Przywitanie i zapytanie

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

świstak

Przywitanie i zapytanie

Post autor: świstak » 2009-01-14, 10:01

Sie ma!
Mam 48 lat, jestem osobą niepełnosprawną ale radzę sobie całkiem nieźle.
Jestem typem trekkingowca, do tej pory chodziłem wyłącznie latem. W zeszłym roku posmakowałem trochę tras w Alpach i gdy jeszcze sukcesem zakończyła się wyprawa niepełnosprawnych na Kilimandżaro to krew mi w żyłach zawrzała.
Poszukuję raków CT na moje niemałe buty (47, długość podeszwy 34,5 cm) i czekana z prostym styliskiem na mój wzrost 190 cm (83 cm od dłoni do kostki).
Nie będę się wspinał na lodowe ściany, marzy mi się jakiś 3 a może 4 tysięcznik??

Może ktoś z Was ma do odsprzedania taki, amatorski, i NIEZBYT ZUŻYTY sprzęt- po kupieniu dla siebie sprzętu bardziej profesjonalnego? Cena ma znaczenie z uwagi na moją skromną rentę, ale NIE jest decydująca.
Nowe ClimbingTechnology SHARK na Allegro są po 239 zł. To trochę przerasta moją kieszeń, zaś inne modele są na mniejsze rozmiary butów. Podobnie jest z czekanami. Całe szczęście ubranie (oprócz googli i kasku) zasadniczo już mam.

Jestem z okolic Warszawy, należę do KW Warszawa.

Wszelkie Wasze sugestie są dla mnie mile widziane!

Hej!
Tomek.

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Post autor: Mordimer » 2009-01-15, 15:52

Hej

¦wietnie że sobie radzisz mimo niepełnosprawności...

Tak sobie myślę że jak marzą Ci się 4 tysięczniki (w ogóle wysokie góry) to nie powinieneś kupować używanego sprzętu. Nie jest on bowiem pewny a w górach pewność to podstawa... Rakom i czekanowi musisz w 100% zaufać. Sam bym się bał chodzić po kimś... 239 złotych to nie tak dużo. Jeżeli stać Cię na wypad w Alpy to na raki i czekan też zdołasz uzbierać a tak oszczędzając 100 lub 200 złotych możesz wtopić ( reklamacja w razie czego też odpada)

powodzenia życzę i zachęcam do pisania na forum

Awatar użytkownika
sebastian.f
Kontakt:

Post autor: sebastian.f » 2009-01-15, 19:08

Co do tego używanego sprzętu to przesadzasz Mordimer- sam używam używanego czekana czy raków- w większości przypadków od razu widać czy ten sprzęt się nadaje czy nie.
Nie użytkuje się karabinków, liny czy kostek/friendów po kimś.

tatranka

Post autor: tatranka » 2009-01-15, 19:23

sebastian.f pisze:Co do tego używanego sprzętu to przesadzasz Mordimer- sam używam używanego czekana czy raków- w większości przypadków od razu widać czy ten sprzęt się nadaje czy nie.
Tak z ciekawości poza allegro znacie w sieci miejsca, gdzie można taki sprzęt od kogoś odkupić?

edit: Pewnie będą to ogłoszenia na stronach różnych KW, a poza tym...są jakieś inne możliwości?

tatranka

Post autor: tatranka » 2009-01-15, 19:58

praktycznie drugie alle...drogo :-P

Awatar użytkownika
sebastian.f
Kontakt:

Post autor: sebastian.f » 2009-01-15, 20:16

Tam trzeba pytać- naprawdę tanio się da kupić tam rzeczy- stamtąd jest moja płachta biwakowa(30zł!!), raki za 160zł etc. Kwestia dogadania.
Uruchomiliśmy dział "Bazarek" na naszym forum- zapraszamy.

świstak

Post autor: świstak » 2009-01-15, 20:29

Sie ma!
Dawalem też zapytania na stronie www.wspinanie.pl
Ale czy będzie ktoś z okolic Warszawy??
Teoretycznie to wszystkie ceny są "do przełknięcia". Ale zabrało się już tego tyle, że po prostu nie ma pieniędzy. A ściślej- jest taka ta moja dodatkowa praca, która ledwo pozwala wiązać jedynie koniec z końcem.
Buty, mające 16 lat (Podhale, Nowy Targ) też jeszcze muszą wystarczyć, bo są zadbane i szanowane.
Bez czekana mogę się wybrać. Ale na Zawrat zimą bez raków nie pójdę bo próbowąłem bez nich i nic z tego nie wyszło.
Zaś rzeczy używane nie muszą być zużyte. Po prostu ktoś kupił sprzęt z wyższej półki i CT są mu zbędne.
A jeszcze przydałby się kask, google, kominiarka, skarpety. Niby nic, ale wystarczy wszystko podliczyć.
Dzięki za zabranie głosu w tym temacie.

Tomek.

Awatar użytkownika
Asia_Mosad

Post autor: Asia_Mosad » 2009-01-27, 19:35

Raki dla Ciebie, czyli na mamucią stopę ;-) robi Raveltik. Nie są drogie [ok, 220pln], ale i tak będziesz musiał dokupić pod nie jeszcze antibooty. Nie ma co oszczędzać, jeśli są rozwiązania dla Ciebie - bezpieczeństwo ponad wszystko.
I nie sądzę, żeby prawdą było, co napisałeś, że bez czekana możesz się wybrać. Podstawowym wyposażeniem turysty w warunkach zimowych są raki i czekan [ze sprzętu bardziej specjalizowanego]. Bez niego możesz mieć poważne problemy z wejściem na Zawrat, a już na pewno z zejściem. Jak polecisz w dół, to kijami nie wyhamujesz.

Życzę powodzenia w zakupach.

jacko66

Post autor: jacko66 » 2009-01-28, 08:06

Czy ktoś może używał kiedyś raków z mocowaniem kablowym? I chciałby podzielić się opinią o tym rodzaju raków.???

ODPOWIEDZ