Aegismax Mini

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2017-01-03, 20:24

Red-Angel pisze:Czyli rozumiem, że pomysł na noclegi w dwóch śpiworach pierwszy test przeszedł pozytywnie i jesteś zadowolony?
Ba! Jestem bardzo zadowolony.
Red-Angel pisze:Uff, to chociaż nie będziesz mówił, że Cie nabijałem w butelkę; -)
Coś się wymyśli.. ;-)
Red-Angel pisze:Jakieś kolejne testy już robione?
Nie, to był pierwszy.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2017-01-31, 22:47

Kolejny sprawdzian sprzętu, czyli Yeti GT 600 + Aegismax, tym razem nocleg w temperaturze -9 stopni w namiocie.

Obrazek

Komfort termiczny dobry na tyle, że nie zaciągałem kaptura i kołnierza w śpiworze. Materac sprawdził się również znakomicie:
a) wygoda, jak w domu na tapczanie
b) brak jakiegokolwiek odczucia zimna od ziemi

Obrazek
Gryf pisze:Meniu nie zapomnę nigdy twoich podśmiechujkowych kpin i szyderstw z zawodników z ulubionego forum stosujących technikę "śpiwór w śpiwór" :-D
Gryf, nie wykręcam się od tego. Jestem nadal zdania, że dla mnie lepszym rozwiązaniem byłby jeden grubszy worek, w tym wypadku celowałem w 800g puchu. Jednakże ceny śpiworów nawet po rabacie zmotywowały mnie do tego, aby poszukać tańszego rozwiązania. Byłem na łączach nawet z Robertsem, którzy spełniliby moje fanaberie w każdym calu, tylko musiałbym wyskoczyć z ok. 2,5 tysia.. :mrgreen:
Poza tym, nie zapominaj, że mam trzy worki w szafie! :lol: Dlatego poszedłem po taniości.

Podsumowując, zestaw worek w worek spełnia moje oczekiwania w zakresie temperatur -5 / -10 stopni. Poniżej jeszcze w takim zestawie nie kimałem. Ten zestaw gwarantuje mi komfortowy sen w wełnie/bluza, kalesony Devold/ grubości 195g/m2 góra i 200g/m2 dół, na głowie kominiarka Icebreaker 200g/m2, na stopach cienka skarpeta wełniana 64% liner crew Smartwool. Taki zestaw nie zmuszał mnie do zaciągania kaptura i kołnierza termicznego. Przypuszczam, że jeszcze parę stopni zapasu mam, co sprawdzę w stosownym czasie.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2018-01-08, 14:45

Potwierdzam zakup tego samego Aegisa.
Zakup szedł z Chin od 29 XI do 2 I.
Ponieważ staniał, wyszedł mię obecnie 235 złotych, lecz zakupiłem rozmiar 180cm.
Jest to fajowy lekki psi-worek na lato - albo posłuży podobnie jak to proponuje menelski, jako wkładka do mojego yeti na temperatury -12-10 stopni.
Do tego dołączono worek do przechowywania w kolorze białym.
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-01-10, 13:20

Michun pisze:Do tego dołączono worek do przechowywania w kolorze białym.
Mnie tego worka nie dołączyli. Skubnęli??? :mrgreen:
Michun pisze:Jest to fajowy lekki psi-worek na lato - albo posłuży podobnie jak to proponuje menelski, jako wkładka do mojego yeti na temperatury -12-10 stopni.
Okolice -10 stopni, komfort rewela. Przerabiawszy temat w Beskidzie Niskim.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
dave

Re: Aegismax Mini

Post autor: dave » 2019-05-05, 10:53

Dostałem cynk, że Pan Chińczyk wysłał mi już nową wersję tego śpiwora, czyli Aegismax Nano. Lato się zbliża, więc powinien być jak znalazł.
Turysta bez raków i czekana, ale za to z siekierą.
https://sznycelgorski.blogspot.com/

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-05-05, 13:07

dave pisze:
2019-05-05, 10:53
Dostałem cynk, że Pan Chińczyk wysłał mi już nową wersję tego śpiwora, czyli Aegismax Nano. Lato się zbliża, więc powinien być jak znalazł.
Super, chętnie się przyjrzę "sprawie".
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
dave

Re:

Post autor: dave » 2019-05-21, 19:54

menel pisze:
2016-12-06, 10:40
Pierwsza rzecz, która mnie niepokoi, to delikatny zamek
W nowej wersji zamek został wymieniony na taki standardowy, wydaje się być w porządku. Dziś odebrałem worek, jak tylko uporam się z zaległą relacją, postaram się coś opisać i obfocić. Póki co mogę napisać tylko tyle, że rozmiar L wydaje się być odpowiedni dla osoby o moich gabarytach, a sam śpiwór śmierdzi jak chińska kaczka z Decathlonu i za ch*** nie uwierzę, że w środku jest gęś. ;-)

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-06-04, 12:40

Po ostatnim łyk-endzie myślę, że warto dołożyć co nieco do wątku. Z racji letniej pory roku pozwoliłem sobie na 2 noclegi. Pierwszy miał miejsce w wiacie, drugi w namiocie. Producent "straszy", że zakres temperatury komfortu rzeczonego śpiwora to przedział +8 => +2 stopnie Celsjusza. Nie wypada się do tych danych nie odnieść. Nie biorę pod uwagę spania w kurtkach itp. Do spania używam wełny 100%, grubość 185 g/m2 od Devolda. Pora letnia getry 3/4, jako góra golf 195 g/m2, długi rękaw. I to mnie wystarcza. Pierwszy nocleg w wiacie, noc dosyć ciepła, temperatura w wiacie +13 st.

Obrazek

Obrazek

Niestety wychodzą mankamenty szwów pikowanych, czyli szycie na przestrzał. Po ostatnim noclegu stwierdzam, że dolna temperatura komfortu to +10 stopni. Kimając przy 13 stopniach było mi, że tak napiszę, na styk. Nie zmarzłem, ale też nie było przesłanek aby śpiwór rozpiąć. Rzeczony śpiwór wpisuje się jak dla mnie w bardzo wąski zakres stosowania, jako śpiwór bazowy naturalnie. Będzie to czerwiec - lipiec, z założeniem, że temperatura w nocy nie spadnie poniżej +10 stopni. Jest to moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. W okolicy 15 czerwca za podam ponownie na jakieś wiatowanko.

Aha! :mrgreen:
Wartość temperaturową +2 stopnie, jaką zapodał producent dla mnie jest wartością.. z dupy. Nie wiem do czego ją odnieść??
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2019-06-04, 20:03

menel pisze:
2019-06-04, 12:40
Aha! :mrgreen:
Wartość temperaturową +2 stopnie, jaką zapodał producent dla mnie jest wartością.. z dupy. Nie wiem do czego ją odnieść??
Zastanawiałem się, skąd takie różnice w deklarowanych temperaturach pomiędzy naszymi modelami. Wychodzi na to, że chyba urealnili metkę. Generalnie w jakiekolwiek specyfikacje u chińskich producentów, to ja nie wierzę.

Awatar użytkownika
lapetti

Post autor: lapetti » 2019-06-05, 08:53

menel pisze:
2019-06-04, 12:40
Po ostatnim łyk-endzie

Obrazek
Ale... miały być Gorce! :mrgreen:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2019-06-05, 10:09

dave pisze:
2019-06-04, 20:03
Zastanawiałem się, skąd takie różnice w deklarowanych temperaturach pomiędzy naszymi modelami.
Tak na szybko, mój jest "cały pikowany".
lapetti pisze:
2019-06-05, 08:53
Ale... miały być Gorce! :mrgreen:
W piątek kazali mnie pracować i ... czar prysł. ;-)
ПУНКС НОТ ДЭД !

ODPOWIEDZ