AKT podziemny i jaskiniowy .

Moderatorzy: Madziul, Marcin K-G, sebastian.f

spacetech1
Posty: 34
Rejestracja: 2009-01-27, 22:41

AKT podziemny i jaskiniowy .

Post autor: spacetech1 » 2009-04-20, 19:11

Europejska sztuka zrodziła się w mroku jaskiń. ponad 20 tysięcy lat temu w jaskiniach Doliny Wezery Lot Pirenejach, praeuropejczycy zaczęli tworzyć pierwsze dzieła sztuki. Obok prymitywnych "ludzików" szokują niewykle dymnamiczne ujęcia zwierząt spotykane w Nieux, Chauveta czy Lascaux. Niestety, troglodyci bywający na naszych ziemiach nie zostawili po sobie tego typu śladów.
Wypełnienie tej pustki postawił sobie za cel Michał - krakowski fotograf, podróżnik i grotołaz. Oczywiście - malowanie po ścianach jaskiń byłoby barbażyństwem więc narzędziem jego jest aparat fotograficzny. Podobnie jak dla Kromaniończyka podziemia są jego atelier.
Jak stwierdził ś.p. Wojtek "Jones" w Europie narysowano tylko ok 80 postaci ludzkich w jaskiniach. Michał chce tę liczbę podswoich pokazując równocześnie jak zmienił się kanon urody przez ponad 200 wieków. Modelki były fotografowane nie tylko w jaskiniach ale i w sztolniach, magazynach czy fortyfikacjach.
Autor ma nadzieję że jeszcze w tym roku odbędzie się wystawa tych zdjęć, oczywiście - w jaskini!
zapraszamy do galerii
http://www.klubpodroznikow.eu/galerie?f ... &catid=116
i na stronę autora http://galeria.olympusclub.pl/index.php?cat=13782http://www.klubpodroznikow.eu/galerie?f ... &catid=116

An
Posty: 59
Rejestracja: 2009-03-30, 19:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: An » 2009-04-20, 19:29

Szczerze mówiąc spodziewałam się lepszej galerii. Część zdjęć jest słabej jakości, poza tym buty w takich miejscach u nagich modelek wyglądają kiczowato. Poza tym światło na niektórych zdjęciach też kiepskie. Na temat samego aktu się nie wypowiem, bo to nie moja "dziedzina", ale mnie nie poruszyło. Pozostałe zdjęcia autora robię znacznie większe wrażenie...

ODPOWIEDZ