Namiot

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Namiot

Post autor: Mordimer » 2008-12-12, 17:47

Pytanie dla obcykanych z tematyką

W przyszłym roku zamierzam zakupić namiot.

Ma to być dwójka, jak najlżejsza i ma się rozumieć o dobrych właściwościach

wodoszczelnych

no i ogólnie namiot ma być solidny. Na wszelakie łażenia górsko-wyżynno-nizinne.

Bez ekstremy

Przeglądałem ostatnio ofertę fjorda nansena i znalazłem coś takiego

http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 1&prod=219
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 1&prod=407

Zastanawiam się czy ten rozbijany na kijach jest godny uwagi.
Jakoś tak ten sposób rozbijania nie wzbudza u mnie zaufania :)

Awatar użytkownika
sebastian.f
Kontakt:

Post autor: sebastian.f » 2008-12-23, 02:12

Piszesz "bez ekstremy", a wybierasz namioty ekstremalne... :-P
Fajny jest Baltoro Marabuta.
Popatrz też koniecznie na namioty Vaude.
Z Fjorda poszukaj jakiejś kopułki, jak masz kasę bierz od razu z alu stelażem.

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Post autor: Mordimer » 2008-12-23, 06:42

wyniuchałem jeszcze taki

http://www.bartsport.pl/namioty-lekkie/husky-sawaj

piszę bez ekstremy bo nie wybieram się w himalaje

mimo wszystko chcę mieć coś wytrzymałego, ale żeby finansowo było w miarę możliwości

znośne...

przytoczyłem 2 przykłady i na pewno oba nie są na wyprawy ekstremalne

Awatar użytkownika
sebastian.f
Kontakt:

Post autor: sebastian.f » 2008-12-23, 10:47

Dorzuć ok. dwie stówki masz Baltoro- dużo lepszy namiot- szukaj takich z zewnętrznym stelażem. Wtedy od razu rozstawiasz sypialnie i tropik. ten rozbijany na kijkach nie ma sypialni i rano obudzisz sie mokry.
http://www.namioty.pl/Namiot_Poligon_2_ ... dukty.html
http://www.namioty.pl/Namiot_Baltoro,12 ... dukty.html
http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=off ... 6&prod=184
http://www.e-horyzont.pl/site/index.php ... &prod=3185
http://www.vaude.com/epages/Vaude-de.sf ... /157012130 tysz na zimę

Robert

Re: Namiot

Post autor: Robert » 2009-01-09, 16:33

Mordimer pisze:Pytanie dla obcykanych z tematyką

W przyszłym roku zamierzam zakupić namiot.

Ma to być dwójka, jak najlżejsza i ma się rozumieć o dobrych właściwościach

wodoszczelnych ... :)
Zacznę od ceny, próbuj na wyprzedażach, promocjach np. typu 2+1, droższe namioty są lżejsze (alu stelaż, szpilki)

Wytrzymałość - w krajowych warunkach każdy namiot powinien 'dać radę', ponoć tropik wystawiany na słońce traci z czasem swoje parametry
Trudno połączyć wygodę (rozmiary) i niską wagę, a szczególnie przy namiotach dwupowłokowych
Waga od ok 1 kg (Raid Colemana, jednopowłokowy, cena ok 600 zł) do np. 2.6-2.8 kg FjordNansen (modele Troll2 500 zł, Veig2 540)
'Marabuty' mają b.dobre opinie ale są droższe i cięższe, podobnie jak niezłe namioty Jacka Wolfskina.
Zastanów się, czy potrzebne są dwa wejścia, czy w danym namiocie zmieści się plecak, czy namiot nie będzie za krótki (ściany są nachylone)?

Jeśli sypialnia jest przypinana do tropiku, spróbuj zwijać oba płótna razem, skróci to czas rozbijania namiotu - tak robię przy swoim namiocie typu tunel.

Konstrukcja iglo jest chyba optymalna.

Pozdrawiam

Bartek

Post autor: Bartek » 2009-01-09, 17:41

Mordimer - dając temat na przyszłość określ :
-w jakich porach roku chcesz go używać
-stelaż wew/zew
-ilu osobowy <to już wiemy JUPI>
-przedział wagowy
-jaka konstrukcja (-tunelowy, geodezyjny itp.)
-przedsionek/ brak przedsionka
-ilu powłokowy <1/2/hybrydowy>
-szczególne uwagi
-Ile masz pieniążków

Odpowiedz na część pytań to pomożesz sobie i nam :) sorry ale nie wątpie żeby komuś chciało Ci tu walnąć listę 200 namiotów dwu osobowych bo to jedyne co określiłeś :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Post autor: Mordimer » 2009-01-09, 17:51

ale jak widzisz nikt nie miał problemu aby coś doradzić...

zadałem ogólne pytanie bo nie mam żadnej wiedzy na temat namiotów i nie wiem jaki lepszy

<stelaż, ile wejść, konstrukcja...>

Nie rozumiem dlaczego się czepiasz... To jest forum i dzięki takim ogólnym pytaniom temat zostanie rozbudowany i daje szansę do wywołania ciekawej dyskusji...

Dzięki temu można dowiedzieć się więcej, a tak jeśli uściślę pytanie dyskusja zakończy się na

podaniu kilku modeli...

Bartek nie wiem jaki masz problem, ale na Twoją skromną ilość postów wiele z nich jest

dokuczliwych... Masz jakieś frustracje? Bo widzę, że to u Ciebie norma?

Awatar użytkownika
Pio

Post autor: Pio » 2009-01-09, 18:10

Też zauważyłem, że Bartek ma jakąś drażniącą manierę podkreślania swojego niekoniecznie uzasadnionego poczucia wyższości. Jakby chciał nas tresować :-?
Obyczaj jak z najgłupszych dyskusji na NGT.
wyczekiwanie

Bartek

Post autor: Bartek » 2009-01-09, 18:15

Mordimer szukasz namiotu, i oczekujesz pomocy, staram się jej udzielić, nie podałeś nawet finansów na taki namiot, Twój przedział łapie się pomiędzy namiotami Hilleberg a Campusa, dla jednego dwójka najlżejsza to maks 1,6 kg, a dla drugiego 3kg. Skąd ja czy ktoś inny ma to wiedzieć czego szukasz. Przed zadaniem pytania uzupełnij swoją wiedzę w danym temacie przeglądając byle jaki katalog z namiotami, wyklaruj to co czego oczekujesz, bo taka umiejętność jest potrzebna w życiu, anie tylko podczas zakupów.

Poprzedni post nie był dokuczliwy w żaden sposób, ba nawet powinieneś go docenić że Ci wypisałem wszystko :mrgreen: . Nie napisałem żebyś napisał wszystko tylko co możesz określić czyli np. kasa i waga ;-). Dalej chce pomoc, ale na boga powiedz chociaż ile chcesz na niego wydać :)
Mordimer pisze:Dzięki temu można dowiedzieć się więcej, a tak jeśli uściślę pytanie dyskusja zakończy się na

podaniu kilku modeli...

Co do tego, szukasz przeta namiotu, i do tego dążymy do wytypowania kilku modeli najlepszych do Twoich zastosowaniach, anie do zrobienie przekroju rynku namiotów. To nie o tym wątek

Mam problem z głupotą ludzką :mrgreen:

P.S wchodzi w rachubę kupno za granicą :?:

Pio nie uważasz że podanie choćby portfela na zakupy pomoże w wyborze czegoś sensownego, albo określa gdzie ktoś che brać ten namiot, wiadomo że ktoś kto jedzie pod kajaki/bieszczady/tatry potrzebuje różnych namiotów...

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Post autor: Mordimer » 2009-01-09, 18:31

Jak już napisałem wcześniej - inni nie mieli problemu aby coś doradzić...

A pytając o coś niekoniecznie muszę mieć wiedzę na temat - inni ją mają i chętniej się z

nią podzielą (bez marudzenia, ględzenia i wywyższania się)

Wielką łaskę mi sprawiłeś wypisując wszystko na co powinienem zwrócić uwagę

Jestem Ci dozgonnie wdzięczny... Buzi chcesz?
Bartek pisze: Co do tego, szukasz przeta namiotu, i do tego dążymy do wytypowania kilku modeli najlepszych do Twoich zastosowaniach, anie do zrobienie przekroju rynku namiotów. To nie o tym wątek
wątek może nie ale temat nosi nazwę NAMIOT i nie mam nic przeciwko aby zawierał przekrój rynku

bartku - wymagasz uściślenia tematu a sam walisz ogólnikami...

Wcześniej palnąłeś o ceracie nie siląc się od razu wyjaśnić o co chodzi a teraz piszesz że masz problem z głupotą ludzką... Jeżeli pijesz do mnie to nie rób tego - dobrze Ci radzę...

Wcześniejsze rady Sebastiana dały mi pogląd na to co mi odpowiada - więc Twoje są zbędne... W innych pytaniach też mi nie doradzaj bo później będę musiał być wdzięczny - mimo tego że mnie przy tym obrażasz...

Bartek

Post autor: Bartek » 2009-01-09, 18:40

JKJP :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pio

Post autor: Pio » 2009-01-09, 18:42

Kiedyś ludzie szyli namioty z plandeki ze Stara i mieszkali w nim. Teraz się technologie jakby trochę zmieniły i to w czym kiedyś się mieszkało w Tarach, obecnie nie nadaje się na działkę. Trudno więc jednoznacznie określić jaki namiot nadaje się w Beskidy, a jaki jeszcze w Tatry. Tu i tu musi musi wytrzymać dużo.

Ja planując zakup najpierw patrzę jaki jest sprzęt, jakiej klasy i ile kosztuje, a decyzję ile mogę na niego wydać podejmuję po rozeznaniu. Nie kupuję najtańszych bo nie warto, a najdroższe często mają nieuzasadnioną cenę.

Mordimer przedstawił już namiot jaki mniej więcej go interesuje. Potraktowałbym go jako punkt odniesienia chcąc doradzić. Wystarczy dobra wola zamiast mani wielkości.

Twój problem jest w Tobie, Bartku, a nie w głupocie ludzkiej <JUPI> :mrgreen:

Jest taka alegoria:
Jeśli jesteś na przyjęciu i jedna osoba mówi Ci, ze jesteś pijany - olej to. Jeśli druga osoba mówi Ci, że jesteś pijany - zastanów się nad tym. Jeśli trzecia osoba powie Ci, że jesteś pijany - idź lepiej do domu.
wyczekiwanie

Awatar użytkownika
Pio

Post autor: Pio » 2009-01-09, 18:47

Bartek pisze:JKJP :mrgreen:
no tak, czyżby Adaś Miauczyński :?:
wyczekiwanie

Bartek

Post autor: Bartek » 2009-01-09, 19:00

Nie wiem, dla mnie po po prostu jest normalne określenie choćby podstawowych informacji. Jak widać nie jest w zwyczaju Twoim lub Mordimer. Równie dobrze Mordimer mógł wejść na forum motoryzacyjne i zadać pytanie. Chce kupić auto, 4 osobowe bez ekstremy patrzylem na forda pomożecie .... nie tak działają fora, nie tędy droga... zresztą, nie ważne, niech Seba się bawi w zgadywanie to chłop z niezmierzonymi pokładami cierpliwości ;-)

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Post autor: Mordimer » 2009-01-09, 19:09

:D

Napisałem - dwójka, lekka, cena znośna, bez ekstremy, uniwersalny (górsko-wyżynno-nizinny)
solidny o dobrych właściwościach wodoszczelnych.

A więc niecierpliwy Bartku - dwójka czyli na 2 osoby, lekka czyli do 3 kilo - im mniej tym lepiej, bez ekstremy czyli taki co się nada i w ogródku i Tatrach... w Himalaje nie jadę

przytoczone w 1 poście 2 przykłady dały obraz na to jaka cena wchodzi w grę - max 1000 złotych ale wolałbym z wiadomych przyczyn taniej...

to wszystko jak napisał Pio - można wywnioskować samemu przy odrobinie dobrej woli...

ps. Pio - bardzo trafne komentarze :-)

ODPOWIEDZ