Plecaki Osprey

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2018-07-11, 16:19

Michun pisze:
menel pisze:pan jest ślepecki panie Michun?
No ja problem z oczami mam :-D ale mimo najszczerszych chęci kieszonek nie wiżu :-P tylko jakieś sznurki w rurkach :mrgreen:
Boczne kieszonki mają wlot dość wysoko i są przez to głębokie. "Sznurki w rurkach" są w parze, jeden z dołu plecaka, drugi na ramieniu i służą do zamocowania złożonych kijów bez zdejmowania plecaka z pleców.

Zanabyłem model Kestrel 38, w nim wygląda to podobnie i od razu krótko o nim napiszę.

Chciałem wymienić swój "średni plecak", czyli do 40l.
Pierwszym udogodnieniem wobec starego Karrimora Hotrock 40, który odchodził na emeryturę miały być kieszonki na pasie biodrowym i na placu boju pozostały trzy modele Osprey Kestrel 38, Gregory Zulu 35 i Deuther (odpadł jako pierwszy i nie pamiętam nazwy modelu).

Zulu ma najpraktyczniejsze kieszonki na pasie biodrowym, są one blisko klamry, zamek lekko chodził i w zasadzie nadają się one do częstego sięgania do nich, można do nich włożyć mały aparat, czy komórkę pełniącą tą funkcję.
Deuther i Osprey mają je umiejscowione bardziej z tyłu, bliżej plecaka, a dalej od klamry i ciężko się do nich sięga, co sprawia, że nadają się do sporadycznego sięgania do nich (po czołówkę, baton, chusteczki itp.).

Wybór padł na Kestrela 38 ponieważ jako jedyny z tej stawki, przy tej pojemności, posiada on z dołu dwa paski (ze sprzączkami) umożliwiające przytroczenia namiotu poziomo z dołu plecaka.
Druga rzecz która zadecydowała to możliwość przytroczenia np. karimaty na pionowo, z tyłu plecaka, nad przytroczonym namiotem, a to dzięki bajerowi jakim jest możliwość spięcia z tyłu plecaka pasków, które standardowo służą do troczenia po bokach plecaka, również na szybko na klamerki.

System nośny mimo pojemności 38l sprawia wrażenie solidnego. Zapakowany do pełna i z przytroczonym namiotem (Hannah Falcon) trzymał się stabilnie (o ile można to ocenić w warunkach póki co domowych).

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-07-11, 16:27

lukson pisze:Zapakowany do pełna i z przytroczonym namiotem (Hannah Falcon) trzymał się stabilnie
Ho! lukson, z nieba mnie spadasz.. :mrgreen:
Bądź łaskaw zapodać trochę informacji o namiocie rzeczonym ; Hannah Falcon. Interesuje mnie waga, podają 2,1 kg, długość sypialni - deklarowana 220 cm? I sprawa ważna bardzo: mocowanie tropiku do sypialni.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2018-07-11, 18:33

menel pisze:
lukson pisze:Zapakowany do pełna i z przytroczonym namiotem (Hannah Falcon) trzymał się stabilnie
Ho! lukson, z nieba mnie spadasz.. :mrgreen:
Bądź łaskaw zapodać trochę informacji o namiocie rzeczonym ; Hannah Falcon. Interesuje mnie waga, podają 2,1 kg, długość sypialni - deklarowana 220 cm? I sprawa ważna bardzo: mocowanie tropiku do sypialni.
Tutaj wrzuciłem kilka zdjęć i film który kiedyś nagrałem
http://npm.pl/forum/viewtopic.php?p=147690#147690

ODPOWIEDZ