Naturehike Cirrus 2

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

Naturehike Cirrus 2

Post autor: menel » 2018-06-19, 13:45

Dzień dobry,

https://www.naturehike.com/cirus-ultral ... -man-tent/

w związku z tym, że w Skalniku:

https://www.skalnik.pl/namioty-turystyc ... 64-68750-p

jednak zadziałała promocja 30%, to nie mogłem przejść obojętnie koło tematu j.w. Otóż przed chwilą zanabyłem namiot chińskiego producenta sprzętu outdoor. Po upuście cena wyszła pińcet z małą góreczką. Tu będę jechał po tym wyrobie ewentualnie zachwalał. Zdążyłem zważyć rzeczony namiot przed gościnnymi występami. Na stronie producenta występuje ten sprzęt jako "ultralight", a ja mając wypanierowane na ten termin, stwierdzam, że nic z tych rzeczy, mój jest heavy weight, :mrgreen: czyli Cirrus 2.

Z 3-pałąkową konstrukcją, dodatkową podłogą w zestawie, długość sypialni 220 cm, wys. sypialni 100 cm producent zmieścił się w 2068 g, zatem można jak się chce. Tyle tytułem wstępu.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
dave

Post autor: dave » 2018-06-19, 19:38

Widzę, że wreszcie zrobili sypialnię o normalnej długości, a nie 205 cm jak do tej pory. Ciekawe jak nisko w rzeczywistości tropik schodzi. Kupiłeś z myślą o zimie, czy trzysezonowo?
Turysta bez raków i czekana, ale za to z siekierą.
https://sznycelgorski.blogspot.com/

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-06-19, 20:00

dave pisze:Ciekawe jak nisko w rzeczywistości tropik schodzi.
Niebawem ogarnę ten temat.
dave pisze:Kupiłeś z myślą o zimie, czy trzysezonowo?
3-sezony. To nie jest namiot zimowy, co nie znaczy, że go nie sprawdzę. Zwrócę szczególną uwagę na wentylację, ciekawe czy jest gorsza od wentylacji w Magic Line od HiM-a?

dave, to jest sprzęt prosty za "pińcet" w dobrej wadze, więc nie mam wygórowanych oczekiwań.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-06-20, 11:57

Coś Wam powiem, tylko nie mówcie nikomu. Wygląda na to, że kupiłem imitację namiotu. :lol:
ПУНКС НОТ ДЭД !

mały pikuś

Post autor: mały pikuś » 2018-06-20, 20:11

Sorki menel że się wpieprzam ale co myslisz o tym bo się waham...

http://8a.pl/namiot-jednoosobowy-robens ... est-1.html

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-06-20, 20:41

mały pikuś , daruj sobie, to trumna. Szukaj namiotu z wysokością sypialni 1 metr.
ПУНКС НОТ ДЭД !

mały pikuś

Post autor: mały pikuś » 2018-06-20, 20:58

manel, mam taki z fjordanansena ale waży 3 kilo a że u mnie ostatnio kręgosłup lichy więc trumnami sie interesuje :-D

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2018-06-20, 21:51

mały pikuś pisze:co myslisz o tym
nie rozumiem, dlaczego akurat taki wybór? Cena wielka, a w moim wątku obok jest MSR za 60% tej ceny, ważący tyle samo, ale za to wygodnie wysoki dzięki mądrzejszej konstrukcji i nie mający wad tego tunelu (który na dobitkę nie jest samonośny...)
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-06-21, 18:17

Co do namiotu Naturehike Cirrus 2 - towar zwróciłem do sklepu i nic więcej nie mam do powiedzenia na temat tego sprzętu. :mrgreen:

Michun pisze:Cena wielka, a w moim wątku obok jest MSR za 60% tej ceny, ważący tyle samo, ale za to wygodnie wysoki dzięki mądrzejszej konstrukcji
Tiaa.. mały pikuś, zyrknij do wątku Michuna, wywalić kupę kasy nie jest sztuką.
Michun pisze:nie mający wad tego tunelu (który na dobitkę nie jest samonośny...)
To, że namiot nie jest samonośny jest jego cechą a nie wadą. Logiczne jest, że użytkownik szukający namiotu, który nie jest samonośny.. wie czego szuka.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Arni

Post autor: Arni » 2018-06-23, 07:54

Zainteresuj się serdeczny kolego tym namiocikiem:
https://forum.outdoor.org.pl/index.php? ... 309516#new

Chłopak ma 184cm wzrostu więc na takie szczegóły jak wysokość i długość sypialni zwraca uwagę. Na moje bardzo fajny namiot, który da się dodatkowo wzmocnić odciągami i przetrwać armagedon. Tu bym zaufał recenzentowi, to nie jest gość w stylu "tanie wino jest dobre, bo jest tanie" :mrgreen:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-06-23, 09:34

Arni, dzięki za link. Poczekam na jakieś opisy z działania z noclegów w górach w zmiennych warunkach pogodowych. Niestety, nie sądzę abym się dał nabrać na takie namioty. Na obrazku i rozbiciu przed domem do potrzeb forumowego PR wszystko wygląda cacy.
Arni pisze:to nie jest gość w stylu "tanie wino jest dobre, bo jest tanie" :mrgreen:
... i dobre. :mrgreen:

Ja raczej należę do kategorii "drogich lansiarzy". :lol: Chwilowo namiot do moich potrzeb szyje tylko Helsport, ten wie co lubię. Nic lepszego w swoim życiu jak dotąd nie spotkałem.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Arni

Post autor: Arni » 2018-06-23, 19:28

Powiem ci tak, silikony są takie same jak markowych producentów, stelaż tak samo (mam obie te rzeczy). Szycie wygląda bardzo ok, a co ważne trzyma wymiary. Sama konstrukcja jest bardzo ok, trudno jest się do czegokolwiek przyczepić. Już miałbym pomysł jak go wzmocnić odciągami, na wypadek spadania żab z nieba :-)
Za 2 miechy będę miał możliwość się dokładnego przyjrzenia, rozbicia itd. ale nie spodziewam się tragedii.
Powiem ci więcej, mam namioty za 350 i 450 euro, sadzisz, że są lepsze? Ja nie, te rzeczy nie są tego warte. A że jakieś Hillebergi to marzenie, super, dla czego zatem nie kupujesz śpiworów za 3,5 klocka tylko szukasz promocji w Skalniku? Rozumiesz do czego zmierzam, w głębi duszy wiemy doskonale, że przepłacamy, przepłacamy ogromne pieniądze. Kwestią zatem pozostaje znalezienie nie pierwszego z brzegu lekkiego namiotu w dobrych pieniądzach, ale namiotu o dobrej konstrukcji, wadze i pieniądzach. Te pierwsze jest dość łatwo ocenić mając pewne doświadczenie namiotowe, w drugie musimy zaufać (u markowych tez z tym różnie bywa), a trzecie to fajny bonus do wszystkiego. Moim zdaniem tu mamy taki przypadek, dobra konstrukcja, rozsądna waga i fajny pieniądz. Nie jest to Mercedes S klass gdzie 50% cent to celownik na masce, ale fajny VW Golf dla ludu.

Jak wrócę w październiku, to dam ci znać, a i pewnie tamta relacja zostanie mocno okraszona fotami z boju.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2018-06-24, 10:14

Arni, w większości się nie zgadzam z tym co piszesz.
Arni pisze:Powiem ci tak, silikony są takie same jak markowych producentów
Kup chinola, chętnie się spotkam i wymienimy się doświadczeniem na żywo.
Arni pisze:Powiem ci więcej, mam namioty za 350 i 450 euro, sadzisz, że są lepsze? Ja nie, te rzeczy nie są tego warte.
Nie, nie,nie.. pewnie są gorszę, ba, dużo gorsze. Skoro tak łatwo popadasz w oceny lepszy-gorszy, pewnie Naturehike Cirrus 2 jest lepszy i tańszy, uszyty na tych samych materiałach, to jednak nie wzbudza mojego zaufania po wstępnych oględzinach. I właśnie za element zaufania jestem w stanie wyłożyć dodatkową gotówkę, mam nadzieję, że rozumiesz mój przekaz.
Arni pisze:Kwestią zatem pozostaje znalezienie nie pierwszego z brzegu lekkiego namiotu w dobrych pieniądzach, ale namiotu o dobrej konstrukcji, wadze i pieniądzach.
Wybacz, ale ja wiem jakiego namiotu szukam więc daruj sobie naukę.
Arni pisze:A że jakieś Hillebergi to marzenie, super
Dałeś akurat lichy przykład. Może w kręgach ngt jest to marzenie, dla mnie nie. Zanim przesiadłem się na Helsporta, wcześniej użytkowałem namiot o bliźniaczej konstrukcji - Salewa Khamsin II, była na odorze dyskusja z balkonowymi testerami. Ta konstrukcja /tunel w wariancie jednopałąkowym/ przekonała mnie na tyle, że rozpocząłem poszukiwania czegoś z górnej póły. Wstępnie padło na Hilleberg Akto, byłem w firmie Holan notabene, firma, która w swoim czasie sprowadzała akcesoria biwakowe dla motocyklistów, w tym m.in. namioty, którzy pozwolili mi go rozbić i posiedzieć, no cóż, rozczarowany byłem na maksa. W skrócie : za ciężki, za niski, za drogi, za krótki, wrażenia negatywne raczej. Postawiłem na Helsport w opcji 1-osobowy hangar, dziewiąty rok jestem nim po prostu zachwycony. Z pełną odpowiedzialnością postawiłem na namiot, który nie jest samonośny, ale ze stelażem zewnętrznym.
Arni pisze:dla czego zatem nie kupujesz śpiworów za 3,5 klocka tylko szukasz promocji w Skalniku?

Ano dlatego, że jak już przepłacać to z 30-40% - owym rabatem. Za ten sam wyrób wolę jednak wypierdzieć 2100 niż 3600 pln-ów, ale może jestem w błędzie. ;-)
Arni pisze:Nie jest to Mercedes S klass gdzie 50% cent to celownik na masce, ale fajny VW Golf dla ludu.
Rozumiem, że dosiadasz Mietka w S-klasse ?
Arni pisze:Jak wrócę w październiku, to dam ci znać, a i pewnie tamta relacja zostanie mocno okraszona fotami z boju
Bardzo chętnie poczytam czegoś merytorycznego, a nie wykładów z cyklu lepsze - gorsze, tańsze - droższe. Poza tym, uważam, że aby sklecić coś w miarę sensownego trza więcej czasu, użytkowanie w różnych waruneczkach o różnych porach roku, a szczególnie w tych trudniejszych.
ПУНКС НОТ ДЭД !

ODPOWIEDZ