Tatrzańskie spełnianie marzeń odsłona druga - Baranie Rogi

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Marco

Tatrzańskie spełnianie marzeń odsłona druga - Baranie Rogi

Post autor: Marco » 2016-08-03, 20:14

Vlado pisze:No to worek koronny otworzyłeś;)

Życzę kolejnych spełnionych marzeń.
….hmmm tak Vlado skomentował nasze ubiegłoroczne wejście na Kieżmarski Szczyt.
Minął rok, pogoda w końcu dała nadzieję na ładniejsze widoki, menel się nie odezwał (a obiecał ;-) ) więc co tu dużo mówić - znowu ruszyliśmy w Tatry.
Tym razem Aro miał inne plany i w związku z tym zastanawiałem się nad celem naszej wycieczki. Ze wcześniejszej wymiany zdań z bardziej obytymi w tatrzańskich skałach w głowie kołatały mi dwa szczyty. Że niby łatwe technicznie i orientacyjnie, że nie trzeba sprzętu itd. Ale,… no właśnie pojawiało się ciągle to „ale”, - czy dam radę i takie tam. Nerwowe wertowanie otchłani internetu i szukanie opisów wejścia na szczyt. Dzwonienie po ludziach - Evi decyduje się dołączyć – cel wybrany, spokój ducha zapewniony…
Ruszamy w trzyosobowej ekipie z Żywca i około 7 lądujemy w Starym Smokowcu. Szybki przepak i do Chaty Teryho. Po chwili pokazuje nam się nasz dzisiejszy cel.

Obrazek

Chata Teryho
Obrazek

Z początku dość niepozorny, ale po dotarciu do schroniska już w pełnej krasie.
Obrazek

Pogoda dopisuje, choć na progu doliny zarówno po stronie Pośredniej Grani jak i Łomnicy wykłębiają się chmury co chwilę otulając te szczyty.

Pośrednia Grań
Obrazek
Posilamy się szybko i ruszamy ku nieznanemu. Po chwili naszym oczom ukazuje się Barania Przełęcz – pierwszy z celów naszej wycieczki. ¦ciecha na nią jest dość dobrze widoczna więc obawy o to jak tam trafimy znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Mozolnie zdobywamy wysokość a widoki dookoła są coraz pełniejsze i piękniejsze. Wylewamy trochę potu bo teren jest dość stromy, a świadkami naszych wysiłków są kozice spokojnie pasące się na zboczach. Na przełęczy piękny kontrast (podobnie jak na „Chłopku”) w położeniu dolin po obu jej stronach.

Obrazek

Chwilka dyskusji jak mamy dalej iść i z pomocą opisu trafiamy na odpowiedni kominek po którym wspinamy się na grań.

Obrazek

Obrazek

Następnie zgodnie z opisem trawersujemy ją lekko z lewej strony wychodząc na wypłaszczenie przed szczytowe.

Obrazek

Tu już po kilku większych głazach docieramy na szczyt. Widoki choć częściowo przesłonięte przez chmury oszałamiają nas. Z jednej strony drugi trzeci co do wysokości Lodowy, z drugiej Murań i Hawrań w pełniej krasie.

Obrazek

Obrazek

Jesteśmy sami i mamy to tylko dla siebie. Po chwili dołączają dwaj wspinacze osiągając szczyt jedną z dróg wspinaczkowych.
„Okno”
Obrazek

Robimy pamiątkowe foty przy „oknie” i po posileniu się ruszamy w drogę powrotną tą samą trasą. Do przełęczy idzie się bez żadnych trudności.

Obrazek

Obrazek

Potem gdy teren jest dość stromy trzeba uważać na osuwające się piarżyska. Tracimy szybko wysokość i docieramy do Chaty Teryho. Tu już możemy pozwolić sobie na toast Kofolą… pozostało już tylko zejście Doliną Małej Zimnej Wody do Starego Smokovca i zaparkowanego tam auta.
Kolejny szczyt z poza szlakowej kolekcji został osiągnięty… i pozostaje pytanie czy stwierdzenie Vlada przytoczone na początku jest prorocze… czy może to tylko kolejne z tatrzańskich marzeń spełnienie…
...only way to cure stupidity is death...

Awatar użytkownika
catty101

Post autor: catty101 » 2016-08-03, 20:57

Gratuluję i dzięki za MMS, niestety mój telefon odmówił posłuszeństwa i otworzyłam go dopiero po kilku dniach. Mnie jakoś w Tatry nie ciągnie, ale może trzeba będzie kiedyś to zmienić ;-)

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2016-08-04, 06:21

Marco pisze: może to tylko kolejne z tatrzańskich marzeń spełnienie
tylko? nie bluźnij! ;-)
Gratuluję i podziwiam , jak zawsze :-)
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
Marco

Post autor: Marco » 2016-08-04, 08:07

catty101 pisze:Mnie jakoś w Tatry nie ciągnie, ale może trzeba będzie kiedyś to zmienić ;-)
No wiem wiem, i widziałem jakie góry i skały Cię ciągną więc się nie dziwię stosunku do Tatr ... :mrgreen: ;-)

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-08-04, 09:56

Ja mi się łapsko wyleczy, to na jesień sobie chociaż do Tery'ego zajdę...tyle z moich marzeń :mrgreen: Graty za piękny szczyt!
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2016-08-04, 14:35

Gratuluję ponownie :-)
Marco pisze:Potem gdy teren jest dość stromy trzeba uważać na osuwające się piarżyska
Czyli od przełęczy w dół?
Marco pisze:catty101 napisał/a:
Mnie jakoś w Tatry nie ciągnie, ale może trzeba będzie kiedyś to zmienić

No wiem wiem, i widziałem jakie góry i skały Cię ciągną więc się nie dziwię stosunku do Tatr ...
Nie, nie, catty rozchodzi się o kozice :lol:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-08-04, 16:05

Marco pisze:menel się nie odezwał (a obiecał ;-) )
Marco, wybacz. W innym wąteczku odpowiedziałem. ;-)

Ja tak krótko chciałem w temacie tej imprezy, a raczej waruneczków tej imprezy :

- ja w to nie wierzę.. :mrgreen:
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
rambi

Post autor: rambi » 2016-08-04, 18:30

Ale na pogodę trafiłeś cudowną a do tego następne marzenia spełnione :-) Szacun i gratulacje!!! :-)
Pasjami brukuj drogę swojego życia..

Awatar użytkownika
Marco

Post autor: Marco » 2016-08-04, 20:06

rajli pisze:Czyli od przełęczy w dół?
Dokładnie tak, prawie pionowo w dół...
- ja w to nie wierzę.. :mrgreen:
koluniu już Ci kiedyś mówiłem... jak chcesz gdzieś jechać i mieć pogodę to wal do mnie w ciemno... (no może poza ¦nieżnikiem :mrgreen: )

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2016-08-05, 06:18

Marco pisze:no może poza ¦nieżnikiem
każdy ma swoje K2 ;-)
jest we mnie wiary okruszek....

Awatar użytkownika
Marco

Post autor: Marco » 2016-08-05, 07:21

Lidka K. pisze:każdy ma swoje K2 ;-)
Na szczęście ja już swoje "odczarowałem" ze dwa razy... od tamtej pory nie kuszę losu i się tam nie wybieram ;-)

Awatar użytkownika
Bonus

Post autor: Bonus » 2016-08-05, 11:26

Gratki ;-)
Przy okazji jak oceniasz trudność wejścia w porównaniu do bardziej znanych tematów takich jak np. Chłopek czy inne szlakowe warianty ?

ODPOWIEDZ