plecak 45l

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Taja

plecak 45l

Post autor: Taja » 2012-07-11, 08:25

Moi drodzy, potrzebuję Waszej rady :-)

Zebrałam się w sobie, aby nabyć plecak 45l, taki na wyprawy weekendowe i na tachanie bambetli między Łodzią a Poznaniem.

Co możecie polecić?

Myślałam może o Berghaus Arete 45l

http://8a.pl/plecaki-turystyczne/plecak ... s-arete-45

Możecie coś jeszcze polecić/odradzić? Będę "dźwięczna" :mrgreen:
"podróżowanie - nawlekanie koralików geografii na nitkę życia" A. Stasiuk

Awatar użytkownika
Ariel Ciechańsk
Kontakt:

Re: plecak 45l

Post autor: Ariel Ciechańsk » 2012-07-11, 10:07

Taja pisze:Moi drodzy, potrzebuję Waszej rady :-)

Zebrałam się w sobie, aby nabyć plecak 45l, taki na wyprawy weekendowe i na tachanie bambetli między Łodzią a Poznaniem.
Hehe. No właśnie ja też o czymś podobnym zacząłem myśleć. 82 litrowa Kanga to ciut dużo jak na wypady do Czech, gdzie pościel jest w cenie noclegu ;-).
Pozdr.
CAr.
Pozdr.
CAr.

Awatar użytkownika
Taja

Post autor: Taja » 2012-07-11, 12:17

82l to już na bogato! :shock: Ja mam Berghaus Antaeus 60+10 (w praktyce z tych 10l w kieszeniach nie korzystam, bo się wtedy w PKP nie mieszczę na szerokość ;-) ) i taki litraż spokojnie daje radę na 2 tygodniowe wyrypy :-)

czekam na jakieś sugestie co do plecaka 45l zatem :-)

Awatar użytkownika
Marco

Post autor: Marco » 2012-07-11, 12:18

A to ma być na wyrypy weekendowe ze sprzetem? czyli karimata, namiot i śpiwór?? czy tylko żarcie i ubranka?
...only way to cure stupidity is death...

Awatar użytkownika
Ariel Ciechańsk
Kontakt:

Post autor: Ariel Ciechańsk » 2012-07-11, 13:35

Marco pisze:A to ma być na wyrypy weekendowe ze sprzetem? czyli karimata, namiot i śpiwór?? czy tylko żarcie i ubranka?
U mnie wersja żarło+ubrania ;-).
Pozdr.
CAr.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2012-07-11, 15:31

Taja, nic w tym temacie nie napiszę odkrywczego.. :mrgreen:
Od zawsze chodzę w za ciężkich Wisportach :mrgreen: a te pieruny nie chcą się podrzeć.Posiadam Quark 50 , Ventus 55 i Guide 80l i chyba do końca życia nic się w tej materii nie zmieni.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Hasan

Post autor: Hasan » 2012-07-11, 16:37

jakieś 4 lata już 45 litrówka z tesco za mniej niż stówkę :mrgreen: nie do zdarcia :mrgreen:

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2012-07-11, 16:38

Taja, ten plecak, zdaje się, nie ma bocznych kieszeni, przydatnych choćby do transportu namiotowego stelaża, czy większej butelki 1,5l, na zewnątrz plecaka.
Gdzieś widziałem na forum, że chodzisz w zimie na biegówki, tu z kolei przydadzą się te taśmy które są z dołu, po bokach, zamiast kieszeni. Można je wykorzystać do transportu nart. Przypięte do plecaka nie sterczą tak wysoko nad głowę, jak przy plecaku z kieszeniami (choć zawsze można pominąć tą kieszeń i pokombinować przypięcie nart samymi bocznymi paskami kompresyjnymi).

W małych pojemnościach, od nastu lat używam plecaków Karrimora z serii Hot Rock 30 oraz 40 i gdybym miał teraz wybierać plecak ok 45l, to pewnie zacząłby rozglądanie się od obecnego HotRock 40. Oprócz bocznych kieszeni ma też elastyczną linkę troczącą z tylu plecaka, która też bywa przydatna.

Awatar użytkownika
Taja

Post autor: Taja » 2012-07-11, 20:19

Ten Karrimor wygląda bardzo interesująco :-) Czy on ma takie wentylowane plecy? Bo po przeczytaniu tego opisu niewiele rozumiem :roll:

Części składowe::

Płyta usztywniająca – wyprofilowana w kształcie litery F. Wewnątrz płyty znajduje się usztywniający pręt metalowy w kształcie „U”. Płyta jest podatna – ulega niewielkiemu przeprofilowaniu (dopasowuje się do pleców użytkownika), a po zdjęciu plecaka powraca do pierwotnego kształtu. Jeżeli jest to konieczne można dokonać znacznej (praktycznie trudno odwracalnej) zmiany profilu płyty systemu F Format Frame. Płyta znajduje się w specjalnej kieszeni, która jest najczęściej obszyta od strony pleców użytkownika materiałem doskonale odprowadzającym pot. Z części modeli plecaków wyposażonych w system F Format Frame płytę można wyjąć i użytkować plecak bez płyty.

Plecak ma być na lekkie weekendowe wyprawy, bez namiotu i ton żarcia, raczej mały śpiwór + ew. karimata. Najważniejsze jego przeznaczenie to cotygodniowe taszczenie wora z Łodzi do Poznania i cioranie go w PKP i innych tego typu ;-) Jako, ze Karrimor ma dożywotnią gwarancję i cenę podobną do Berghausa to kto wie, czy właśnie jego nie wybiorę :-)

Biegówki moje są niesamowicie cięzkie (bardzo stary model) i w zasadzie nigdy ich nie troczę do plecaka, ale to była spostrzegawcza uwaga o takiej możliwości :-)

W Karrimorze podoba mi sie to, ze ma tą zewnętrzna, elastyczną linkę i kiszonki boczne na szybki dostęp wody. Rozumiem, że opisany na stronie producenta "system hydro" to raincover? (bo camel bag jest opisany osobno) :-)

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2012-07-11, 20:41

Taja pisze:Jako, ze Karrimor ma dożywotnią gwarancję
Taju, słońce,nie istnieje coś takiego jak dożywotnia gwarancja.To marketingowy bełkot.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
lukson

Post autor: lukson » 2012-07-12, 05:59

Obecnego modelu HotRock40 nie miałem okazji obadać, a na pewno różni się on od mojego, około 7-letniego (jak ten czas leci, ciągle myślę o nim jak o nowym ;-) ). Już sama waga plecaka u mnie wynosi około 1,5kg, przy ok 0,9kg obecnie produkowanego. Tym niemniej, mój też ma na systemie nośnym wyszyty napis „F format” oraz „coolmesh” i jak dla mnie jest on całkiem wygodny. Ostatnio wcisnąłem się do niego na tygodniowy wyjazd w Fatrę, z żoną.

http://sklep.paker.pl/product-pol-1469- ... CK-40.html
Dodatkami typu system hydro się nie interesowałem, tu się nie wypowiem. Zdaje się, że nie ma on (podobnie jak mój) fabrycznego fartucha p/deszczowego, trzeba sobie samemu jakiś dokupić i jeszcze dziwna sprawa, bo piszą, że ma szpejarki, których nie widzę na pasie biodrowym, na zamieszczonych fotkach.

http://karrimor.pl/produkty/plecaki/wsp ... t-rock-40/
Hmm na polskiej stronie piszą o 3-letniej gwarancji ale to i tak więcej niż zwyczajowy rok, czy dwa lata i myślę, że to dobrze świadczy o jakości tego plecaka.
Z drugiej strony, subiektywnie dodam, że trochę zastanawia mnie ta niska waga zarówno Berghausa jak i Karrimora, z punktu widzenia użytych materiałów – mam nadzieję, że dalej są tak wytrzymałe jak w moim modelu, a do tego po prostu lżejsze.
Ostatnio zmieniony 2012-07-12, 13:25 przez lukson, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ice-Breaker

Post autor: Ice-Breaker » 2012-07-12, 12:59

A może coś takiego

http://sklep.alpinsport.pl/p/679/plecak ... id_48.html - uniwersalny plecak.

Przy rozsądnym pakowaniu można poruszać się na wielodniowe wyprawy.

Ja używam tego modelu

http://sklep.alpinsport.pl/p/753/plecak ... u4056.html

Materiały są pierwszej marki i dlatego trochę waży ale coś za coś.

Awatar użytkownika
Taja

Post autor: Taja » 2012-07-12, 16:48

Faktycznie menel 3 lata gwarancji. Ale nic to, zawsze coś :-)

Doczytałam i model ten nie ma pokrowca, ale mam w domu taki dodatkowy pokrowiec (tyle, że w rozmiarze XXL :-P - najwyżej się razem z plecakiem schowam ;-) )

Dzięki za podpowiedź za firmę MHW, jednak cena tego plecaka mnie ciut nie satysfakcjonuje, szukam czegoś tańszego...

Karrimor chyba będzie spełniał moje główne wymagania czyli cotygodniowe targanie go w autobusie + raz, dwa razy do roku na krótkie wypady. No i cena też jest dość atrakcyjna :-) Zobaczymy jak to się ma do jakości :mrgreen:

Dziękuję wszystkim za rady :-)

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Post autor: buba1 » 2012-07-12, 22:36

menel pisze:Od zawsze chodzę w za ciężkich Wisportach
oni jedni potrafia zrobic porzadny plecak!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Taja

Post autor: Taja » 2012-07-13, 12:20

Zamówiłam Karrimora, czekam na przesyłkę :-)

ODPOWIEDZ