Spiwor na zimę

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-12-05, 18:38

To ja też, przepraszam.. :mrgreen:
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-12-05, 18:44

Przeprosiny przyjęte ;-)
Zastanawiasz się, W KTÓRE GÓRY wyruszyć tym razem?
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2016-12-05, 18:52

...
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-12-05, 18:55

Michun pisze: Ale po cichu myślę, że PT zmieni kiedyś zdanie i odłoży w jednej ze swoich skarpet odpowiednią kwotę na puszek :-D
Ja to nawet głośno wyraziłem... jak będę miał na tyle wolnego czasu, żeby stwierdzić, że kalkuluje mi się taki zakup, czyli może za 15-20 lat ;-) Ewentualnie, jak ze skarpet będzie mi się hajs już wysypywał i nie będę wiedział co z nim zrobić ;-)
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
Gryf
Kontakt:

Post autor: Gryf » 2016-12-05, 20:33

PermanentTravel pisze:
Zły Marcin pisze:A to nie jest temat "śpiwór na zimę"?
W moim przypadku chodzi o śpiwór "ewentualnie" na zimę ;-)
PermanentTravel pisze:No właśnie nie potrzebuję, bo tak jak piszę - przez kilka najbliższych lat pojadę zimą w pod namiot "od święta" (jeśli w ogóle).

PT podoba mi się jak w miarę ilości wypowiedzi w tym wątku twoje potrzeby ewoluując maleją. ; D
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.

"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

(FFWK)

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-12-05, 21:01

Gryf pisze: PT podoba mi się jak w miarę ilości wypowiedzi w tym wątku twoje potrzeby ewoluując maleją. ; D
Ekwipunkowa Brzytwa Ockhama w praktyce ;-)
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
sparkus

Post autor: sparkus » 2016-12-06, 16:55

¦piwór z wypełnieniem syntetycznym w warunkach zimowych, to nie do końca przegrana sprawa - ma też swoje zalety, o których nikt nie wspomniał.
Prawie będzie już dwa lata, gdy w styczniu szedłem przez Gorce. ¦niegu sporo i temperatura na minusie kilka stopni. Po drodze spotkałem towarzystwo na skiturach. Oni szli na biwak zimowy, a ja do schroniska. Ja w plecaku puch 600-ka, a oni śpiwory syntetyczne i z tego powodu mieliśmy o czym gadać przez dłuższy czas, tym bardziej, że ja również mam przykre doświadczenia z syntetykami w niższych temperaturach.
Ich argumentacja miała istotny czynnik, który jest dla nich bardzo ważny, gdy biwakują po kilka dni, a mianowicie - śpiwór syntetyczny nie chłonie wilgoci, tak jak puch, gdy człowiek choć odrobinę się spoci. Skłonny jestem zgodzić się pod tym względem, bo wiem, że w puchowym często dół śpiwora bywa wilgotny. Dobrze, gdy można wysuszyć. Gorzej, gdy nie ma odpowiednich warunków i z dnia na dzień jest coraz gorzej z odpowiednią izolacją od zimna.
Używali dosyć solidnych śpiworów o masie coś ok. 2,5kg i byli przekonani o właściwym wyborze, bo takie mieli doświadczenia ze śpiworami.
W górach jest niewiele, ale jest to co najlepsze.

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-12-09, 16:13

PermanentTravel pisze:Ostatecznie kupiłem North Face Aleutian -1*/-7*/-26*
Taki zakres temperatur był w sklepie internetowym ale już po otrzymaniu zakupu zauważyłem, że na samym śpiworze jest oznaczenie -3* / -9* / -28*. Możliwe, że zawyżone przez producenta na jego korzyść jednak trochę by mnie dziwił taki zabieg, ponieważ łatwo wyobrazić sobie sytuacje, w których producent mógłby mieć całkiem poważne problemy prawne z powodu takich praktyk.
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2016-12-09, 22:46

Niezłe jaja :shock: :mrgreen:

Awatar użytkownika
PermanentTravel
Kontakt:

Post autor: PermanentTravel » 2016-12-09, 23:18

Tzn? :roll:
Nie mówię, że neguję kombinatorstwo wszelkich producentów i naciąganie oraz przesadzanie w reklamach własnego sprzętu. ...Bynajmniej!
Tyle, że to wszystko jest sprawdzalne - śpiwory produkowane są zgodnie z pewnymi normami (ten powyższy zgodnie z EN 13537) i eksperymentalnie można zweryfikować, czy normy te są spełniane. Jeśli nie, to na producenta mogą zostać nałożone kary za wprowadzanie konsumentów w błąd. Co więcej, jeśli któryś z użytkowników takiego śpiwora dozna uszczerbku na zdrowiu, bądź, co gorsza, zamarznie a będzie użytkował go zgodnie z deklarowanym przeznaczeniem (mógłby przypadkiem udokumentować na zdjęciach/video aktualną temperaturę - nawet Menel ostatnio gdzieś tak robił, z tym że nie zamarzł :mrgreen: ), to konsekwencje byłyby jeszcze cięższe. Jeśli VW ma poważne problemy za ściemniane produkty, to dlaczego miałoby być inaczej w przypadku producentów śpiworów?
>>> wktoregory.pl

Awatar użytkownika
yaretzky

Post autor: yaretzky » 2016-12-10, 05:54

PermanentTravel pisze:Nie mówię, że neguję kombinatorstwo wszelkich producentów i naciąganie
??? A ja i owszem - neguję !!!
PermanentTravel pisze:jeśli któryś z użytkowników takiego śpiwora dozna uszczerbku na zdrowiu, bądź, co gorsza, zamarznie a będzie użytkował go zgodnie z deklarowanym przeznaczeniem (mógłby przypadkiem udokumentować na zdjęciach/video aktualną temperaturę - nawet Menel ostatnio gdzieś tak robił, z tym że nie zamarzł :mrgreen: ), to konsekwencje byłyby jeszcze cięższe.
Po pierwsze primo -> "konsekwencje" dla producenta (cyt.) "...byłyby jeszcze cięższe..." (koniec cyt.) gdyby menel jednak nie zamarzł... :mrgreen: :mrgreen:
Po drugie primo -> owe poważne problemy w przypadku VW to (pomijając ewidentne oszustwo VW a więc właśnie
PermanentTravel pisze:kombinatorstwo... i naciąganie oraz przesadzanie w reklamach własnego sprzętu...
jednak zdecydowanie "zasługa" oooooogroooooomnej i "obrzydliwie" :-D bogatej konkurencji na rynku moto, która notabene stosuje dokładnie takie samo "kombinatorstwo... i naciąganie oraz przesadzanie w reklamach własnego sprzętu..." :-D ale jeszcze nie dała się przyłapać... :mrgreen: I kluczowe jest tu słowo "jeszcze"...
Poczekajmy aż "producenci śpiworów" zaczną obracać taką samą kasą... Nie sądzę jednak by szybko to nastąpiło... :-P :mrgreen:
"Od gór lepsze są tylko góry...
więc pocę się na szlaku i męczę
... i ciągle chcę więcej..."
https://photos.google.com/albums

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2016-12-10, 09:47

Dlatego,by nie zostać bryłą lodu, dodaję te 10 'C i zdziwko nie łapie na mrozie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gryf
Kontakt:

Post autor: Gryf » 2016-12-11, 00:16

Słowo daję! Trzeba mieć szerpę, Murzyna albo zezowatego kuca aby coś tak wielgachnego dźwigać. Nie prosze państwa to przekracza zdrowy rozsądek i jest ponad moje nerwy. Idę lulu.
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.

"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

(FFWK)

Awatar użytkownika
yaretzky

Post autor: yaretzky » 2016-12-11, 09:09

Gryf pisze:Trzeba mieć szerpę, Murzyna albo zezowatego kuca aby coś tak wielgachnego dźwigać.
Nie przeginaj... Myślę, że Gryf w zupełności by wystarczył i dygnął ze trzy sztuki... :-P :mrgreen:
"Od gór lepsze są tylko góry...
więc pocę się na szlaku i męczę
... i ciągle chcę więcej..."
https://photos.google.com/albums

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2017-01-17, 18:58

PermanentTravel pisze:Ostatecznie kupiłem North Face Aleutian -1*/-7*/-26*... za 200 zł :mrgreen: Będę traktował go głównie zgodnie z przeznaczeniem jako śpiwór trzy-sezonowy ale pewnie zdarzy mi się spać w nim też zimą w dodatkowym ubiorze.
Był/będzie test? 8-)

ODPOWIEDZ