Śpiwór puchowy Yeti GT 600

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

¦piwór puchowy Yeti GT 600

Post autor: menel » 2009-06-20, 23:04

¦piwór puchowy Yeti GT 600 dry

Z racji że turystykę górską uprawiam całorocznie i noclegi trafiają się różnie(chronologicznie) :
- namiot
- wiata
- świeże powietrze - outdoor bez barier :mrgreen:
- schron
Nie ukrywam że bardzo cenię sobie komfort spania,a przez lat kilka użytkując śpiwory syntetyczne zdecydowanie stwierdzam że syntetyki moich oczekiwań nie spełniały,a to waga czy też dystrybucja ciepła- wręcz mizeria. Plus jaki dostrzegam w śpiworze syntetycznym to cena..... i już.
Niejednokrotnie przytrafiło mi się podczas póżnojesiennych wędrówek "strzelać zębami"w śpiworze.I w końcu podczas listopadowego pobytu na Małej Fatrze, telepiąc się w syntetyku gdzieś w rejonie Południowego Grunia, pomyślałem sobie : dosyć!.Trzeba podjąć zdecydowane kroki, bo w końcu przepłacę zdrowiem jakiś wyjazd a to nie o to przecież chodzi.
Po pozbyciu się "syntetycznego ciężaru" zacząłem się rozglądać za nowym nabytkiem,"zagranicznym mistrzom" podziękowałem na dzień dobry, śmiem twierdzić że Nasi Mistrzowie też potrafią szyć dobre śpiwory i wiedzą czym je wypełnić.
Potrzebowałem czegoś na 3 sezony.No i w końcu dokonałem wyboru i zakupiłem śpiwór puchowy rodzimego producenta:
YETI i model GT 600 dry.
http://yeti.home.pl/sklep/product_info. ... ucts_id=90
Zdecydowałem się na wersję dry, z kondensacją do czynienia mam często.Początkowo miałem obawy że materiał bardziej pancerny co może wpływać na "oddychalność",otóz po ponad rocznym użytkowaniu w przeróznych warunkach i porach roku,uznaję że, dokonałem prawidłowego wyboru.
Obrazek
Producent podaje że :
- wypełnienie puch mieszany gęsi/kaczy 90/10, 700 cui
- waga puchu 600g
- waga całkowita 1215 g
- temperatura komfort. -5 st , temp.extrem. -13 st
Poza tym:
- kształt mumii zapewnia swobodę ruchu ramion i dobrą izolację termiczną
- specjalna komora uszczelniająca zamek
- brak miejsc szytych na wylot,co skutkuje jednolitą izolacją termiczną
- możliwośc przetrzepywania puchu z warstwy górnej do dolnej i odwrotnie
- zamek 2-kierunkowy, możliwośc rozsuwania śpiwora od dołu celem wentylacji
- niska waga
- kieszeń wewnętrzna
- znakomite własnosci izolacyjne do objętości.
- wymiary:dł - szer. ramiona - szer.w nogach cm -225x86x60
WW "puchacza" użytkuję ponad rok i póki co jestem bardzo zadowolony z przesiadki na puch.Do ogromnych zalet puchu zaliczę:
- waga
- żywotność
- objętość
- pojemność i dystrybucja cieplna.
Nieoceniony jest ostatni punkt: po wejsciu do śpiowrka ciepełko robi się w mig i do tego na caej długosci spiwora.
Obrazek
Niestety jest to okupione ceną:
- podstawowa cena to 849 zł w opcji dry, udało sie wytargować "drobny" rabat.Odnośnie eksploatacji w czasie wyjdzie i tak taniej, bowiem często eksploatowany śpiwór puchowy nie powinien stracić swoich wartości nawet po 10 latach.
Ostatnio zmieniony 2009-06-21, 06:06 przez menel, łącznie zmieniany 1 raz.
ПУНКС НОТ ДЭД !

leleith

Post autor: leleith » 2009-06-20, 23:14

Nieźle Menel..a przy okazji jak już piszesz o puchowcu,to może ktoś podpowie jak to jest z takim puchowcem dla alergika,który wyrzucił z użytkowania kołderkę i poduchę z pierzem..jak to się ma do wypełnienia śpiworka?? pytałam kiedyś panią w sklepie gdzie mają puchowce Małachowskiego,ale nie potrafiła pomóc :-(

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2009-06-20, 23:16

Leleith, tak jak wcześniej rozmawialiśmy : odnośnie alergików to bladego pojęcia nie mam jak to się przedstawia. :-?
ПУНКС НОТ ДЭД !

leleith

Post autor: leleith » 2009-06-20, 23:18

Menelu,wiem i pamiętam,ale może ktoś światły w tej dziedzinie przy okazji Twojego testu i oceny śpiworka się wypowie!! a masz może fotki jak się prezentuje to ciepłe cudo spakowane?? ;-)

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2009-06-20, 23:31

leleith pisze: a masz może fotki jak się prezentuje to ciepłe cudo spakowane?? ;-)
sfoce i zapodam.
ПУНКС НОТ ДЭД !

leleith

Post autor: leleith » 2009-06-20, 23:42

No i super Menel,cobyśmy wiedzieli jakie to wielkie albo małe :-)

Bartek

Post autor: Bartek » 2009-06-20, 23:49

Menel tam są pojedyncze komory H ???

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2009-06-20, 23:50

no tak, to 600 g puchu jedynie.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Bartek

Post autor: Bartek » 2009-06-20, 23:54

A z termiką polecieli w ... jak firma na M czy trzymają poziom i faktycznie jest ok przy tych -5 ?

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2009-06-20, 23:58

Bartek, w Yeti jeszcze nie zmarzłem.Miałem możliwość kimania w okolicach temp. -5 st.,sie nie zawiodłem.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Bartek

Post autor: Bartek » 2009-06-21, 00:01

podziękował, daj znać jak coś w nim zepsujesz :mrgreen:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2009-06-21, 00:03

nie omieszkam. :mrgreen:
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2009-06-21, 07:55

leleith pisze:Nieźle Menel..a przy okazji jak już piszesz o puchowcu,to może ktoś podpowie jak to jest z takim puchowcem dla alergika,który wyrzucił z użytkowania kołderkę i poduchę z pierzem..jak to się ma do wypełnienia śpiworka?? pytałam kiedyś panią w sklepie gdzie mają puchowce Małachowskiego,ale nie potrafiła pomóc :-(
CERTYFIKAT NOMITE sygnalizuje, że kupując wyroby oznaczone tym certyfikatem mają Państwo do czynienia z produktem nadającym się dla osób uczulonych na roztocze. Wynika to z faktu, że wyroby z pierza i puchu dzięki korzystnym dla człowieka cechom takim jak ciepło, odpowiedni mikroklimat (szybkie nagrzewanie się podczas snu, szybkie oddawanie wilgoci podczas wietrzenia) nie są środowiskiem, w którym lubiące wilgoć roztocze czuje się dobrze.
Dodatkową barierę dla roztoczy stanowią gęsto tkane wsypy z zatrzymujących puch materiałów. Chorzy na alergię lub astmę nie muszą - z obawy o stan zdrowia - rezygnować z naturalnego komfortu sypiania w pościeli z pierza i puchu. Udowodniły to badania naukowe
Także Lele jak nie jesteś uczulona na puch i pierze to niema strachu,nic Ci się nie stanie,też jestem alergikiem mam puch i pierze pod głową i nic mi nie ma :mrgreen: ludzie jak jest alergia w domu to od razu z założenia przyjmują ze żadnego puchu,pierza,czy też wełny,zawsze produkty z naturalnym wsadem będą dla nas najlepsze,mają najlepsze właściwości i żaden syntetyk nigdy nie przegoni puchu,najlepszym puchem jest gęś,póżniej kaczka,kaczka ma zresztą swój zapaszek :mrgreen: a gęsina ładnie pachnie :lol: Producent śpiwora napewno certyfikatuNOMITE nam nie pokaże,ale materiały użyte do produkcji śpiwora napewno nie puszczą piórek na zewnatrz,mają gęsty splot.
http://www.eksplo.com.pl/ bardzo dobry producent śpiworów,kurtek z puchu,idzie ponoć negocjować ceny :-P
Także Lele nie można żyć pod kloszem jako alergik,który jest uczulony na kurz roztocza pyłki traw,jakoś żyje normalnie,razem z tymi alergenami i NIC mi niema,fakt kiedyś za łebka człek chorował,ale jako dzieciak to cały alfabet trzeba wychorować :-D
Wszystkim życze dobrego spania w puchu,pod śpiworem,na łonie natury ,w domu,w schronisku :mrgreen:

Jak jesteśmy przy puchu i pierzu,Wiecie ile kosztuje najdroższa kołdra w wymiarze 200x200 z puchu kaczki edredonowej :?:
Ostatnio zmieniony 2009-06-21, 09:13 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

Bartek

Post autor: Bartek » 2009-06-21, 09:23

Jarek nie można powiedzieć który puch jest lepszy, nie ma różnicy pomiędzy 600 cui kaczki czy gęsi, inna sprawa że nie wyciśniesz z kaczki 860 cui przy 90/10 ale to nie oznacza że jest gorsza przy tych samych parametrach są identyczne. I Edredon to przecież kaczuszka ;-) więc jak coś to kaczy jest jednak lepszy :mrgreen:

p.s celuje w 5k

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2009-06-21, 16:02

Jarek nie można powiedzieć który puch jest lepszy, nie ma różnicy pomiędzy 600 cui kaczki czy gęsi, inna sprawa że nie wyciśniesz z kaczki 860 cui przy 90/10 ale to nie oznacza że jest gorsza przy tych samych parametrach są identyczne. I Edredon to przecież kaczuszka ;-) więc jak coś to kaczy jest jednak lepszy :mrgreen:
Troszkę się niezgadzam,że niema różnicy między puchem kaczki a gęsi,otóż różnica jest w budowie obu piór,ich wadze,puszystości,oraz trwałości,puch kaczki jest zdecydowanie mniej trwały od gęsi :-P troszkę się nasłuchałem o piórach gęsi i kaczek,byłem w fabryce która produkuje takież wyroby typu kołdra poduszka :-D
A edredon,to już całkiem inna historia,to kaczka która żyje w strefie podbiegunowej,ma inną budowę pióra,no i jej pozyskanie jest trudniejsze,co zatym idzie ;drogie :mrgreen:
http://www.dykon.dk/ to jest producent eskluzywnej pościeli ,kołder,z tych kaczek

mod: poprawa cytowania ;-)
Ostatnio zmieniony 2009-06-21, 16:24 przez Jarek, łącznie zmieniany 3 razy.
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

ODPOWIEDZ