Rakiety śnieżne TSL 325 - dobry wybór?

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
tomala87

Rakiety śnieżne TSL 325 - dobry wybór?

Post autor: tomala87 » 2013-06-05, 14:37

Czołem :)
Jako że chcę na poważniej zająć się turystyką górską, zaczynam kompletować sprzęt, a w tym wypadku szykuję się na sezon zimowy. Stanąłem przed wyborem i kupnem rakiet śnieżnych, i wpadły mi w oko rakiety firmy TSL, model 325 GRIP ESCAPE. Jak sądzicie, będą one dobrym wyborem? Czy może polecacie coś innego? Budżet jaki mam przeznaczony na rakiety, to maksymalnie do 1000 zł - choć jeśli będzie trzeba, to dołożę te 100/150 zł. Chciałbym kupić raz, a dobrze na dłuższy czas...

Dodam, że moja waga to niecałe 70 kg, dodając masę plecaka i innych rzeczy, to ciężar jaki spadnie na rakiety nie przekroczy 110kg. Teren w jakim chciałbym się w nich poruszać, to Tatry i Alpy - choć i na nizinach lubię trekkingowe, kilkudniowe wypady w zimowej aurze.

Awatar użytkownika
nicdobrego
Kontakt:

Post autor: nicdobrego » 2013-06-06, 09:09

Drugi sezon użytkuję TSL 325 ESCAPE EASY, gripa nie mam bo jak dotąd się obywałem, dokupię może w tym roku. Korzystałem w Beskidach, łącznie z Babią więc nie wypowiem się na temat gór wyższych, aczkolwiek podejrzewam że bez problemu dadzą radę.

Rakiety są bardzo solidnie wykonane, mają podpiętek, zakłada się łatwo, nawet w rękawicach i śniegu nie miałem z tym żadnych problemów. Parę razy wdepnąłem w nich w dziurę, na niewidoczny kamień/pień, zahaczyłem o coś - nie widać na nich śladu. Wiązania po dwóch sezonach trzymają dobrze, nie ma luzów.

Waga mi się zmienia sezonowo, ale zimą mniej niż 90kg nie ważę, dołóżmy ciuchy i plecak - spokojnie mogę do nominalnych 120 się zbliżać, nie miałem wrażenia że jestem za ciężki.

Ogólnie szczerze polecam ten sprzęt, aczkolwiek dobrze by było gdyby ktoś się wypowiedział kto użytkował go w wyższych górkach. BTW, z tego co pamiętam można do nich dokupić także harszle.
Kiedy człowiek ma jakieś dobre usprawiedliwienie, otwiera drzwi złym usprawiedliwieniom.
Terry Pratchett

Awatar użytkownika
tomala87

Post autor: tomala87 » 2013-06-06, 17:05

nicdobrego - dziękuję za odpowiedź :) Coraz bardziej jestem przekonany do tego wyboru, jednakże tak jak mówisz - fajnie byłoby, gdyby wypowiedział się ktoś, kto użytkował je w wyższych górach...
"Każdy człowiek ma własną bramę, którą wchodzi w nieskończone przestrzenie nieba. Dla wielu, dla bardzo wielu tą bramą są góry."
R.E.Coturno

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2013-06-10, 21:31

A kiedy chcesz dokonać zakupu?

Awatar użytkownika
tomala87

Post autor: tomala87 » 2013-06-11, 09:15

Ronc - jeszcze w tym roku, najlepiej przed sezonem zimowym...
"Każdy człowiek ma własną bramę, którą wchodzi w nieskończone przestrzenie nieba. Dla wielu, dla bardzo wielu tą bramą są góry."
R.E.Coturno

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2013-06-11, 16:07

tomala87 pisze:Ronc - jeszcze w tym roku, najlepiej przed sezonem zimowym...
Będziemy w kontakcie, będzie deal ;-)

ODPOWIEDZ