Akcesoria

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
United

Akcesoria

Post autor: United » 2011-06-07, 20:37

Zakładam nowy temat bo ciężko moje pytanie gdzieś umiejscowić.
Jaki futerał do lustrzanki (alfa) w góry się sprawdzi? Mam zwykła torbę na sprzęt ale jest duża i nieporęczna. Czy takie "coś" da radę czy może poszukać czegoś bardziej rozbudowanego. Jak przy tego rodzaju futerałach z wygodą, poręcznością?
http://allegro.pl/cb7-futeral-kolt-colt ... 85131.html

Awatar użytkownika
nicdobrego
Kontakt:

Post autor: nicdobrego » 2011-06-10, 11:12

A dużo masz osprzętu? Ja mam małą torbę aparatową, mieści mi się tam lustrzanka, dodatkowa stałka, kilka filtrów, zapasowa karta pamięci i tą torbę noszę w plecaku. Trochę zajmuje, ale nie na tyle żeby to było problemem. Aparat z kolei noszę po prostu na szyi zawieszony na pasku, a jak pada to wędruje do plecaka bo i tak wtedy zdjęć nie robię.
Taką kaburę mam jeszcze z czasów EOSa 300 analogowego, mozna nosić ale przy pasku to moim zdaniem słaba opcja. Ciągnie ten ciężar z jednej strony, niezbyt wygodne. Inna sprawa, ze niektórzy noszą i się nie skarżą :-)
Kiedy człowiek ma jakieś dobre usprawiedliwienie, otwiera drzwi złym usprawiedliwieniom.
Terry Pratchett

Awatar użytkownika
MORF
Kontakt:

Post autor: MORF » 2011-06-10, 13:10

Polecam coś bardziej rozbudowanego z dodatkową kieszonką itp.
Przydałby się jeszcze pokrowiec typu all-weather.

Awatar użytkownika
Taja

Post autor: Taja » 2011-06-11, 22:29

Ja mam na mojego Nikona D40x właśnie futerał tego typu i sprawdza się w górach. Mój model jest wyposażony w pokrowiec (taki jak na plecaki) :-D
"podróżowanie - nawlekanie koralików geografii na nitkę życia" A. Stasiuk

Awatar użytkownika
dadarek
Kontakt:

Post autor: dadarek » 2011-06-16, 19:42

W moim przypadku dodatkowe opakowanie na sprzęt foto (jak i ogólna liczba zabieranych gadżetów do niego) jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości opakowania na zestaw potrzebny do przeżycia podczas wędrówki :)

Czyli jak idę 'luźnie' się poszwędać, to biorę tylko torbę foto (ale taka bez extrawagancji, LowePro Nova 170 bodajże - mieści się aparat, z dwa obiektywy, baterie, filtry, komórka, itp). Gdy idę z garbem, to pakuję lustrzankę do środka (+ dodatkowy obiektyw) - a i tak na trasie lustro wisi mi non stop na szyi (chyba, że pada).

Jak sprawa zdjęć i wędrówki jest honorową rozgrywką między mną a żoną ('no i po ci te szpeje') to biorę i garb i torbę foto. Idzie wytrzymać, czasem jest dramatycznie, a ja sam spętany tymi wszystkimi paskami wyglądam jak peklowana świnia na zajęciach u masaża.

Temat plecaków foto i kabur mocowanych do paska sobie odpuściłem. Plecak foto może i fajny, ale trzeba się rozkulbaczać, żeby się do szpejów dostać (do torby szybciej) - poza tym, w taki plecak i tak nie wchodzą jakiś dodatkowe ubrania itp. Kabury do paska - próbowałem mocować tak torebki foto (mam dwie). Przy ciężarze lustrzanki + obiektyw - spodnie mi leciały :)

Awatar użytkownika
United

Post autor: United » 2011-06-16, 20:27

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Póki co odpuszczę sobie ten futerał, wyszły inne niespodziewane wydatki. Podczas najbliższego wypadu w Tatry jeszcze się trochę pomęczę ;-)

ODPOWIEDZ