plecak Deutera

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2014-04-15, 19:37

Michun pisze:(3 slajd)
Ten plecak w czarnych włosach... no, nie powiem złego słowa :mrgreen:

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2014-04-15, 19:41

Rajli , przegapiłeś tytuł artykułu? :mrgreen:
"Ubrania, których nie powinien zakładać facet po 30."
Wszystko inne dozwolone :-D
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2014-04-15, 19:49

Kasjopea pisze: apteczka, jedzenie , przeciwdeszczówka lub jakaś kurtka na zmianę pogody (a dla mnie osobiście to i 0.5 l wody jakoś mało.....) już się nie zmieściło.... ;-)
Może źle czytam Panowie ale wydaje mi się że kolega pytał o jakość plecaków, a nie pojemność....
Kasjopeja, on pytał czy warto. Nie określił litrażu, jakości. Podał miejsca, gdzie chce go używać a to, moim zdaniem, jeden z czynników , który litraż narzuca.

A co do apteczki, przeciwdeszczówki i jedzenia. Widzisz tę kieszonkę na górze? :mrgreen:
Woda zmiesci się po bokach 2x0,75L.
Osobiście apteczki nie noszę, na takie wyjazdy to słodycze (baton, czekolada), a wiatrówka mieści mi się w dłoni.

W sumie nieważne. Chłopak chce Deutera :mrgreen: Niech kupuje skoro cena zacna :-)

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2014-04-15, 20:03

Michun pisze:Rajli , przegapiłeś tytuł artykułu? :mrgreen:
"Ubrania, których nie powinien zakładać facet po 30."
Wszystko inne dozwolone :-D
Myślałem, że mówimy o plecaku jako synonimie życiowego obciążenia :mrgreen:

miedziopl

Post autor: miedziopl » 2014-04-17, 12:17

Widzę że się bardzo ożywiło. Więc dokładnie co do plecaka chodzi mi na jedno dniowe lub weekendowe wyjazdy, czasami namiot zabrać i śpiwór trzeba a jednodniówki to zazwyczaj jadę z moją drugą połówką więc większość rzeczy i tak noszę. Chodzi mi oto czy ta promocja jest na tyle warta żeby kupować taki plecak. Czy kupię coś dobrego w podobnej cenie?

Awatar użytkownika
cthulhu
Kontakt:

Post autor: cthulhu » 2014-04-18, 11:23

Ja mam BD 32L (chyba axiom)

Na jednodniówki i wypady weekendowe dla mnie stanowczo za duży.
Nie sprawdzałem go jeszcze z namiotem, ale wydaje mi się, że na upartego mógłby pasować.

Sprawdza się natomiast u żony, która mimo weekendowych wypraw potrafi zapełnić go na maxa.

Inny plus to zamierzam z niego zrobić bagaż podręczny podczas tegorocznej podróży do Gruzji. Na początku obawiałem się o jego gabaryty, ale widziałem, że ludzie wieksze wnoszą do samolotów bez dopłaty.

32L to naprawdę sporo. Bardzo rzadko go używam.

Awatar użytkownika
aro1569

Post autor: aro1569 » 2014-04-19, 02:44

Jest jeszcze jedna rzecz przy wyborze pojemności plecaka, na którą chyba nikt nie zwrócił uwagi. Jeśli wybierzesz Deutera np. 30l to w przypadku tej firmy możesz być pewien, że te 30l to nie fikcja jak w przypadku wielu innych firm gdzie często okazuje się, iż deklarowana przez producenta pojemność w rzeczywistości okazuje się niższa. Na Twoim miejscu zastanawiałbym się nad modelem Deuter Quide 30l. Że nie ma siateczki z boku ? To w plecaku wspinaczkowym raczej zaleta gdyz dzięki temu nie zaczepisz o skały tą siateczką. Poza tym plecak ma system H2O więc pal licho te siateczki :mrgreen: O jakosci nie będę sie wypowiadał gdyż renoma producenta jest znana choć i tu zdarzają sie wpadki.

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2014-04-19, 12:01

miedziopl pisze:Więc dokładnie co do plecaka chodzi mi na jedno dniowe lub weekendowe wyjazdy, czasami namiot zabrać i śpiwór trzeba a jednodniówki to zazwyczaj jadę z moją drugą połówką więc większość rzeczy i tak noszę.
Ja pierdziu Miedzio, to jaki Ty w końcu chcesz plecak ? :mrgreen:
Jeżeli chcesz wziąć i namiot i śpiwór a co za tym idzie prawdopodobnie matę, palnik, butlę i naczynia to 30L będzie za mało. Ramiona plecaka i system nośny w małych plecakach nie jest przystosowany zazwyczaj do takich obciążeń.
cthulhu pisze:wypady weekendowe dla mnie stanowczo za duży.
W zależności jakie weekendy. Jeżeli z opcją wiata, czyli śpiwór, samopompa i sprzęt do gotowania to jak najbardziej idealny. Na jednodniówki jest za duży to fakt, ale nie wiem czy wiesz jak sprytnie można go stroczyć? :-)
cthulhu pisze:Nie sprawdzałem go jeszcze z namiotem, ale wydaje mi się, że na upartego mógłby pasować.
Cthulhu, nie polecam. Po pierwsze nie ma go jak rozsądnie przymocować, po drugie --> patrz odpowiedź powyżej do Miedzia.

miedziopl

Post autor: miedziopl » 2014-04-19, 13:49

Kupiłem Futurę 32L mimo wszystko :D i teraz tak :

do plecaka spokojnie mieści się mój namiot Khumbu + ¦piwór i palnik, miejsca wiele już nie zostaje. Ale na upartego się do niego zmieszczę. Po za tym śpiwór będę wymieniał bo ten mój kupiony w sportowym za parę złotych nie jest jakoś bardzo kompresyjny. Myślę że się sprawdzi. Bardzo podoba mi się system wentylacji w tym plecaku. Myślę że dokupię jeszcze do tego Camelbak 3L i plecak jak znalazł w góry i nie tylko. Jak go trochę przetestuję dam znać jak się sprawuję.

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2014-04-19, 13:51

miedziopl pisze:do plecaka spokojnie mieści się mój namiot Khumbu + ¦piwór
Weź no pstryknij zdjęcie, nie mogę uwierzyć :shock: :-)

miedziopl

Post autor: miedziopl » 2014-04-19, 14:35

Obrazek

tak to wygląda :p Tylko śpiwór jest normalnej wielkości. Wór mam z innego.

Awatar użytkownika
aro1569

Post autor: aro1569 » 2014-04-19, 14:49

Uwierz mi, że 3L camela to aż nadto, spokojnie Ci starczy 2L, no chyba że pijesz jak smok

miedziopl

Post autor: miedziopl » 2014-04-19, 14:53

piję jak smok ;p W ciągu normalnego dnia za biurkiem wypijam 1,5L wody a w górach gdzieś 2,5L

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2014-04-19, 15:47

miedziopl pisze: tak to wygląda :p Tylko śpiwór jest normalnej wielkości. Wór mam z innego.
A namiot Khumbu to jest gdzie? Tam pod butlą i przy śpiworze? Jeżeli tak, to jestem pod niesamowitym wrażeniem :-)
aro1569 pisze:Uwierz mi, że 3L camela to aż nadto, spokojnie Ci starczy 2L, no chyba że pijesz jak smok
Aro, camela zawsze możesz napełnić w połowie ;-) a większy litraż nadaje się np. do uzupełnienia wody, gdy źródło jest daleko. Napełniasz 3L wody i masz spokój na całą noc (gotowanie, herbata, itp.) Nieraz tak miałem, że musiałem iść z 200-300m po wodę do źródła, a wówczas 3L Camel daje Tobie jednorazową wycieczkę. Tak jest chociażby na Lubaniu, gdzie do źródła trzeba nieco zejść itp. itd. A złożony Camel to zajmuje miejsca tyle co nic. Tu mogę wspomnieć, że lepiej kupić tego z listwą zaciskową.

miedziopl

Post autor: miedziopl » 2014-04-19, 15:52

Ronc pisze:
A namiot Khumbu to jest gdzie? Tam pod butlą i przy śpiworze? Jeżeli tak, to jestem pod niesamowitym wrażeniem :-)
Tak między śpiworem a butlą na paliwo. Powiem Ci że można go porządnie skompresować.

ODPOWIEDZ