Again this damned Ts+

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
creamcheese

Again this damned Ts+

Post autor: creamcheese » 2017-07-11, 06:48

Nieubłagalnie nadciąga sierpień, a z nim plaga Ts+ najeżdżająca Tatry.
Tym razem zahaczymy o maluśki kawałek Słowacji. Wbrew to moim zasadom, ale głos ludu wziął górę nad pryncypiami.
Spotykamy się 19 sierpnia, w sobotę, skoro świt (sam w to nie wierzę) w Dolinie Chochołowskiej. Zostawiamy bambetle i dla rozgrzewki jakieś małe coś niecoś po polskich Tatrach Zachodnich. Wszystko po to by pełni formy wyjść dnia następnego na Rohacze.
Spotykamy się w składzie podobnym jak co roku…ale liczymy na niespodziewanych gości…dla każdego powinno znaleźć się miejsce, jeśli nie w pokoju to przynajmniej na glebie w schronisku.
Zapraszam, w imieniu przyjaciół i swoim, wszystkich chętnych, znanych i nieznanych forumowiczów, na wspólne wędrowanie po Tatrach Zachodnich.
Uwaga!! Ubezpieczenie na Słowację każdy we własnym zakresie!!
Część z nas przyjedzie wcześniej i będzie się włóczyć samotnie lub małymi grupkami…gdzieś na pewno można będzie się na nas natknąć. Z góry za to przepraszam.
Lekarz zabronił mi chodzić po górach. Chodzę więc chyłkiem. Żeby nie widział.

Kasjopea

Re: Again this damned Ts+

Post autor: Kasjopea » 2017-07-11, 09:35

creamcheese pisze: Spotykamy się 19 sierpnia, w sobotę, skoro świt (sam w to nie wierzę) w Dolinie Chochołowskiej.
wschód 5.22 Chyba też Wam nie wierzę ;-)
"Chmury wyglądały jakby właśnie usłyszały o śniegu i rozważały tę ideę."

Awatar użytkownika
krzyś

Post autor: krzyś » 2017-07-11, 10:34

creamcheese pisze: dnia następnego na Rohacze
Czyli, jak zrozumiełem, 20go sierpnia? A z jakiego punktu startujecie?
Tak pytam z ciekawości :roll:

tadeks

Post autor: tadeks » 2017-07-11, 12:07

creamcheese pisze: Tym razem zahaczymy o maluśki kawałek Słowacji. Wbrew to moim zasadom, ale głos ludu wziął górę nad pryncypiami.

Spotykamy się 19 sierpnia, w sobotę, skoro świt (sam w to nie wierzę) w Dolinie Chochołowskiej. Zostawiamy bambetle i dla rozgrzewki jakieś małe coś niecoś po polskich Tatrach Zachodnich. Wszystko po to by pełni formy wyjść dnia następnego na Rohacze.
Stało się!
creamcheese, ogłasza oficjalnie to, o czym wspominał bez deklaracji, przekroczy granicę. Ma zamiar wejść na na Rohacze - szczyty poza Polską!
- Ten to , który dotychczas chodził tylko po polskich górach,
- ten to, który na Busov będąc kilka razy w pobliżu patrzył z pogardą i kategorycznie odrzucał wejście króla BN,
- ten to, który idąc granicą państwową słupki obchodził z naszej strony, aby nie stąpać po terytorium sąsiadów.
Nie mogę w to uwierzyć! Muszę tam być i to zobaczyć. Będę więc.
Zaczyna od "maluśkiego kawałka". Dobre i to.

Co do programu.
Czy to co piszesz już definitywnie ustalone, czy może na Rohacze, główny punkt imprezy, iść w sobotę? A coś innego na niedzielę. Tak było w ub.r. z Granatami - szliśmy w sobotę, a w niedzielę częściowy rozjazd. Przy czym z Murowańca było łatwiej i krócej niż z Polany Chochołowskiej.
Z tego co wiem część uczestników w niedzielę wieczorem ucieka do domu, a powrót z Rohaczy wczesnym popołudniem nie nastąpi. Jeszcze dojście na Siwą, powrót do Zakopanego i do domów.
Nie myślę to o sobie, bo w Tatrach zostaję jeszcze na kolejne trzy dni.

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2017-07-11, 12:35

Ja bym jednak dokładnie poszperał w mapie, czy jakieś miejsce po polskiej stronie nie nazywa się Rochacze :mrgreen:

Awatar użytkownika
krzyś

Post autor: krzyś » 2017-07-11, 15:30

rajli pisze:Ja bym jednak dokładnie poszperał w mapie, czy jakieś miejsce po polskiej stronie nie nazywa się Rochacze :mrgreen:
Roháè - to po polsku Rogacz. A to jak widomo szczyt w Beskidzie Małym ;-)
Ale to daleko od Tatr...

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2017-07-11, 20:26

tadeks pisze:- ten to, który idąc granicą państwową słupki obchodził z naszej strony, aby nie stąpać po terytorium sąsiadów
U la la - mocno tadeks dokładasz prezesowi. :mrgreen: :mrgreen:

Zawsze są Rogacze w Sądeckim - dwa do wyboru., a Tatry widać z nich znakomicie. :mrgreen:

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2017-07-11, 20:54

Pytanie brzmi, po co creamcheese, mąci z Tatrami? Szpan? Pozerstwo? Chore ambicje? :mrgreen:

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2017-07-12, 05:18

Kasjopea pisze: wschód 5.22 Chyba też Wam nie wierzę ;-)
Tymek by się przydał ;-)
tadeks pisze: Stało się!
creamcheese, ogłasza oficjalnie to, o czym wspominał bez deklaracji, przekroczy granicę.
Młodość szaleje ponad granicami. :mrgreen: ...Ciebie też, jeszcze, od czasu do czasu, można spotkać poza cmentarzami :shock:

Kasjopea

Post autor: Kasjopea » 2017-07-12, 08:50

Cream nie masz co liczyc ze krzyk Cie obudzi do tego musisz koguta zatrudnic ;-)
No ale co do piekna wschodow to sie zgadzamy ;-)

Awatar użytkownika
_Falco_

Post autor: _Falco_ » 2017-07-18, 17:45

Kasjopea pisze:
creamcheese pisze: Spotykamy się 19 sierpnia, w sobotę, skoro świt (sam w to nie wierzę) w Dolinie Chochołowskiej.
wschód 5.22 Chyba też Wam nie wierzę ;-)
TS+ już raz pokazał, że potrafi wstać skoro świt :-) Była to nasza wspólna wyprawa na Rysy w 2015 roku, zakończona oczywiście sukcesem :-) Nie było łatwo bo niektórzy tuż przed wyjściem układali włosy w wymyślne fryzury (Yaretzkowa ;-)), błąkali się z kubkiem kawy po schronisku (Monia), szukali tych co błąkają się z kubkiem kawy po schronisku (Janusz), szukali wyjścia ze schroniska, zwiedzając schroniskowe piwnice (Falco :-D)

W roku 2016, w trakcie wyprawy na Granaty wyjścia skoro świt nie było bo przeszkodziły trudy wędrówki do Murowańca a także niezliczone trudności techniczne po drodze ;-)

W tym roku, mimo wszystko, widzę cień szansy na podziwianie wschodu słońca gdzieś na grani ;-)

PS: Chciałabym nieśmiało nadmienić, że będę w Tatrach już od 11 sierpnia więc gdyby ktoś np. Tadzio tadeks ;-) miał ochotę na jakąś wspólną wyrypkę to byłoby mi bardzo miło. 13 sierpnia mam ambitne plany z najjaśniejszym prezesem TS, a 14 - 15 sierpnia jeszcze ambitniejsze z Yaretzkimi ale pozostałe dni, aż do 19 sierpnia, do zagospodarowania ;-)
"Wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność"

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2017-07-18, 20:22

11-12 i 15-19.08 Justyna leży odłogiem...!! Ruszcie się chłopy! I dziewczęta!!

Awatar użytkownika
_Falco_

Post autor: _Falco_ » 2017-07-18, 20:30

creamcheese pisze:11-12 i 15-19.08 Justyna leży odłogiem...!! Ruszcie się chłopy! I dziewczęta!!
Właśnie!! Nie ma co leżeć, trzeba chodzić!!! :-D

A jak trzeba chodzić, to najlepiej po Tatrach!! z TS+!!! niekoniecznie z Justyną !! :-D
"Wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność"

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2017-07-18, 20:34

_Falco_ pisze: chodzić, to najlepiej po Tatrach!! z TS+!!!
¦więte słowa dobra kobiecino!!
_Falco_ pisze:gdyby ktoś np. Tadzio tadeks ;-) miał ochotę na jakąś wspólną wyrypkę to byłoby mi bardzo miło.
Pijemy z Adasiem wieczorne piwko i tak się zastanawiamy, Tadziu, czy podniesiesz rękawiczkę i zaproponujesz Justynce wyrypkę, ale taką żeby jej było miło...Co tam rękawiczkę!! Sztangę trzeba dźwignąć!!
PS. Czy ¦więta Kobieta czyta to forum?

Kasjopea

Post autor: Kasjopea » 2017-07-19, 10:24

_Falco_ pisze: W tym roku, mimo wszystko, widzę cień szansy na podziwianie wschodu słońca gdzieś na grani ;-)
to znaczy przy przedłużającym się wieczornym spacerze to i ja widzę ;-)
Pięknej pogody życzę!!!

ODPOWIEDZ