Wasz sprzęt

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2010-01-02, 15:14

Satan pisze:Ja jestem jeszcze jednym z nielicznych, którzy mają analoga :mrgreen: yeah!
Dołączam do grona nielicznych wśród tych licznych inaczej :-) Zenek, Practica i Canon Eos 300.

Awatar użytkownika
Dc

Post autor: Dc » 2010-01-02, 19:34

Ronc pisze:
Satan pisze:Ja jestem jeszcze jednym z nielicznych, którzy mają analoga :mrgreen: yeah!
Dołączam do grona nielicznych wśród tych licznych inaczej :-) Zenek, Practica i Canon Eos 300.
Cała Loża z analogami :mrgreen: Ja mam Zenita z popsutym światłomierzem + Jupiter 135mm i cyfraka Fuji S9600 bez bajerów. Chociaż nie, jest pasek na szyję.
Kto żyje bez szaleństwa, mniej jest rozsądny niż mniema.

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2010-01-02, 20:38

Maciej_P pisze:ja mam aparat..... nokia 6230i (1.3 mpi) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hehe,ja mam Nokie 6288 2 megapix. :mrgreen: ,ale też ostatnio w duecie z żoną doszły dodatkowo 3,2 megapix :mrgreen: no i doszła compaktówa Kodaka z matrycą 10 megapix :-D
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

Bris

Post autor: Bris » 2010-01-02, 22:10

wiecie co tak się zastanawiam oglądacie niesamowite miejsca nie przeszkadza Wam że zamiast pięknej i niepowtarzalnej fotki przywozicie zaszumione "coś" z komóry albo nie zawsze ostre lub źle naświetlone zdjęcie z analogu? kiedyś sprzęt kosztował fortunę a do tego bardzo dobre filmy albo jeszcze droższe slajdy do tego wołanie skany itd nie jestem cyfromaniakiem a focę od blisko dwudziestu lat kocham analogowy sprzęt i mam kilka sztuk w domu co jakiś czas cyknę rolkę tu to tam chodzi mi o to czy nie czujecie potrzeby dobrych a przy tym relatywnie tanich zdjęć z wyprawy co daje obecnie cyfra?

PS
pewnie teraz nad moją głową rozpęta się piekło :evil: ale pytam z czystej ciekawości a nie złośliwości - naprawdę:)

Awatar użytkownika
Qwint
Kontakt:

Post autor: Qwint » 2010-01-02, 22:30

Dc pisze:Ronc napisał/a:
Satan napisał/a:
Ja jestem jeszcze jednym z nielicznych, którzy mają analoga :mrgreen: yeah!

Cała Loża z analogami :mrgreen: Ja mam Zenita z popsutym światłomierzem + Jupiter 135mm i cyfraka Fuji S9600 bez bajerów. Chociaż nie, jest pasek na szyję.
dołączam z moim zenithem + jakiś Helios, practicą i jeszcze jakimś bezimiennym :-)
Bris pisze:wiecie co tak się zastanawiam oglądacie niesamowite miejsca nie przeszkadza Wam że zamiast pięknej i niepowtarzalnej fotki przywozicie zaszumione "coś" z komóry albo nie zawsze ostre lub źle naświetlone zdjęcie z analogu? kiedyś sprzęt kosztował fortunę a do tego bardzo dobre filmy albo jeszcze droższe slajdy do tego wołanie skany itd nie jestem cyfromaniakiem a focę od blisko dwudziestu lat kocham analogowy sprzęt i mam kilka sztuk w domu co jakiś czas cyknę rolkę tu to tam chodzi mi o to czy nie czujecie potrzeby dobrych a przy tym relatywnie tanich zdjęć z wyprawy co daje obecnie cyfra?
na tym właśnie polega urok analoga!! nigdy nie wiadomo do końca co wyjdzie. Te godziny oczekiwania na wywołanie i odbitki... dla mnie analog ma w sobie to coś czego cyfra ŻADNA i nigdy nie będzie miała !! :!:
Ostatnio zmieniony 2010-01-02, 22:32 przez Qwint, łącznie zmieniany 1 raz.
góry to nie miejsce, góry to stan świadomości...
I tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2010-01-02, 22:32

"Pstryknęło" mi się zaszumione coś analogiem:

Obrazek

Chyba, przeniosę się na cyfrę :-/

Awatar użytkownika
Qwint
Kontakt:

Post autor: Qwint » 2010-01-02, 22:32

Ronc, popieram <hahaha> ;-)

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2010-01-02, 22:35

Ronc, popieram <hahaha> ;-)
Dobrze, że mnie utwierdziłeś w moim przekonaniu. Głupio by było, gdybyś mi odradzał tą decyzję :mrgreen:

Nie chcę już robić podobnych wpadek analogiem jak ta poniżej, echhhh:

Obrazek

Bris

Post autor: Bris » 2010-01-02, 23:04

a jednak mi się oberwało :oops:
ja jeszcze nie tak dawno po Taterkach taszczyłem średnioformatowca statyw jako stabilizację po za body ale dla mnie focenie analogiem jest za drogie :(
co do jakości też nie ma dyskusji nie mówiąc o feelingu i niepowtarzalności !
mam duży szacunek dla ludzi którzy świadomie fotografują niezależnie czym i jakimi narzędziami to obrabiają Lightroomie czy ciemni syfrom, analogiem 35mm, średnim formatem czy pudełkiem po zapałkach (camera obscura) - szacun!

Bris

Post autor: Bris » 2010-01-02, 23:10

Ronc pisze:"Pstryknęło" mi się zaszumione coś analogiem:

Obrazek

Chyba, przeniosę się na cyfrę :-/
wiadomo że na analogu jest ziarno a nie szum :-P

Awatar użytkownika
Qwint
Kontakt:

Post autor: Qwint » 2010-01-02, 23:10

Ronc pisze:Nie chcę już robić podobnych wpadek analogiem jak ta poniżej, echhhh:
nie no Ronc wyrzuć ten szajs jak najszybciej przez okno !!
Bris pisze:nie zawsze ostre lub źle naświetlone zdjęcie z analogu
Roncu Bris ma racje, a Twoje zdjęcia to potwierdzają :-D :lol:

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2010-01-02, 23:10

Bris pisze:mam duży szacunek dla ludzi którzy świadomie fotografują niezależnie czym i jakimi narzędziami to obrabiają Lightroomie czy ciemni syfrom, analogiem 35mm, średnim formatem czy pudełkiem po zapałkach (camera obscura) - szacun!
Myślałem, że będę musiał dalej przebierać w fotkach :-), masz jednak szczęście , poprawiłeś się :-) a ja oszczędzę pokazywania "zaszumionych" zdjęć :-)
Qwint pisze:nie no Ronc wyrzuć ten szajs jak najszybciej przez okno !!
Qwint pisze:Roncu Bris ma racje, a Twoje zdjęcia to potwierdzają :-D :lol:
Qwint, wyrzuciłem, już się nie wychylam :mrgreen:
Bris pisze: wiadomo że na analogu jest ziarno a nie szum :-P
Może chodziło o to , że robiłeś zdjęcia pod wpływem alkoholu i coś nie wychodziło (szumiało w głowie :-) ) ??? :shock: :mrgreen:

Bris

Post autor: Bris » 2010-01-02, 23:17

hehe dobrze prawi wódki mu dać!

Awatar użytkownika
Qwint
Kontakt:

Post autor: Qwint » 2010-01-02, 23:21

Ronc pisze:(szumiało w głowie :-) )
co do szumienia w głowie to jak rzucałeś nim to popatrzyłaś czy ktoś w łep niedostanie ?? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2010-01-02, 23:22

Bris pisze:hehe dobrze prawi wódki mu dać!
Hahaha, abym zdjęcia knocił i na cyfrę się przerzucił :-P NEVER :-D

Podstępny cwaniaczek :mrgreen:
Qwint pisze:co do szumienia w głowie to jak rzucałeś nim to popatrzyłaś czy ktoś w łep niedostanie ?? :mrgreen:
Tak. Stąd te braki ostrości na fotkach :-)

ODPOWIEDZ