Romans z Tatrami

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
atineb

Post autor: atineb » 2014-09-02, 20:07

Za piękne, żeby było prawdziwe - jak nic fotomontaż ;-)

Twoje zdjęcia, to projekcja moich marzeń o górach. Jak jest zima, to właśnie tak wyglądają w moich marzeniach, tylko na łące jestem ja, a nie TY :-)
byle do wakacji

Awatar użytkownika
aleksandra

Post autor: aleksandra » 2014-09-11, 09:46

sparkus pisze:
Dzięki Ola za słowa zachęty na odwiedzenie tatrzańskich górek w okresie, który i ja uważam za najbardziej atrakcyjny. Bywało, że przez wiele lat tylko w październiku łaziłem po Tatrach, właśnie dla tej wyjątkowej atmosfery panującej na szlakach i w schroniskach w których widziało się i spotykało co roku znajome twarze i towarzystwo. :-)
Mimo, że dawno w Tatrach nie byłem, to jednak „ mój romans” z tymi górami trwa nieprzerwanie od wielu już lat. Zawsze jest jakaś okazja, aby nacieszyć się ich widokiem w ciszy i spokoju poprzez kwitnące łany wierzbówki kiprzycy,
No pięknie sparkus- Twoje dwa zdjęcia i wszyscy popadają w zachwyt ;-) Teraz lepiej się przyznaj gdzie zostały robione, bo w takim miejscu to ja bym najchętniej zamieszkała ;-)

Wierzę głęboko, że w tym roku jesień w Tatrach powtórzy się piękną, październikową pogodą, jak rok temu, gdy pisałam pierwszą część Romansu Tatrzańskiego- czego sobie i każdemu tatromaniakowi życzę :-)
'Myślę o ludziach, których poznaję dzięki górom i o górach, które poznaję dzięki tym ludziom.'

robertrobert1

Post autor: robertrobert1 » 2014-09-11, 16:02

sparkus pisze: Pod wpływem wielu relacji z pięknymi tatrzańskimi widokami i mnie się zatęskniło za Tatrami, tylko, no właśnie....jak widzę te tłumy na szlakach i szczytach, to mija mi ochota do chodzenia w tych górach.
Polecam Tatry po stronie słowackiej. W ciągu dnia spotkałem tam tylu turystów co po polskiej stronie w ciągu 5 minut. I co najśmieszniejsze to najbardziej malownicza i chyba najbardziej odludna dolina leży tuż obok największego tatrzańskiego deptaka. Jaka to dolina? Dolina Białej wody a dostęp do niej jest z Łysej Polany.

Obrazek

Awatar użytkownika
Wojmił

Post autor: Wojmił » 2014-09-11, 20:22

Nie polecaj Tatr po stronie słowackiej, tylko Słowackie Tatry po stronie polskiej ;) czyli Jaworowa i Białej Wody.

Marek S

Post autor: Marek S » 2014-09-13, 13:56

Wojmił pisze:Nie polecaj Tatr po stronie słowackiej, tylko Słowackie Tatry po stronie polskiej ;) czyli Jaworowa i Białej Wody.
Wojmił i co nam to dało i na jak długo? :roll:
2 miesiące w 1918 i kilkanaście miesięcy 20 lat później

http://www.youtube.com/watch?v=gtJWjU1_fqk

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... z_1938.jpg

PS Aleksandro wybacz, że smiecę w tym romantycznym wątku ;-)

Awatar użytkownika
aleksandra

Post autor: aleksandra » 2014-09-17, 11:24

Marek S pisze:PS Aleksandro wybacz, że smiecę w tym romantycznym wątku
coraz mniej romantyzmu, coraz więcej romansu- a wiadomo, że one rzadko kończą się dobrze ;-)
'Myślę o ludziach, których poznaję dzięki górom i o górach, które poznaję dzięki tym ludziom.'

Awatar użytkownika
aleksandra

Post autor: aleksandra » 2015-04-27, 19:57

Ja tylko wpadłam na chwilę zameldować, że takiego pecha mogę mieć tylko ja! Tydzień temu po niemal rocznej przerwie od Tatr, pojechałam na weekend odwiedzić Wysokie i pooglądać krokusy w Zachodnich... I co zastałam?! Zimę! I to pełną gębą! Nie tylko na górze, ale i w samym Zakopanym! ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plusem było spotkanie oko w oko z niespodziewanymi gośćmi, których spotkałam w niemalże tym samym miejscu co 2 i 3 lata temu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W związku z niezbyt sprzyjającą pogodą na wysokogórskie wędrówki i stopniem zagrożenia lawinowego, które potwierdziło swoje groźby lawiną na Rysach, szczęśliwie oddaleni byliśmy od tego miejsca, podziwiając zimową aurę w Zachodnich:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Red-Angel

Post autor: Red-Angel » 2015-04-27, 22:06

No to niezbyt Ci się udało trafić odpowiedni weekend. A jakiekolwiek krokusy wystawały spod śniegu?

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2015-04-28, 11:48

Aleksandra pisze: I co zastałam?
Ale całe były Twoje ;-)

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2015-04-28, 17:27

Ho ho ho, ale tam śniegu jeszcze... Idę zatem spać dalej :-)

Awatar użytkownika
aleksandra

Post autor: aleksandra » 2015-09-25, 19:12

Ostatni rok dość oszczędnie inwestowałam w przeżycia górskie, zastępując nowymi zmianami w życiu. Najważniejszym punktem była przeprowadzka do Warszawy i nowa odpowiedzialna praca, która uniemożliwiła mi wiele planowanych wypraw. Ważną i zarazem najbardziej dla mnie smutną nowiną, był fakt że planowany od dawna wyjazd w Alpy Francuskie odbędzie się bez mojego udziału. Na szczęście moje miejsce zajęła siostra, która przybiła z tatą piątkę w moim imieniu na Mont Blanc!

[center]Obrazek [/center]

Kolejne dni mijały w zastraszającym tempie, a poczucie że coś mi ucieka, że czegoś brakuje wciąż narastało. Kolejne plany były przesuwane, odkładane, odwoływane, aż w końcu górski głód przekroczył granicę możliwości i zmusił mnie do wyjazdu choćby na kilka dni w ukochane, ulubiony miejsce, do którego zawsze wracam i wracać będę jak do drugiego domu.
Plan był prosty- nic na siłę i nic w przyspieszonym tempie. Pozwoliłam sobie oswoić się z górami jak z dawno niewidzianym przyjacielem.
Zaczęliśmy od Tatr Słowackich na spacerze po Słowackim Raju:

[center]Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek [/center]

A potem były Rysy :) Po raz drugi :) Ale tym razem od drugiej strony!

Legenda głosi, że nosicze dźwigają nawet 30 kilogramowe ciężary dla herbaty z rumem. Kurczę, chyba strasznie lubią pić herbatę ;-)
[center]
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek [/center]

Jest i szczyt... Widoki przednie! ;-) :mrgreen:
[center]
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek [/center]

Z całego serca polecam spacer do Tatrzańskiego Cmentarza Symbolicznego, który znajduje się na szlaku prowadzącym do Popradzkiego Stawu, u podnóża Osterwy. To miejsce, które nie tylko skłania do refleksji, ale i wzbudza wiele emocji.

[center]Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]

Pogoda w te dni pozostawiała wiele do życzenia. Silny wiatr niosący podmuchy bardzo zimnego powietrza dał nam w kość i ratowaliśmy się pobytem w bardzo fajnej kolibie:

[center]Obrazek

Obrazek

Obrazek [/center]

Góry groziły halnym i udawały, że się nie znamy więc mimo smutku i tęsknoty skierowaliśmy kroki ku dolinom, pozwalając Tatrom na przygotowanie się do snu zimowego.

Wracając zahaczyliśmy jeszcze o Krynicę Zdrój, w której zachwyciła nas jedna z najstarszych i jednocześnie najbardziej urodziwych cerkwi. Opiekun kościoła, który jednocześnie pełni rolę przewodnika uraczył nas naprawdę wspaniałą dwugodzinną opowieścią. Co warte wspomnienia, to fakt że ta łemkowska cerkiew z 1600 roku wpisana jest na listę UNESCO. Zakrystię zdobi ponad 400 letnie malowidło proboszcza, które zostało zakonserwowane tylko raz!

Magia tego miejsca tak bardzo na nas zadziałała, że wróciliśmy tu nocą i wsłuchując się w 400letni dzwon kościelny kontemplowaliśmy chwilę i czas.

[center]Obrazek

Obrazek
[/center]

Teraz znów zacznę odliczać dni do trochę większej przygody... Do gór, do czasu którego brakuje i do ludzi, których znów chce się mijać na szlaku.
Ostatnio zmieniony 2015-09-26, 11:38 przez aleksandra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-09-25, 19:37

Piękny come back Aleksandro :-D , niektóre zdjątka mnie urzekły...niektórych niestety nie widzę.
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2015-09-25, 20:17

Cóż powiedzieć Aleksandro, studenckie czasy już nie wrócą;)
ale im bliżej do emerytury, tym więcej czasu na góry będziesz miała :mrgreen:

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2015-09-25, 20:20

Ja nie widzę w Mt Blanc i z koliby.
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Wiesio
Kontakt:

Post autor: Wiesio » 2015-09-25, 21:57

Pewnie nie przeszły przez cenzurę poprawności politycznej ;-) Same znane miejsca, ożyły wspomnienia :-)
Wiesio
O fotografii i górach
iWiesio.pl

ODPOWIEDZ