śPIWÓR

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

MAKAK

śPIWÓR

Post autor: MAKAK » 2011-12-04, 22:33

Który śpiwór wybrać:
http://www.sklep-weekend.pl/p,pl,871,ro ... ntana.html
http://www.outdoorzy.pl/4881-carinthia- ... -2000.html
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=2942

Potrzebuje śpiwora w który mógł bym śmiało biwakować zimą w namiocie :)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-12-05, 10:01 przez MAKAK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin K-G
Kontakt:

Post autor: Marcin K-G » 2011-12-05, 08:38

Wszystko zależy do czego sprzęt potrzebujesz. Napisz coś więcej, jakieś podstawowe założenia - wtedy większe prawdopodobieństwo, że ktoś się odezwie i coś podpowie. Wrzucenie samych linków z pytaniem, który wybrać może długo czekać...
(dotyczy to także pozostałych zagadnień poruszonych przez Ciebie w innych wątkach).
:arrow: :arrow: n.p.m. na Facebook'u
:arrow: :arrow: n.p.m. na Twitter

:arrow: Jeśli chcesz się zarejestrować na forum NPM - PRZECZYTAJ TEN WĄTEK

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2011-12-05, 14:25

Ceny niby fajne, ale ta waga... Poza tym ja na Twoim miejscu poszperałbym informacji od użytkowników tychże śpiworów jak faktycznie jest z komfortem. Jeżeli przeznaczenie to głównie zima lub wyprawy wysokogórskie to szukałbym w topowych markach, które są sprawdzone, testowane non stop itp. Ja na swój pierwszy śpiwór puchowy odkładałem 2 lata (jakieś 7 lat temu), ale kupiłem porządny, z dobrymi opiniami , który się sprawdził przez szereg lat. Dla mnie sytuacja braku komfortu w śnie z powodu dokuczliwego zimna w zamian za niską cenę , do tego niesprawdzony (załóżmy) producent w zimie lub na dużych wysokościach to gra niewarta świeczki. Po prostu wszystko zależy od tego w jakich warunkach chcesz z niego korzystać (zima w namiocie na nizinach, na dużych wysokościach itp.).

MAKAK

Post autor: MAKAK » 2011-12-05, 15:21

¦piwór ma służyć do biwaków w górach na pewno nie będzie to 5000m,zastanawiałem się nad puchem ale mój budżet na dzień dzisiejszy mógł by tego nie udzwignąć (więc poczekam i odłożę troche grosza) nie mniej jednak śpiwór muszę kupić więc pytam,nie koniecznie musi to być jeden z tych które wymieniłem ale cena to już jest max jaką mogę wydać.Jeśli posiadacie jakieś sprawdzone modele to proszę pochwalcie się tym z czego korzystacie.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2011-12-05, 15:32

MAKAK pisze:¦piwór ma służyć do biwaków w górach na pewno nie będzie to 5000m,zastanawiałem się nad puchem ale mój budżet na dzień dzisiejszy mógł by tego nie udzwignąć (więc poczekam i odłożę troche grosza) nie mniej jednak śpiwór muszę kupić więc pytam,nie koniecznie musi to być jeden z tych które wymieniłem ale cena to już jest max jaką mogę wydać.Jeśli posiadacie jakieś sprawdzone modele to proszę pochwalcie się tym z czego korzystacie.

pozdrawiam
Dlatego tutaj ja nie pomogę. W pewnych sprawach sprzętowych nie idę na ustępstwa. Mogę latać po górach z kijkiem drewnianym, iść w swetrze i flaneli, ale spać chcę komfortowo szczególnie zimą. Sprzęt dokupowałem latami. Jeżeli chcesz (a z tego co widzę, to chcesz --> patrz raki) kupić wszystko teraz na gwałt, to możesz (ale nie musisz) się sparzyć. Może warto zakupić sobie teraz śpiwór, a raki pożyczyć od kolegi?

Jak pokazuje życie, kiepska puchówka w zimie jest powodem częstych wycofów i frustracji.

Ja zaczynałem od Eksplo: http://www.eksplo.com.pl/pl/spiwory-puchowe .

MAKAK

Post autor: MAKAK » 2011-12-05, 15:40

Więc jak sam dobrze wiesz nie można mieć wszystkiego od razu,dlatego też szukam rad u osób doświadczonych w tej kwestii,a decyzji i tak będę musiał podjąć samodzielnie co zrobić i co kupić.

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2011-12-05, 15:46

MAKAK pisze:Więc jak sam dobrze wiesz nie można mieć wszystkiego od razu
Oczywiście. Nigdy tego nie negowałem.
MAKAK pisze:dlatego też szukam rad u osób doświadczonych w tej kwestii
Ośmielę się stwierdzić, że właśnie osoby doświadczone (poprzez mniejsze lub większe wtopy) będą Tobie radziły podobnie jak ja (chyba , że się mylę).
MAKAK pisze:tak będę musiał podjąć samodzielnie co zrobić i co kupić.
Tak jak pisałem na początku, poszukaj sobie opinii na temat śpiworów, których linki załączyłeś.

MAKAK

Post autor: MAKAK » 2011-12-05, 16:07

Już coś nie coś poczytałem na ten temat ale myślę ze to forum jest najbardziej obiektywne więc postanowiłem i tu zamieścić swoje pytanie liczą na rady i opinie użytkowników....

Awatar użytkownika
komandos

Post autor: komandos » 2011-12-05, 23:42

jesli mogę Ci jakoś pomóc, w tej samej klasie Marmot vave III/IV - sprawdzony, dobry śpiwór.

Co do Carinthii, sam używam jej produktów, to bardzo dobra austriacka firma produkująca głownie dla wojskowych oddziałów alpejskich i dla potrzeb wypraw wysokogórskich. Raczej pewny producent, ale ręczyć nie mogę bo konkretnego modelu nie znam

Mam śpiwór carinthii do -37, fakt faktem jest w nim bardzo ciepło, waży ok 2kg wraz z nieprzemakalnym workiem kompresującym. Największa wadą są pokaźne rozmiary, nawet po skompresowaniu.

problem leży w tym, że ludzie częstokroć mają zdecydowanie odmienną termikę ciała. To, co sprawdza się w moim przypadku niekoniecznie musi sie tak samo dobrze sprawdzić u Ciebie.
ja na twoim miejscu, gdybym miał wybierać z przedziału cenowego jaki podałeś, wziął bym marmota IV bo sam nieraz spałem w III i było ok. Sprawdzony producent, relatywnie niska waga.
Wojskowa carinthia z demobilu też mogła by być dobrym zakupem, ale nie namawiam bo niewiadomo na jaki śpiwór trafisz. Ja miałem szczęście trafić na fabrycznie nowy śpiwór, w stanie magazynowym, za 189zł. Nie wiadomo jak było by w twoim przypadku. Nowy kosztuje tyle samo co puchówka wiec mija sie z celem dla potrzeb turystycznych.

Oczywiście, najlepiej nie szukać substytutów, jak Ci juz doradzono, kupić dobrą puchówkę i np tym razem pożyczyć raki. Na śpiworze nie warto oszczędzać, dobry odpoczynek w nocy jest na wagę złota.
Ostatnio zmieniony 2011-12-06, 08:39 przez komandos, łącznie zmieniany 1 raz.

MAKAK

Post autor: MAKAK » 2011-12-06, 14:43

Dobry śpiwór puchowy???? może coś doradzicie...

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2011-12-06, 15:17

MAKAK pisze:Dobry śpiwór puchowy???? może coś doradzicie...
Słuchaj, czytałeś wątek od początku? Odpaliłeś linka, który Tobie podałem?

MAKAK

Post autor: MAKAK » 2011-12-08, 10:18

Więc może inaczej zapytam.

z jakich śpiworów korzystacie osobiście.....

Awatar użytkownika
cthulhu
Kontakt:

Post autor: cthulhu » 2011-12-08, 11:03

Ja korzystam z tego http://www.polarsport.pl/product/375499 ... %20KONTIKI
Póki co w zimie w nim nie spałem, ale spróbuje za niedługo. Temp. extrem. - 17. Przy takich mrozach mam nadzieję, że krzywdy nie będzie jak będę spał w opakowaniu.
Ważne, czy często będziesz go używał w zimie. Ja jakbym jeździł często, to bym inwestował w puchacza dobrej marki bez wahania.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2011-12-08, 15:59

MAKAK pisze:Więc może inaczej zapytam.

z jakich śpiworów korzystacie osobiście.....
Ja posiadam puchowe :
Yeti GT 1100 Winter - zima XI - III
Yeti GT 600 Dry - 3 sezony:IV-XI
Yeti GT 400 - lato VI-VIII
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2011-12-08, 17:22

"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

ODPOWIEDZ