Syntetyk na ekstremalne warunki.

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
ArcticShadow

Syntetyk na ekstremalne warunki.

Post autor: ArcticShadow » 2011-08-31, 01:24

Co sadzicie o tym cacku?
http://www.helsport.no/no/produkter/SOV ... pelfjorden
jak dla mnie mistrzostwo(sprawilem sobie z mysla o malej przyszlorocznej eskapadzie)
Mial ktos okazje sie przespac?
Testow narazie nie moge porobic z racji temperatur ale gdy tylko spadnie pierwszy snieg zmieniam sypialnie na balkon:-).
No i pytanie numer dwa jak to sie je,czyli to jest moj pierwszy syntetyk i wogule pierwszy spiwor tego kalibru macie jakies ciekawe rady i uwagi dotyczace uzytkowania,czyszczenia itp.
Pozdro
Wyruszam na polnoc w poszukiwaniu samego siebie...

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2011-08-31, 13:46

Jaki syntetyk? Przecież tam jest kilo puchu w składzie wpisane , jeśli dobrze czytam. I jeszcze jak coś waży w sumie 5 kilo , no to chyba musi trzymać ciepło. Za ponad 2 koła na dodatek.
ArcticShadow pisze:No i pytanie numer dwa jak to sie je,czyli to jest moj pierwszy syntetyk i wogule pierwszy spiwor tego kalibru macie jakies ciekawe rady i uwagi dotyczace uzytkowania,czyszczenia itp.
o śpiworach ogólnie to możesz sobie na forach sprzętowych ad mortem defekata ględzić.
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
ArcticShadow

Post autor: ArcticShadow » 2011-08-31, 14:00

no wlasnie syntetyk:-)a na upartego niech bedzie mieszany:-).puchu jak sam piszesz okolo kg.spiwor jest w zasadzie dwoma spiworami wiec tylko jeden z nich podbity jest puchem(wewnetrzny).Co do grzania to nie mam watpliwosci ze grzeje najwyzszy model HELSPORTu.Co do innych foruw bawie sie tylko w to jedno wiec musi mi wystarczyc.Denerwuje mnie wlasnie to ze nic na polskim necie nie moge o nim znalesc:-(
a dla mnie to do pierwszej zimy to narzie technologia Kosmiczna hehe:-)

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2011-08-31, 17:24

ArcticShadow pisze:Co do grzania to nie mam watpliwosci ze grzeje najwyzszy model HELSPORTu.
ArcticShadow,żebyś miał jasność dźwięku i umysłu przed wydaniem niemałej porcji gotówki:
- żaden śpiwór nie grzeje.¦piwór ma za zadanie zatrzymanie w nim ciepła wyemitowanego przez użytkownika.
Jeżeli nie planujesz wyprawy na Arktykę to raczej odpuść sobie ten worek.
Rozejrzyj się za puchem,np. 1300 g puchu.
Na ten przykład - ja lobbuję za Yeti :mrgreen: :
http://www.yeti.com.pl/pl/spiwory-kurtk ... -1300.html
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
ArcticShadow

Post autor: ArcticShadow » 2011-08-31, 19:01

Drogi Menelku otoz wlasnie po to zakupilem juz ten''worek''w kwietniu przyszlego roku lece na spitsbergen.Ale kupilem go zmysla o tutejszych gorach i wyzynach.W listoadzie biore go na test na hardangervidde (moze masz ochote sie wybrac?).
Co do grzania to zdaje sobie sprawe :mrgreen: hehePozdro

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2011-08-31, 20:02

ArcticShadow pisze:W listoadzie biore go na test na hardangervidde (moze masz ochote sie wybrac?).
Pięknie.Dzięki za propozycję,ale ten rok będzie skromny u mnie.Norwegia jest u mnie zakodowana przyszłościowo i zapewne się do Ciebie zgłoszę celem uzyskania konkretniejszych informacji.Nawet mam plan imprezy.. :mrgreen:

Co do worka,mam nadzieję,że zapodasz stosowne info jak tenże się spisze.Osobiście mam słabość do marki Helsport - namioty.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
ArcticShadow

Post autor: ArcticShadow » 2011-08-31, 20:30

wiec mamy slabosc do podobnych rzeczy:-) a twoj namiocik jedynka helsporta tez mi po glowie chodzi ale to moze za rok albo dwa.Co do planu imprezy mozna jakies konkrety hehe :-P
Co do skromnosci tego roku,z wrocka masz mega tanie bilety to oslo torp wpadaj zima na biegowki chocby na weekend a wtedy zawsze mozna wszystko omowic:-)Zaproszenie masz inblanko(w bulgarii nam sie terminy nie zgraly wiec nadszedl czas na spotkanie w norge :mrgreen:
Co do info oczywisce ze zapodam.Postaram sie zrobic cos na ksztalt twoich testow.
narazie to tylko probowalem w koszulce i bokserkach sie klasc do niego,ale nie moglem sie nawet zapiac do polowy bylo tak Goraco!
W sumie jutro moge zapodac fotki jakis szczegolow.Ale wierz mi jestem pod wrazeniem!!!A rozwalila mnie kominiarka do spania dodawana w zestawie.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2011-08-31, 20:46

ArcticShadow pisze:z wrocka masz mega tanie bilety to oslo torp wpadaj zima na biegowki chocby na weekend a wtedy zawsze mozna wszystko omowic:-)Zaproszenie masz inblanko(w bulgarii nam sie terminy nie zgraly wiec nadszedl czas na spotkanie w norge :mrgreen:
ArcticShadow,załatwione. :-D
ArcticShadow pisze:Co do planu imprezy mozna jakies konkrety
Besseggen między innymi.
ArcticShadow pisze:W sumie jutro moge zapodac fotki jakis szczegolow.Ale wierz mi jestem pod wrazeniem!!!A rozwalila mnie kominiarka do spania dodawana w zestawie.
Zatem zakładaj wąteczek i zapodawaj.Chętnie poczytam.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
ArcticShadow

Post autor: ArcticShadow » 2011-08-31, 21:08

no to czekam w zimie.(domek w hovden ten co na fotkach jest w odpowiednim rozdziale mozna by wynajac-mam tam mega bonus)Mowisz Jotunheim ci sie marzy(wiec znowu mamy podonie) narazie nad nimi tylko przelatywalem.Co do zdjec rano skocze kupie karte do aparatu i zaraz potem bedziesz mial foteczki na forum.

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2011-08-31, 22:38

Menel nie spiskuj mi tu za plecami! Bo ja też chcę tam jechać. :lol:
ArcticShadow pisze:czekam w zimie.
w zimie to chyba są takie waruny śniegowe , że nie bardzo można odejść od stacji , z tego co widziałem w relacjach ludzi :mrgreen:
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
ArcticShadow

Post autor: ArcticShadow » 2011-08-31, 23:22

Jaka masz stacje na mysli?

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2011-09-01, 07:41

Kolejową...np Finse :-D
Poczytałem sobie np taką relacyjkę , jak chłopaki w lutym się wybrali na płaskowyż Hardangervidda:
http://www.goryonline.com/skitury,4099, ... ,news.html
Byli na skiturach , a mieli poważne trudności.
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
ArcticShadow

Post autor: ArcticShadow » 2011-09-01, 08:03

DOBRZE KOMBINUJESZ!!!Szacun :-P .Wlsanie do finse uderzam.Ale co by sie nie dzialo na nartkach przejedziesz to nie skuter:-) no i uderzam w listopadzie a nie w lutym(chociaz moze i w lutym sie uda)
Dzieki za linka zaraz bede czytal.

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2011-09-01, 08:13

To jeszcze inna fajna dosyć relacja - wrześniowa -jest tutaj:
http://survival.strefa.pl/wyprawa11a.htm
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
ArcticShadow

Post autor: ArcticShadow » 2011-09-01, 08:21

Michu hehe tak czytam czytam i mysle kaj ty masz te skutery :roll: hehe ale ze mnie lajza widac ze spie jeszcze. :mrgreen: na skiturach :mrgreen: to ja rozumiem hehe a to co innego.tak szybko czytalem ze posraly mi sie te dwa slowa hihi.Z gory Dzieki za drugiego linka juz sie biore za lekture

ODPOWIEDZ