Czołówka

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2015-12-09, 18:17

Menel, nie ma sprawy, polecam się na przyszłość :-)

Przy okazji pochwalę się najnowszym nabytkiem
Z uszanowania dla marki ;-) oraz w wyniku stale rosnącej wartości zakupionej przeze mnie rok temu ZebryLight, zanabyłem do wieczornego biegania czołówkę UltraFire H6 czyli ZebraLight po chińsku
Obrazek

W skrócie.
*Dostępne są 4 poziomy mocy światła
*Barwa całkiem ok, nie tak ciepła jak w Zebrze ale też nie niebieska, czy fioletowa jak w taniej chińszczyźnie
*czołówka ma ładnie wyglądający spot, spill też wydaje mi się wystarczająco szeroki
*Generalnie jest ogień, czołówka zasilana jest jednym ogniwem typu 18650.
*Włącznik pracuje z dość mocnym oporem, co z jednej strony może zabezpieczać przed przypadkowym włączeniem w plecaku, z drugiej strony, mając czołówkę na głowie, ciężko ją włączyć jedną ręką, bez przytrzymania ze strony przeciwnej do włącznika
*Gumowe obręcze w które trzeba wcisnąć czołówkę ciągle są bardzo ciasne mimo upływu kilku lat od kiedy zaczęto jej produkcję. Wciśnięcie w nie czołówki wymaga trochę wysiłku. Dopiero zsunięcie jednej z dwóch gumowych obręczy z chropowatej powierzchni (jak na powyższym zdjęciu) daje w miarę sensowną możliwość zmiany kąta świecenia w górę czy w dół, bez szarpania się z gumą.

*Nie znalazłem jej w żadnym polskim sklepie, ani na Allegro więc pozostała mi tylko opcja zakupu bezpośrednio na stronie UltraFire. Zakup tamże odbywa się wyłącznie poprzez płatność PayPal. Wysyłka jest gratis ale też czekałem na przesyłkę z trzy tygodnie. Po przeliczeniu wyniosło mnie to ok 150zł.
I jeszcze ciekawostka.
Wchodząc na kartę tejże czołówki przez stary link z innego forum (bodajże z 2012 roku) kupiłem ją za 38$. Wchodząc na kartę czołówki poprzez menu sklepu wyświetli nam się cena 45$
Red-Angel pisze:Slon: Ja mam "tylko" 130 lm i w trakcie wycieczek nigdy nie chodzę z włączoną na max - zazwyczaj dużo słabszą mon mam ustawioną. Max uruchamiam jedynie, jak czegoś szukam i nie wiem czy jest blisko - np. oznaczeń szlaku.
Ciekawe czy to kwestia wieku oczu, czy przyzwyczajeń :mrgreen:

Awatar użytkownika
yaretzky

Post autor: yaretzky » 2015-12-09, 18:48

lukson pisze:UltraFire H6 czyli ZebraLight po chińsku
"Po chińsku" czy "nie po chińsku" - w zestawie z Sennheiserami i tak się opłaci i to za 150 zeta!!!! ;-) :-D :mrgreen: :mrgreen:
"Od gór lepsze są tylko góry...
więc pocę się na szlaku i męczę
... i ciągle chcę więcej..."
https://photos.google.com/albums

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-12-09, 19:12

yaretzky pisze:w zestawie z Sennheiserami
jaki masz model?
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2015-12-09, 19:18

yaretzky pisze:
lukson pisze:UltraFire H6 czyli ZebraLight po chińsku
"Po chińsku" czy "nie po chińsku" - w zestawie z Sennheiserami i tak się opłaci i to za 150 zeta!!!! ;-) :-D :mrgreen: :mrgreen:
Doskonale nadają się do odsłuchania ciekawych tekstów, które jednak zostały słabo nagrane np. z pogłosem :mrgreen: :
http://npm.pl/forum/viewtopic.php?p=127462#127462

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-12-09, 19:22

lukson pisze:zanabyłem do wieczornego biegania czołówkę UltraFire H6 czyli ZebraLight po chińsku
No nie mów, że się boisz biegać w Zebrze? :mrgreen:
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2015-12-09, 19:25

Michun, HD600 :-D . Od już kilkunastu lat jestem kontent z niegdysiejszego zakupu. W tym wątku można by je przyrównać do ZebryLight. Przy dobrze nagranej muzyce - nieocenione ale na wzmacniacz słuchawkowy już się nie zdobyłem, a też by było warto.

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-12-09, 19:27

Nareszcie ktoś na forumie , kto nie oszczędza na audio :-D
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
yaretzky

Post autor: yaretzky » 2015-12-09, 19:43

lukson pisze:ale na wzmacniacz słuchawkowy już się nie zdobyłem
Ale żyła... przecież to zdaje się "tylko" coś ok. 7000 zeta... :-D Chyba, że się mylę... :->
"Od gór lepsze są tylko góry...
więc pocę się na szlaku i męczę
... i ciągle chcę więcej..."
https://photos.google.com/albums

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-12-09, 19:51

Nie no spokojnie, już by się coś wybrało za 2,5k...
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2015-12-09, 21:09

yaretzky pisze:
lukson pisze:ale na wzmacniacz słuchawkowy już się nie zdobyłem
Ale żyła... przecież to zdaje się "tylko" coś ok. 7000 zeta... :-D Chyba, że się mylę... :->
Michun pisze:Nie no spokojnie, już by się coś wybrało za 2,5k...
Panowie demokracja w Polsce nie umarła :-> , a wzmacniacze słuchawkowe na zacnym DAC-u nie kosztują obecnie takiej kasy.
Porządna polska firma i 300zł:
http://www.projektnostromo.pl/e-sklep/w ... rna-detail
co prawda finezją obudowy raczej się nikt nie zachwyci ale jeżeli tylko ktoś tego potrzebuje do słuchania muzyki :mrgreen: , to warto, tak słyszałem z zaufanego źródła już jakiś czas temu.
Co nie zmienia faktu, że końcówka, czyli słuchawki są jednak najważniejsze

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2015-12-09, 21:15

menel pisze:
lukson pisze:zanabyłem do wieczornego biegania czołówkę UltraFire H6 czyli ZebraLight po chińsku
No nie mów, że się boisz biegać w Zebrze? :mrgreen:
Pomyślałem, że to może być jedyna rzecz która pozostanie po mnie na tym łez padole... sprawna :mrgreen: :lol:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-12-12, 18:25

Z tego co mnie wiadomo, przesyłeczka z mhunt-u dotarła do Poznaniaka. Michun, jakieś foteczki poglądowe?
Wspominałem wczoraj Red-owi, żeby odkładał na nowy, modny element wyposażenia.. :mrgreen:
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2015-12-12, 19:23

menel pisze:Wspominałem wczoraj Red-owi, żeby odkładał na nowy, modny element wyposażenia..
Nawet jeśli duża moc nie jest argumentem, to na plus dla czołówek zasilanych ogniwem 18650 może przemawiać to, że przy użyciu podstawowej mocy typu 100lm o jakiej pisał Red, to nie ma większego znaczenia czy którejś nocy zaśnie się przy włączonej czołówce czy też nie.

Menel, do Armyteka przekonał Cię włącznik, czy coś jeszcze ciekawego wynalazłeś w necie o niej?

Ciekaw jestem co wybrał Michun, bo Ronc to zdaje się Zebrę.
Można by się kiedyś zmówić na jakieś testy, może mały nalot na Tomka7 na jego wzgórzach

PS
A skoro już mowa o "modzie" to oczywiście marzy mi się dołączyć do forumowego grona dyktatorów mody :lol:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-12-12, 19:55

lukson pisze:Nawet jeśli duża moc nie jest argumentem, to na plus dla czołówek zasilanych ogniwem 18650 może przemawiać to, że przy użyciu podstawowej mocy typu 100lm o jakiej pisał Red, to nie ma większego znaczenia czy którejś nocy zaśnie się przy włączonej czołówce czy też nie.
Ja myślę, że Red się "nawróci", to tylko kwestia czasu. ;-)
lukson pisze:Menel, do Armyteka przekonał Cię włącznik, czy coś jeszcze ciekawego wynalazłeś w necie o niej?
Lukson, dużo dobrego czytam o Armyteku /chodzi o światło/, dodatkowe wyposażenie w postaci klipsa. Gdzieś czytałem, że czasy Zebry nie do końca są zgodne z podanymi, włącznik w Armyteku i dostępność od ręki. Nie sugerowałem się czasem mocy maksymalnej, bo z tego nie będę korzystał w opcji podstawowej lecz z doskoku. Nie mam też do końca zaufania do sprzętu amerykańskiego, żeby jasne było, nie skreślam Zebry, może postawiłem na gorszą "lampkę"? A zasadniczo to Armytek i Zebra wyznaczają nowy kierunek, gdzie cudotwórcy z Petzla, BD i inni przespali sprawę, jak dla mnie. No i .. cena.
lukson pisze:Ciekaw jestem co wybrał Michun

Też Armytek.
lukson pisze:Można by się kiedyś zmówić na jakieś testy, może mały nalot na Tomka7 na jego wzgórzach
Tiaaa, tak czy siak, trza kiedyś zmontować jakieś spotkanko celem się "polansowania".. ;-)
Tomka7 spotkałem wczoraj w outleciku.. butów do biegania nie miał. :-D
lukson pisze:A skoro już mowa o "modzie" to oczywiście marzy mi się dołączyć do forumowego grona dyktatorów mody :lol:
No to ze "światłem" temat pozamiatałeś, gdyby nie Ty, dalej bym tkwił w AAA. :-D
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-12-14, 19:41

Rozkminiam sterowanie, no nie jest to łatwe - sterować mnóstwem ustawień za pomocą jednego guzika... :mrgreen: Trzeba miećpoczucie rytmu, jak...perkusista :lol:
Ch. Bukowski

ODPOWIEDZ