Materac dmuchany Neo Air XTherm regular

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

Materac dmuchany Neo Air XTherm regular

Post autor: menel » 2013-12-11, 22:11

Nadszedł dzień prawdy.. :mrgreen: Niejaki Ronc, któremu nawet powieka nie pykła, ograbił mnie ze spania. Żeby nie zostać na lodzie, wszedłem w temat:

http://www.cascadedesigns.com/en/therm- ... rm/product?

Od najbliższego wyjazdu do późnej wiosny będzie jechany tenże materacyk, później się zobaczy.. Dlaczego TaR? Przez lat kilka używałem samopompy i nigdy mnie nie zawiodła.Skoro sprzęt rzeczonej firmy się sprawdza, nie widzę powodu zmieniać. Neo Air XTherm zakupiłem z myślą o zimie a im zimniej tym.. lepiej. Wąteczek przeznaczony jest na wszelakiego rodzaju przemyślenia dot. wszelakich materacy dmuchanych.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2013-12-12, 18:27

menel pisze:Niejaki Ronc, któremu nawet powieka nie pykła, ograbił mnie ze spania
A komu by pykła, gdyby zobaczył to opierdzone, ubrudzone barachło :mrgreen:
Nie będę cytował nawet słów Izerki , gdy się wypowiedziała kwieciście n/t tej leżanki :-P

Ale jedno trzeba menelowi oddać. Pierwszy raz na Mikołaja mi coś podarował (nie sprzedał) :mrgreen:

Awatar użytkownika
Izerka

Post autor: Izerka » 2013-12-12, 19:28

Ronc pisze: Nie będę cytował nawet słów Izerki , gdy się wypowiedziała kwieciście n/t tej leżanki :-P
Ja zacytuję: ta karimata jest... fuj! :mrgreen: Kolor miałam na myśli, nie jej stan. Co z nią zrobiłeś, że się ubrudziła, nie wnikam :-P
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2013-12-12, 21:00

Zatem danych kapkę:

Od dawna się nakręcałem na zakup najcieplejszego NeoAir-a, z przeznaczeniem tylko i wyłącznie na zimę. Jednakże regularna cena 769,90 zł mnie zdecydowanie odstraszała:
- sprzęt zanabyłem wspólnie i w porozumieniu z Roncem podczas akcji w Skalniku 3=2 w czerwcu br.
- cena po rabacie ok. ~ 516 z=pln.
- w pakiecie otrzymujemy pokrowiec, który służy jako pompka. Jest również zestaw naprawczy.
- waga mojego "łoża": 46 g pokrowiec, 449 g materac, razem 495 g
- wymiary łoża : 183 cm x 6,3 cm x 51 cm.
- wykończenie materiału wierzchniego sprawia, że śpiwór nie "zjeżdża".

Od soboty "kimanie po rowach" w nowej odsłonie. Się okaże co to warte i czy nie wtopiłem.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Yarpen814

Post autor: Yarpen814 » 2013-12-22, 23:24

Kupiłem taki sam. Ty kupiłeś wersje regular (183x51) ja mam large (196x63).
wykończenie materiału wierzchniego sprawia, że śpiwór nie "zjeżdża"
Nie miałem jeszcze okazji nigdzie użyć w terenie ale testując w warunkach działkowych wiem że nie pilnując się spokojnie możesz z niego zjechać. Mam śpiwór Yeti GT.
w pakiecie otrzymujemy pokrowiec, który służy jako pompka
Nie wiem jaki dostałeś pokrowiec ale ja takowego (pokrowiec-pompka) nie dostałem.
Mam zwykły i zestaw naprawczy.

http://paker.pl
To jest strona głównego importera THERMAREST-u na Polskę. Wszystkie sklepy outdorowe od nich kupują TAR. Mieści się w Warszawie niedaleko mnie więc byłem tam parę razy. Chłopaki o takim czymś jak "pokrowiec-pompka" nawet nie wspominali.
Może dlatego że nie pytałem. Zadzwonię jutro do nich i się dowiem.

Mój materac, większy, pompuje się około 22 dmuchnięciami.
Pompka nie jest potrzebna. :-P

Istotna rzecz.
Nie jest to informacja sprawdzona przeze mnie ale brzmi logicznie. Ponoć śpiąc na mrozie, a pompując materac tradycyjnie (usta-wętyl), powietrze znajdujące się w nim wychładza się i zmniejsza swoją objętość. Skutek jest taki że śpisz dupą na śniegu.
Zalecał mi kupno karimaty tak w razie czego. Chodziło mu o spanie dupą na śniegu i sugerował że materac jest zrobiony z w miarę delikatnych materiałów (względy wagowe), co powoduje łatwe przebicie. Karimata chroni w obu przypadkach.
(w myślach od razu powstało mi pytanie "po co mi ten materac?" jak i tak będę ciągnął ze sobą karimatę)

Karimata którą sobie upatrzyłem
http://thermarest.pl/materace/ridge_rest_solar/
lub wersja cieńsza
http://thermarest.pl/materace/ridge_rest_solite/[/quote]

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2013-12-22, 23:31

Yarpen, ten materacyk w coś pakujesz, tak? Powinieneś mieć pokrowiec na niego. Pokrowiec na końcu ma "przezroczyste oko" i to jest to właśnie, jeżeli tego nie dostałeś to znaczy, że zrobili Cie w konia. Sama firma "Paker" kojarzy mnie się z nierzetelną firmą, wykręcili mnie z gwarancją na palnik MSR.

Jeżeli kimasz zimą w namiocie, to szansa przebicia materaca zmniejsza się. Jestem po pierwszym łyk-endzie z materacykiem tymże, mrozu zbytniego nie było więc milczę.
A zamiast dodatkowej karimaty, kupiłbym w Auchan płachtę biwakową za 6 zyla, która się przyda jako wyściółka na podłogę w wiacie na przykład. Nie daj się wmanipulować w dodatkowe koszty.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Yarpen814

Post autor: Yarpen814 » 2013-12-22, 23:48

Zaintrygowałeś mnie tym. Wykopałem materac.
Szukałem, szukałem i szukałem. W końcu pod rączką znalazłem "przezroczyste oko".

Jak to jest pompka to ja jestem.... totalna lipa.

Sama firma "Paker" kojarzy mnie się z nierzetelną firmą, wykręcili mnie z gwarancją na palnik MSR
Firmę tworzą ludzie. Są tam lepsi i gorsi ale najgorszy jest ich szef. Kawał ch*** z niego.
Stawiam na niego z tą gwarancją.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2013-12-22, 23:55

Yarpen, to rozkminiamy "pompkie" :
- pokrowiec ma drugą zakładkę - rozwiń to na pełną długość
- w pokrowcu gdzie jest oko zapodaj wentyl/ma być odkręcony/ materacyka w ten otwór
- drugi koniec pokrowca zwiń ze dwa razy i zawartość wpompuj i tak z 10 razy i na koniec ze 2 dmuchnięcia własne i masz spanko jak ta lala... ;-)

ps. Spytaj się tego magika, który Ci polecał do tego materaca karimatę kiedy on był w górach ostatnio.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2013-12-23, 00:01

Kupować kariamtę pod samopompę ... no nie....

Umarłem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To oczywiście odniesienie do porad sprzedawcy a nie do Yarpena ;-)

Awatar użytkownika
Yarpen814

Post autor: Yarpen814 » 2013-12-23, 00:23

menel, już to rozkminiłem. Na pierwszy rzut oka nie podoba mi się ta pompka.
Zobaczymy później.
menel pisze:ps. Spytaj się tego magika, który Ci polecał do tego materaca karimatę kiedy on był w górach ostatnio.
Ostatnio jak mi pokazywał zdjęcia, to był na Elbrusie. To Kaukaz jak się nie mylę.
Pytanie zadałem również pani Elżbiecie Fijałkowskiej na seminarium jakie prowadziła. Nie w 100% ale poparła pomysł.
Ronc pisze:Kupować kariamtę pod samopompę
To nie jest samopompa. Ten nie ma w sobie gąbki.

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2013-12-23, 00:27

Yarpen814 pisze:To nie jest samopompa. Ten nie ma w sobie gąbki.
???

Awatar użytkownika
Yarpen814

Post autor: Yarpen814 » 2013-12-23, 01:27

Materac Thermarest NeoAir Xtherm nie jest materacem samopompującym.
Jest normalnie dmuchany "usta-wentyl" bądź jakąś pompką.
Przez to różni się budową. Nie ma w sobie gąbki.

Materace samopompujące mają w sobie gąbkę o porowej strukturze. Samopompowanie działa dzięki rozprężeniu gąbki.
Odkręcasz wentyl, puszczasz materac, gąbka się rozpręża i zasysa powietrze. Na koniec dokładasz parę wdmuchnięci i jest gotowe.

Thermarest NeoAir są to materace normalnie dmuchane (nie tylko model Xtherm, jest jeszcze Treker, AllSeason i Xlite - chyba tylko te 4). Jak zwykle coś za coś. Męcząc się trochę przy rozkładaniu zyskujemy znacząco na wadze i rozmiarze.
Dwa materace Thermarest NeoAir Xtherm o rozmiarze large (czyli te największe) zwinięte mieszczą się w jednej bocznej kieszeni bojówek.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2013-12-23, 06:37

Faktycznie, pomysł materaca jest bez sensu. :mrgreen: Wywalać kupę kasy, żeby pod niego nosić marikatę. Bez sensu. :lol:
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
atineb

Post autor: atineb » 2013-12-23, 23:31

Ja mam taki dymany materacyk termite.
http://termite.pl/scripts/pictureGenera ... 3C1001.png
Bardzo go sobie chwalę choć nie jest tak wypasiony jak wasze. Waży mniej niż karimata i zajmuje mniej miejsca. A wygodniejszy o 100%
byle do wakacji

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-12-02, 20:06

Yarpen814 pisze:ja mam large (196x63).
Mam i ja.

Poprzedni, użytkowany przeze mnie model materaca w opcji Regular, powędruje niebawem w dobre ręce, a ja od jutra się przewracam na wersji Large. Za chwilę czeka mnie szlajanko z Michunem więc sprawdzę w waruneczkach bojowych nowe spanko. Jest to mój trzeci wyrób Therm-A-Rest'a, poprzednie dwa, samopompa i materac "R" spisywały się znakomicie, i z tego co mi wiadomo służą nadal. Mimo, że dystrybutor "Paker" to wały, marce ufam zdecydowanie bardziej niż dystrybutorowi i ponownie zainwestowałem w Therm-A-Rest.
ПУНКС НОТ ДЭД !

ODPOWIEDZ