Plecak wyprawowy - pomocy

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
stodi
Kontakt:

Post autor: stodi » 2010-03-28, 23:41

Osobiście używam wspomnianego Woodpeckera HMa i raczej nie mam do niego większych zastrzeżeń - na dwa wyjazdy w Alpy raczej stwierdzam, że jego pakowność jest optymalna, pas biodrowy trzyma dobrze, choć jestem dość szczupły. Wada która mi się najbardziej rzuciła to wąskie paski boczne, przez co dopięcie karimaty jest bardzo problematyczne (osobiście nosiłem ją przypiętą do górnej klapy ^^).

Winter expedition też wygląda całkiem fajnie, ale raz że teraz jego cena skoczyła w górę, a dwa plecak jest bardzo fajny jeśli chcesz latać w zimie (kieszenie na raki, czekany etc) natomiast na pozostałe pory roku aż taki wspaniały może nie być.

Z innych plecaków nikt nie wspomniał jeszcze o firmie wisport:
http://www.wisport.com.pl/
Robią też całkiem ciekawe rzeczy jednak osobiście ciężko mi się wypowiedzieć na ich temat. Miałem w rękach ich mosquito wydawał się dość solidny
...and most importantly, I am free in all the ways that you are not...

www.grzegorzstodolny.pl

Awatar użytkownika
sebastian.f
Kontakt:

Post autor: sebastian.f » 2010-03-29, 09:17

Co do Wisportu przez rok 2005 używałem pożyczonego Ventusa i był bardzo dobry;)
Jeśli zaś chodzi o Winter Expedition- też dosyć dużo waży.

Awatar użytkownika
jacekaga

Post autor: jacekaga » 2010-04-12, 19:06

Słuchajcie, potrzebuję zakupić plecak wyprawowy- będzie używany w trakcie dwutygodniowych trekkingów. Potrzebuję czegoś wygodnego i bardzo wytrzymałego, na pewno lepszego niż dotychczasowy Campus, który się wiecznie przekrzywia. Na dzisiejszy dzień skłaniam się ku temu:
http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/pr ... &context=4
Dobre toto??
Nie??
Czemu??
Może jesteście w stanie polecić inny, lepszy (tańszy :mrgreen: )??

Innymi słowy... POMOŻECIE??

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2010-04-12, 19:14

Ja zawsze upieram się przy Pajak - Kalahari
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
czapras

Post autor: czapras » 2010-04-12, 23:13

jacekaga rok temu stanąłem przed podobnym dylematem. Staram się krok po kroku inwestować w porządny sprzęt turystyczny tak żeby mi starczył na długie lata. Przed zakupem plecaka przejrzałem opinie użytkowników poszczególnych modeli, zaciągnąłem porady znajomego, który pracuje w sklepie turystycznym i wybór padł na Deutera( a dokładnie Aircontact 55+10). Byłem już z nim na kilku wypadach i nie mam się do czego przyczepić. Niesamowicie wygodny, bardzo dobry system nośny, jest dobrze wyprofilowany w okolicach głowy co bardzo pomaga przy podejścicach. Zastosowano w nim wiele użytecznych rozwiązań, ale przede wszystkim jest wykonany z bardzo wytrzymałego materiału. Nie należy on do tanich plecaków (trzeba się liczyć z wydatkiem 600-650 zł), ale doszedłęm do wnoisku, że jak już kupować to raz a porządnie. Naprawde szczerze polecam :-)
"...To ostatnia z dróg, szuka Twoich stóp. Teraz stań na najwyższej z gór i połknij wiatr byś wykrzyczeć mógł..."

Kacper

Post autor: Kacper » 2010-04-13, 08:43

Jacekaga, zerknij moze na oferte skalnika, maja fajna promocje. Kupujac 3 rzeczy, najtansza masz za darmo. Ja w tej samej promocji kupilem w tamtym roku karrimor cheetah. 2 osoby znalazlem w sieci, chyba na ngt.pl.

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2010-04-13, 14:06

Jacekaga polecam http://www.wisport.com.pl/index.php/ple ... /quickpack dobry solidny plecak w dwóch litrażach i za rozsądną kasę z dobrą renomą,serwisem
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

Awatar użytkownika
Tommy

Post autor: Tommy » 2010-05-07, 13:54

Noszę się z zamiarem kupna plecaka. Ma on być 80-cio litrowy. Przeszedłem po mojej wiosce i dwa mi wpadły w oko:

Wisport Guide 80l

http://www.wisport.com.pl/index.php/ple ... czne/guide

Wolfgang Wędrowiec 80l (nie wiem czemu na stronie nie ma opcji 80l, w sklepie była i mierzyłem się do niej)

http://www.wolfgang.pl/?p=shop&product_id=33

Chętnie usłyszę opinię fachowców w plecakowej dziedzinie, jak również samych użytkowników.
Zaznaczam, że chce 80-cio litrowy i nie mniejszy ani nie większy.
Wszelka pomoc mile widziana ;-)
Dla dobrego samopoczucia niezbędne są człowiekowi - nadzieja i złudzenia
Czesław Banach

Awatar użytkownika
komandos

Post autor: komandos » 2010-05-07, 23:40

drogi moderatorze, chciałem sie dowiedzieć po co aż 80l w plecaku wyprawowym. jesli nadal uwazasz ze to nie miejscu to wywal i ten post

Awatar użytkownika
Marcin K-G
Kontakt:

Post autor: Marcin K-G » 2010-05-08, 19:13

komandos pisze:drogi moderatorze, chciałem sie dowiedzieć po co aż 80l w plecaku wyprawowym. jesli nadal uwazasz ze to nie miejscu to wywal i ten post
Tommy pisze:Noszę się z zamiarem kupna plecaka. Ma on być 80-cio litrowy.
(...)
Chętnie usłyszę opinię fachowców w plecakowej dziedzinie, jak również samych użytkowników.
Zaznaczam, że chce 80-cio litrowy i nie mniejszy ani nie większy.
Wszelka pomoc mile widziana ;-)
Przeczytaj proszę o co pytał Tommy i odpowiedz sobie sam - co Twój post wniósł nowego w temat w kwestii porad sprzętowych? Pozdrawiam :-)
ps. ewentualne zapytania do mnie w tej kwestii proszę kierować dalej na pw, aby tu nie offtopować :-)
:arrow: :arrow: n.p.m. na Facebook'u
:arrow: :arrow: n.p.m. na Twitter

:arrow: Jeśli chcesz się zarejestrować na forum NPM - PRZECZYTAJ TEN WĄTEK

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2010-05-08, 19:41

Tommy pisze:Wisport Guide 80l
Bierz tego jest wyśmienity,widziałem go w sklepie,używam innego plecaka tej firmy i jest super poza tym serwis dożywotni :-D już gdzieś o tym rozmawialiśmy na forum
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

Awatar użytkownika
Tommy

Post autor: Tommy » 2010-05-08, 21:38

si, si o Wisporcie na forum już było i to w samych superlatywach. Dlatego licze, że może ktoś się jeszcze wypowie o Wolfgangu.
Dzięki za odp.
Dla dobrego samopoczucia niezbędne są człowiekowi - nadzieja i złudzenia
Czesław Banach

Awatar użytkownika
buba1
Kontakt:

Re: Plecak wyprawowy - pomocy

Post autor: buba1 » 2012-01-19, 13:11

Pumba pisze:Chce plecak na lata
polecam ten plecak- jest niezniszczalny!!
http://www.militaria.pl/wisport/plecak_ ... _p4649.xml

mowie to po rozwaleniu 3 plecakow w ciagu kilku lat.. A ten sluzy nam juz 5 lat! Bardzo wytrzymaly sysyetm nosny- wytrzymuje nawet noszenie ciezaru ok 40kg (z innych zaraz szyny wychodzily ;) darly sie szelki i spód..

Awatar użytkownika
Bob

Post autor: Bob » 2012-03-17, 18:49

Już 4 sezon używam plecak North Face i jestem nim zachwycony. Deszcz, śnieg, skwar - wszystko znosi.

czerstwy_jan

Post autor: czerstwy_jan » 2012-03-19, 20:07

A ja nie jestem zadowolony z Wisporta. Mam Guida 80 reklamowany już 4 razy, cały czas coś, zamki, troki, plastikowe zapięcia, słabe szwy. Bardzo się zawiodłem bo mam również starą "Astrę" 60 bodajże która służy do dziś i nic się nie psuje od lat 7.

Polecam Pajaka bo słyszałem same dobre opinie o Atacamach, poza tym jeśli kogoś stać rzecz jasna to Deuterki. Miałem przyjemność chodzić z takowym kilka dni i nie czuć, że cokolwiek jest na plecach!

ODPOWIEDZ