Plecaki Osprey

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Satan

Plecaki Osprey

Post autor: Satan » 2017-03-26, 08:06

Witam!

Po kilkunastu latach znosiłem swój miejski tudzież jednodniowy plecak, którym był Osprey Stratos 24l. Miałem go nawet na pamiętnym Zlocie Hala Szrenicka / Pod Łabskim... :mrgreen:
Dobrze się nosił przez tyle lat, więc postanowiłem kupić znów Osprey'a.
Skalnik dał cenę i podwózkie gratis...
Wybór padł na Kestrela 28l:

Obrazek

W szafie mam już mocno wysłużonego Kalahari od Pajaka (zakupiony w 2003r...)
Rozważam zakup Osprey'a na kilku - kilkunastodniowe wycieczki...w granicach 60-70 lytry.

Ma ktoś doświadzenie? Sugestie? Mam wrażenie, ze mało ludzi u nas w tym chodzi...
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2017-03-26, 16:15

Satan pisze:Rozważam zakup Osprey'a na kilku - kilkunastodniowe wycieczki...w granicach 60-70 lytry.

Ma ktoś doświadzenie? Sugestie? Mam wrażenie, ze mało ludzi u nas w tym chodzi...

Satan, brałbym większą pojemność przy założeniu, że do szafy wrzucisz namiot. Zwróć uwagę na rozmiar. M-ka ma krótsze plecy i chyba L-kę trza by..
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2017-03-26, 18:35

Ja chyba też już się na dobre przesiadłem na Ospreya.

Jeśli chodzi o miejski to mam Quasara i jest bardzo dobry, ma srylion przegródek i wszystko można od siebie odseparować. Ale to typowo miejski plecak bez pasa więc raczej nie dla Ciebie.

Z tych większych mam Aethera 60 i system nośny jest rewelacyjny. Plecak też fajny pod względem użytecznym ale ... jakiś taki wąski w środku. Jakbym kupował jeszcze raz to wziąłbym większy tak jak pisze Menel.
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-10-24, 16:54

Tja... :mrgreen:

W Skalniku dają 25% na plecaki Osprey'a, do tego do Gdana wiozą za free. Nie wytrzymałem i po latach wahań kupiłem, ale nie posłuchałem Koleżeństwa. Padło na Kestrel, w wersji M/L ma mieć 58 litrów.
Z małego Ospreya jestem zadowolony, system nośny jest świetny. Liczę, że większa wersja nie będzie tu odbiegać od standardów jakie przedstawia sobą Osprey...

Obrazek

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2017-10-26, 16:07

Niech się dobrze nosi, napisz parę słów, jak już poużywasz trochę ;-) Też w tym sezonie sprawiłem sobie nowy worek, z tym że u mnie wybór padł na Deutera ACT Lite 50+10.

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2017-10-26, 19:24

dave pisze:Niech się dobrze nosi, napisz parę słów, jak już poużywasz trochę ;-) Też w tym sezonie sprawiłem sobie nowy worek, z tym że u mnie wybór padł na Deutera ACT Lite 50+10.
Przyłączam się do prośby o kilka słów na jego temat, no i niech służy.

Ciekawią mnie szczególnie dwie kwestie.
Pierwsza to temat kieszonek w pasie biodrowym. Niedawno przymierzałem plecaki w 8a i np. Deuther, chyba właśnie ACT Lite, tyle że 40+10, miał je fatalne, nie mieścił się w nich ani telefon 5,2 cala, ani nawet 4,6 cala. Do tego kieszonki te były jakoś za bardzo z tyłu na pasie biodrowym. Tzn. wyglądało to słabo na tle kieszonek w Zulu 35 (Gregory) gdzie oba telefony mieściły się bez problemu. Przymierzałem też TNF Shadow 30+10 i tam kwestia walorów użytkowych tych kieszonek była gdzieś pomiędzy komfortem w Zulu, a raczej słabym rozwiązaniem w ACT Lite.
No i właśnie plecaka Osprey nie było.

Druga kwestia, to ciekawi mnie jak do tej konstrukcji troczyć namiot i karimatę, bo układ jest trochę inny niż w Twoim dotychczasowym plecaku (i w moim wiekowym Woodpecker 85), ale tego pewnie za szybko nie będziesz miał okazji sprawdzić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-10-26, 19:57

dave pisze:Niech się dobrze nosi, napisz parę słów [...]
Dzięki Dave! Skrobnij? Przy mojej częstotliwości wyjazdów, to...2019r? :mrgreen:
lukson pisze: nie mieścił się w nich ani telefon 5,2 cala, ani nawet 4,6 cala. Do tego kieszonki te były jakoś za bardzo z tyłu na pasie biodrowym.
Lukson, ja mam telefon 5,3'' i przed chwilką wpakowałem go bez problemu do kieszonki pasa biodrowego w Kestrelu 28l. Co prawda, ja telefon trzymam w innym miejscu, ale odpowiadając na pytanie....wchodzi bez problemu. ;-)

lukson pisze: Druga kwestia, to ciekawi mnie jak do tej konstrukcji troczyć namiot i karimatę, bo układ jest trochę inny niż w Twoim dotychczasowym plecaku[...]
No właśnie...ja mam poczucie, że radykalnie się nie różnią. :roll: Jak przyjdzie, to się na 100% przekonam. Inna kwestia, że kupując ten worek, raczej nastawiałem się na przejścia schron -> schron, a na wyrypy z namiotem zostawiam wysłużony Pajak Kalahari rocznik 2004 [widoczny na fotce powyżej].

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2017-10-26, 20:45

lukson pisze: Ciekawią mnie szczególnie dwie kwestie.
Pierwsza to temat kieszonek w pasie biodrowym. Niedawno przymierzałem plecaki w 8a i np. Deuther, chyba właśnie ACT Lite, tyle że 40+10, miał je fatalne, nie mieścił się w nich ani telefon 5,2 cala, ani nawet 4,6 cala.
Nie wiem, nie mam tak dużego telefonu, a w kieszonce na pasie biodrowym noszę:
- scyzoryk Victorinox Huntsman
- paczkę chusteczek
- 4 batony musli Vitanella z Biedronki. ;-)

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-07-10, 18:37

A mnie się bardzo podoba ten woreczek :

https://www.skalnik.pl/plecaki-turystyc ... 90-47332-p

Jak sądzicie, będzie modny?
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2018-07-10, 18:46

Chyba drogi. Dziwna wypukłość z tyłu? Tylko po dwa paski z boków? Jeśli dobrze widze to brak dolnych bocznych otwartych kieszonek, które zawsze sie przydają na podtrzymanie butli lub kijków. Nie mam przekonania. Mam za to swoje przyzwyczajenia co do pakowania :-P
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-07-10, 18:56

Michun pisze:Jeśli dobrze widze to brak dolnych bocznych otwartych kieszonek, które zawsze sie przydają na podtrzymanie butli lub kijków.
Nie no, pan jest ślepecki panie Michun? Kielnie boczne są i je widać, one są stretch-owe.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2018-07-10, 21:26

menel pisze:pan jest ślepecki panie Michun?
No ja problem z oczami mam :-D ale mimo najszczerszych chęci kieszonek nie wiżu :-P tylko jakieś sznurki w rurkach :mrgreen:
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-07-11, 11:48

Michun pisze:ale mimo najszczerszych chęci kieszonek nie wiżu
Kolego Michun.. :mrgreen:

podaję receptę:
- należy otworzyć link do strony, który zapodałem i w niego kliknąć
- ponownie kliknąć w plecak / ten większy/ :mrgreen:
- najechać nań kursorkiem celem zyrknięcia w opcji powiększonej
- przyjrzeć się dokładnie, bocznych kieszeni się nie da nie zauważyć. :mrgreen:

ps. mierzyłem go przed chwilą i wniosek taki:

- dla mnie idealnym rozmiarem jest rozmiar M - długość pleców 46-53 cm. W tym samym rozmiarze szyje na mnie Gregory. I tu jest pies pogrzebany:

Osprey Xenith 105 czy Gregory Baltoro Pro 95, oto jest pytanie?
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2018-07-11, 12:17

A deuter już jest niedobry? :mrgreen:
Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-07-11, 12:37

Michun pisze:A deuter już jest niedobry? :mrgreen:
Deuter jest bardzo dobry, ale ACT Lite 50+10 to woreczek na letnie łyk-endy.. :mrgreen:
ПУНКС НОТ ДЭД !

ODPOWIEDZ