plecak

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

leleith

plecak

Post autor: leleith » 2009-01-03, 22:53

Edit.Gdybyście mieli kupic duży plecak co byście wybrali?może któryś z tych dwóch:
http://www.sklep.cristobal.pl/szczegoly ... ion_6020_l
http://www.e-pamir.pl/0,1788,deuter-ple ... 15-sl.html
Obczytałam już wszelkie możliwe fora,wiadomo jak zawsze są zwolennicy jednego i drugiego..a moż ktoś poleci coś co ma,sprawdzonego?zerknę też jeszcze raz do gazetki,gdzie było o plecakach..no,i Sebastian,może coś poradzisz?dzięki i pozdr.

nie wiem co się stało z tym poprzednim linkiem:( może ten będzie chodził, chodzi o Deutera aircontact pro 55+1
Ostatnio zmieniony 2009-01-04, 17:47 przez leleith, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartek

Post autor: Bartek » 2009-01-04, 00:17

Jak już wybrałaś te dwa to ja oddaje głos na deutera, a czemu bo to deuter a dwa że wersja dla Kobitek ;-) A HiM bym nie polecał bo mam ich plecak i się rozlatuje i wogule nie uznaje HiM jako firmy outdoorowej ale to już moja własna opinia :mrgreen: :mrgreen:

p.s Popraw linka ;-)

Awatar użytkownika
Marcin

Post autor: Marcin » 2009-01-04, 10:46

Deuter to solidna marka. Kto raz założy Deutera, ten nie zechce wrócić do innych producentów - tak powinna brzmieć każda reklama Deutera. ;-)

W tym roku planuję zakup 65-70-litrowego plecaka. Na razie jest czterech kandydatów i każdy z nich to produkt Deutera. :-)

Słyszałem wiele dobrego o plecakach specjalnie wyprofilowanych dla kobiet. Sam nie nosiłem/nie używałem, ale jedna znajoma bardzo go sobie chwaliła.

Awatar użytkownika
Marco

Post autor: Marco » 2009-01-04, 11:59

Tak aby nie zakładać nowego wątku dotyczące tego samego... Poproszę o opinie na temat tego plecaczka http://www.goryonline.com/Plecaki,530,2 ... szpej.html ... czy warto w niego zainwestować? Zaznaczam że potrzeba to wycieczki jedno-dwu- trzy dniowe z noclegami w schronisku.

tatranka

Post autor: tatranka » 2009-01-04, 12:14

leleith, przy zakupie weź pod uwagę również to ile jesteś w stanie transportować w plecaku. Sama mam milleta 55+10 i z doświadczenia wiem, że wypełnionego plecaka o większym litrażu i wadze ponad 17-18 kg na dłużej trasie zwyczajnie nie jestem w stanie przenieść. Mój model Pumori uważam za trafiony ( zakupiony wyjatkowo okazyjnie), choć nie jest to model typowo damski.
"Płynie się zawsze pod prąd, do źródeł.
Z prądem płyną tylko śmieci."
Z. Herbert

leleith

z komorami czy bez?

Post autor: leleith » 2009-01-04, 17:52

a jeszcze pytanko takie,co do komór w plecaku lub ich braku,sugerowac się tym czy nie..tu i ówdzie czytałam jakie to niepraktyczne gdy plecak jest jednokomorowy..jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza,dotychczas korzystam z mojego i tam komory nie ma a większy pożyczałam tez bez komór i tez było ok..co myślicie?

tatranka

Post autor: tatranka » 2009-01-04, 18:03

Jestem za komorami, mam takowe w plecaku transportowym i szturmowym. Łatwiej dzięki nim utrzymać porządek w plecaku i posegregować sobie rzeczy. Poza tym odpinając zamek przegrody bez problemu robimy z plecaka dwukomorowego - jednokomorowy. Lubię też dojście do dolnej komory od dołu plecaka - bardzo praktyczne rozwiązanie, ale to już chyba we wszystkich nowszych modelach jest ;-) .
"Płynie się zawsze pod prąd, do źródeł.
Z prądem płyną tylko śmieci."
Z. Herbert

Awatar użytkownika
zielona

Post autor: zielona » 2009-01-05, 09:32

Ja mam z dolną komorą i sobie bardzo chwalę :-)
If you don't live for something, You'll die for nothing.

Awatar użytkownika
Maska

Post autor: Maska » 2009-01-07, 18:56

Nie wiem czy istnieją plecaki jednokomorowe z dolnym dojściem, ale co do jednego mam pewność. Niezależnie ile komór ma plecak, powinno się mieć możliwość dostania do jego wnętrza od dołu (a jeśli to możliwe, to również od przodu, choć dodatkowy zamek może zmniejszyć wytrzymałość plecaka). Dzięki temu, kiedy nagle będzie Ci potrzebna rzecz, którą całkiem przypadkowo masz na samym spodzie, nie będzie konieczności wyjmowania wszystkiego. Ma to swoje dobre strony, bo:
1) unikasz zmoczenia bagażu podczas deszczu;
2) nie tracisz zbyt wiele czasu;
3) nie musisz ponownie wszystkiego upychać w worze, szczególnie, jeśli zapakowanie go wymagało sporego trudu.
Jest jeszcze jeden ważny powód, być może najważniejszy. Kiedyś może przyjść dzień, w którym znajdziesz się na wąskiej półce, gdzie nie będzie wystarczająco dużo miejsca nawet dla stóp, a co dopiero dla zawartości plecaka. Wtedy wydostanie niezbędnej rzeczy ze spodu, może skończyć się utratą wszystkiego. Spadnie to i tyle. Oczywiście opisana sytuacja może być postrzegana jako skrajnie nierzeczywista, ale gdybyśmy byli w stanie wszystko przewidzieć i wcześniej temu zaradzić, to nie mielibyśmy na forum tematu o wypadkach.
Jeśli jeszcze nie dokonałaś zakupu, a cena nie ma dla Ciebie istotnego znaczenia, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na Deutera :mrgreen:

To oczywiście info dla leleith, ale zapomniałem użyć cytatu :-P
Everything imaginable is possible.

leleith

Post autor: leleith » 2009-01-07, 18:59

Też się ku temu skłaniam,choc cena jest hmmm... :evil: co do tych komór to pytam ze względu na zamki,mam jakoś tendencję do psucia zamków i innych takich :oops:

Awatar użytkownika
Maska

Post autor: Maska » 2009-01-07, 19:30

Zamka rozdzielającego obie wewnętrzne komory będziesz używać raczej rzadko. Zwykle będzie otwarty (i wolny od naprężeń) lub zasunięty, tworząc drugą komorę. W takim przypadku, jeśli dolna komora będzie wypełniona, zawartość wyższej komory będzie spoczywać na zawartości tej dolnej, a więc zamek i w tym przypadku powinien być wolny od dużych naprężeń.
Natomiast zewnętrzny dolny zamek, umożliwiający dostęp do wnętrza plecaka od dołu, będzie także niezbyt często używany w porównaniu np. z zamkiem kurtki czy polara. Zresztą Deuter chyba tandety nie produkuje, więc byłbym spokojny o żywotność tego sprzętu.
Everything imaginable is possible.

leleith

Post autor: leleith » 2009-01-07, 19:31

:-)

ania

ja może torchę z innej beczki..

Post autor: ania » 2009-01-10, 14:58

witam. potrzebuję dorady co do plecaka.. szukam takiego 30-40l,i na wyprawę 2-3 dniową w góry i na jazdę pociagiem ze studiów z jakimiś rzeczami. chciałam żeby był w miarę poręczny,niekoniecznie z pokrowcem,ale zależałoby mi na tym, żeby miał dość długie troki z boku,tak żeby móc przypiąć karimatę,no i dobrze żeby był 2komorowy. oglądałam kilka:bergsona,salewy, fjord nansen.. mógłby mi ktoś doradzić co do firmy,która najlepiej..posiadam już plecak większy,60l,i nie iwme też czy lepiej kupić małe 30l czy może bardziej przyda mi sie 40-45l. .. eh..typowo kobiece dylematy;) ale dziękuję z góry za doradę:) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pio

Post autor: Pio » 2009-01-10, 16:19

30l na 2-3 dni i jeszcze o tej porze roku to absolutnie za mało, chyba, że będziesz ze sobą miała kartę kredytową i sklepy po drodze. 45l to wg mnie i moich możliwości odchudzania bagażu minimum. Jeśli to 45l miałby jeszcze np +10 to zaczyna to mieć sens. Jednocześnie zbliżamy się już bardzo do tych 60l.
Nie wiem czy już to robiłaś, ale jeśli nie to proponuję próbnie się spakować do Twojej 60 na te 2-3 dni w góry i zobaczysz czy rzeczywiście jest aż tak za duży ;-)
Widziałem ile koleżanka woziła w plecaku na studia z domu, a zwłaszcza z domu na studia :shock: Tutaj też małe pojemności odpadają :mrgreen: ;)
Dwa lata temu kupiłem plecaczek HiMountain o pojemności 35l. W sam raz na jednodniowe wycieczki w Tatry. Jednocześnie nie polecam ich plecaków bo prują się troki i inne elementy na szwach.
wyczekiwanie

leleith

Deuter w 8a.pl

Post autor: leleith » 2009-01-10, 16:29

kupujecie w internetowym sklepie :http://www.8a.pl/ ??
Jest promocja na Deutery Aircontakty...

ODPOWIEDZ