktywy czasu oceniam, że tam model kijków BD jest do dupy. Bardzo się trzeba natrudzić by zamknąć najniższy elemnent, ten na sam przycisk.

Nowe modele BD zastosowały fick locka na dwóch przgubach.

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2013-05-04, 18:50

A pochwalę się w temacie, ze moje kije za 67 zł ( chyba ), które służą mi od bodajże 7 lat i które haraczę niemiłosiernie, bo chciałbym se kupić nowe, niemalże złamały się ostatnio gdzieś pod śniegiem o niewidoczny konar. Najniższy segment wykrzywił się pod katem 45 stopni. Myślałem, ze już po nim gdy zacząłem go prostować na kolanie ( kumpel odradzał, mówiąc, ze się złamie ) a oczami wyobraźni widziałem nowe modele ostatnio oglądane. Nic z tego, kij jak był prosty, tak jest i teraz.
To tak trochę w wałkowanym jakiś czas temu temacie "kupować drożej, czy taniej" ;-)

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2013-06-05, 18:37

No i stało się. Na pierwszej wyprawie 4 dniowej z kijkami okazało się, że Black Diamond Contour to nie ta liga co ja ;-) 4 dni z nimi łaziłem, byłem zachwycony szybkością rozkładania, składania, wygodą korkowego uchwytu i w ogóle jakością. Do tego jeszcze lekkie te kijki. No ale nie przewidziałem jednego: moje prawie 100kg plus poślizg i podparcie na kijku okazało się dla niego szokiem nie do przeżycia.... Ja też złapałem karpia jak pękła obejma, lekko wykrzywił się profil i wyleciała dolna część kijka :shock: Nie tego się spodziewałem po tej jakości kijku. Dodam, że kijek nie był wysunięty na maksa. Efekt na zdjęciu.
Obrazek

Pech czy też jednak obejmy za słabe? A może czas się zacząć odchudzać? Mam nadzieję, że uznają reklamację.
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

Awatar użytkownika
cthulhu
Kontakt:

Post autor: cthulhu » 2013-06-05, 18:54

rambi pisze:No i stało się. Na pierwszej wyprawie 4 dniowej z kijkami okazało się, że Black Diamond Contour to nie ta liga co ja ;-) 4 dni z nimi łaziłem, byłem zachwycony szybkością rozkładania, składania, wygodą korkowego uchwytu i w ogóle jakością. Do tego jeszcze lekkie te kijki. No ale nie przewidziałem jednego: moje prawie 100kg plus poślizg i podparcie na kijku okazało się dla niego szokiem nie do przeżycia.... Ja też złapałem karpia jak pękła obejma, lekko wykrzywił się profil i wyleciała dolna część kijka :shock: Nie tego się spodziewałem po tej jakości kijku. Dodam, że kijek nie był wysunięty na maksa. Efekt na zdjęciu.
Obrazek

Pech czy też jednak obejmy za słabe? A może czas się zacząć odchudzać? Mam nadzieję, że uznają reklamację.
O kurcze :shock: Żeby tak pękło???
Jesli na gwarancji to raczej nie powinno być problemu...

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2013-06-05, 18:56

rambi pisze:Pech czy też jednak obejmy za słabe? A może czas się zacząć odchudzać? Mam nadzieję, że uznają reklamację.
jak zaniesiesz to zaniżaj wagę swoją i plecaka :mrgreen:
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
Hoffi
Kontakt:

Post autor: Hoffi » 2013-06-05, 22:53

Dlatego nie jestem w każdym przypadku fanem serii Light and Fast.

Sam noszę się z zamiarem kupna nowych kijów - chcę znów LEKI z serii Superstrong. Dodatkowo wzmocnione właśnie dla takich byków jak my.

http://www.leki.de/trekking/superstrong
Pozdrawiam, Hoffi
Dwoje wędrowców
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi..."

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2013-06-09, 22:40

rambi pisze:Pech czy też jednak obejmy za słabe?
Refleksja taka,Black Diamond nie robi sprzętu doskonałego się okazuje, czego jesteś kolejnym przykładem.Natomiast ceni się srogo.
rambi pisze:A może czas się zacząć odchudzać?
Nie no, sprzęt ma być dla ciebie a nie na odwrót.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2013-06-10, 10:36

Ronc pisze:
Vlado pisze:Ronc napisał/a:
Vlado, bredzisz

O krucy fiks!!!
No... powtórzę za samym sobą :mrgreen: nie zawsze drogo oznacza dobrze...

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2013-06-10, 14:36

Niech każdy z Was mających po 100kg + plecak swobodnie, niekontrolowanie "rzuci" się na swoje kije i powie mi jaki będzie efekt (ilu osobom się złożą kije, ilu połamią doszczętnie, a komu pęknie tylko obejma). Nie zauważacie, że Rambi nie zniszczył ich podczas marszu tylko podczas niekontrolowanego upadku, a to zasadnicza różnica:
rambi pisze:moje prawie 100kg plus poślizg i podparcie na kijku okazało się dla niego szokiem nie do przeżycia....
Może to marna pociecha dla użytkownika kijów, ale w tym wypadku cieszyłbym się, że mam całą nogę i w ten sposób bym cały "wypadek" rozpatrywał. Zdarzyło mi się raz w Tatrach mieć podobną sytuację. Potknąłem się i już byłem w powietrzu lecąc na skały. W ułamku sekundy udało mi się kijek zaprzeć, aby zamortyzować upadek. Cały impet poszedł na kija, a ja zyskałem tę chwilę aby móc bezpiecznie upaść. Dolny segment kijka mi się zgiął raptem może o 15 stopni. Dziękowałem w duchu, że mam całą nogę, ręce i kto wie co jeszcze przy upadku. Dodam, że były to BD. Segment sobie wymieniłem. Nie przyszło mi do głowy, aby obwiniać producenta za to, że kijek się zgiął podczas mojego upadku :shock:

Morał z pisania o sprzęcie jest taki. Nie ma sensu niczego polecać i doradzać, gdyż później afera, dlatego też nie będę się wypowiadał w kwestii sprzętu. Zawsze się znajdzie wadliwa sztuka lub wadliwe użytkowanie, którego efektem jest zniszczenie sprzętu (o ile wadliwym użytkowaniem jest ratunek od upadku). Sprzęt nie jest niezniszczalny. Każdy może kupić kije, buty, śpiwór, kurtkę jakie chce.
menel pisze:Refleksja taka,Black Diamond nie robi sprzętu doskonałego
Menel, ale tego nie robi nikt. A jak było w Twoim wypadku? Co prawda połamane końcówki sobie wymieniłeś za kilkanaście złotych ale czasu, pieniędzy i zdrowia, które utraciłeś przy złamanej nodze nikt Tobie nie zwróci. Wolałbym być w sytuacji Rambiego.
Hoffi pisze:Sam noszę się z zamiarem kupna nowych kijów - chcę znów LEKI z serii Superstrong. Dodatkowo wzmocnione właśnie dla takich byków jak my.
Możesz zdradzić jaki model i w jakiej cenie on stoi, gdyż Leki chyba nawet są droższe od BD? :roll:
cthulhu pisze:Roncu wielkie, przeogromne podziękowania za pomoc :-)
Nie ma problemu :-) Niech się noszą dobrze ;-)
Vlado pisze:No... powtórzę za samym sobą :mrgreen: nie zawsze drogo oznacza dobrze...
Spoko, szukajcie dziury w całym.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2013-06-10, 16:15

Ronc pisze:szukajcie dziury w całym.
Nie o szukanie dziury w całym chodzi.
Ronc pisze:Sprzęt nie jest niezniszczalny. Każdy może kupić kije, buty, śpiwór, kurtkę jakie chce.
I o to mnie chodziło.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2013-06-10, 17:54

Ronc pisze:Leki chyba nawet są droższe od BD?
"a kto bogatemu zabroni?" :mrgreen:
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

Awatar użytkownika
Hoffi
Kontakt:

Post autor: Hoffi » 2013-06-18, 09:03

Myślę o modelu LEKI Summit. Prosty, bez zbędnych bajerów, wytrzymały.

http://www.trekkersport.com.pl/akcesori ... ummit.html

Jeden z tańszych w ofercie LEKI.
Pozdrawiam, Hoffi
Dwoje wędrowców
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi..."

ODPOWIEDZ