Tatry - Red-Angel

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2014-05-08, 20:45

rambi pisze:Lubię te Twoje foty oglądać :-)
Taaa...to fakt, że chłopina od jakiegoś czasu się przykłada :-D

A niby ta zima bezśnieżna była...a tu proszę! ;-) Ja pewnie nigdy na ¦winicy zimą nie będę, więc "se" chociaż pooglądam, jak Rambi. :mrgreen:
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2014-05-08, 20:56

Cześć.

Fotka z Babią chyba najlepsza.Fajnie tak na chwilę oderwać się od zieloności za oknem i spojrzeć czystą biel.

Dzięki.
”Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.”

wodzu

Post autor: wodzu » 2014-05-09, 09:31

Co to jest "taternicki wierzchołek ¦winicy", a w którejś relacji "Taternicki Wierzchołek ¦winicy"?

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2014-05-10, 10:13

Wodzu;) tak się przyjęło potocznie rozróżniać wierzchołki ¦winicy, co przecież wiesz;)
Nawet wikipedia o tym mówi: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awinica
Twoim zdaniem jest w tym coś niestosownego/niewłaściwego?

Awatar użytkownika
tomasz7
Kontakt:

Post autor: tomasz7 » 2014-05-10, 10:54

Lidka K. pisze:PolskiBus to przebój tego forum :mrgreen:
Oj tak ,tak taaak ! :mrgreen: Dzieki PB po latach nie obecności w Tatrach nadrabiam w tym roku ile tylko się da :-D Niech tylko rzucą terminy po 4 września... :mrgreen:

A dla Red'a jak zwykle ukłony za wspaniałe zdjęcia i kolejny zaliczony zimowy szczyt ;-) Tak jak i z Kościelcem ... ;-)
Stworzony by biec
W pogodni za swoim dniem...

Awatar użytkownika
Red-Angel

Post autor: Red-Angel » 2014-05-10, 17:28

Lidka K. pisze:PolskiBus to przebój tego forum :mrgreen:
Dokładnie. Wybitnie skrócił i ułatwił dojazd w Tatry.
Lidka K. pisze:
nakładamy raki, które co prawda na razie nie są potrzebne, ale później na pewno się przydadzą
przezorny zawsze ubezpieczony ;-)
Bo gdy okazują się przydatne, to ich założenie nie jest już takie łatwe ;-)
rambi pisze:Lubię te Twoje foty oglądać :-) A jak jeszcze taką pogodę dostałeś w prezencie to musiały wyjść piękne! Najbardziej mi się spodobał Krywań (pewnie dlatego, że w tym roku mam chęć na niego pójść), no i to ujęcie Babiej :-)
Dzięki i Tobie również życzę takiej pogody na Krywaniu :-)
Satan pisze:Taaa...to fakt, że chłopina od jakiegoś czasu się przykłada :-D
Czasem coś wyjdzie :-P
Satan pisze:A niby ta zima bezśnieżna była...a tu proszę! ;-)
Gdzieś ten śnieg był, ale trzeba było się za nim zachodzić, bo niżej ilości oscylowały w okolicach zera.
Krzyś66 pisze:Fotka z Babią chyba najlepsza.Fajnie tak na chwilę oderwać się od zieloności za oknem i spojrzeć czystą biel.
Dzięki. Czysta biel w górach zawsze jest miło widziana, o każdej porze roku ;-)
tomasz7 pisze:(...) i kolejny zaliczony zimowy szczyt ;-) Tak jak i z Kościelcem ... ;-)
Dzięki, ale ja do żadnego zimowego Kościelca się nie przyznaję :-P

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2014-05-10, 17:45

Red-Angel pisze:Czysta biel w górach zawsze jest miło widziana
reklama vizira? ;-)
jest we mnie wiary okruszek....

wodzu

Post autor: wodzu » 2014-05-11, 23:03

Vlado;) W swoim zapytaniu zestawiłem celowo „potocznie” używane określenie na pn.-zach. (niższy) wierzchołek ¦winicy - pisane na dwa sposoby. Utrwaleniem ignorancji w tej kwestii jest przyjęcie w końcu przez kogoś kolejnego takiego określenia jako nazwy własnej. W żadnym (poważnym) przewodniku nie znajdziesz innego określenia niż pn.-zach. wierzchołek ¦winicy. Ja wiem, że jestem może już nie z tego świata, ale dla mnie dbałość o szczegóły topografii jest również wyrazem szacunku do gór i elementem ich poznania. Nie zamierzam się z Tobą szarpać, chociaż obaj obaj zadaliśmy prowokujące pytania :)
Dla mnie, tak generalnie, tatrzańskim Starym Testamentem jest WHP (ze swoimi słabościami), a Nowym WC (też nie bez wad) na których ćwiczyli mnie również bezkompromisowi goście. I tak sobie myślę, że nikomu z tamtej generacji nie przyszło by do głowy użycie określenia „taternicki wierzchołek ¦winicy”. Jeśli dzisiaj się to czyni, to z ignorancji?, powierzchowności?, wygodnego uproszczenia? Jeśli otworzysz jedną furtkę, jest to tylko wstęp do otwarcia następnej. A cóż to jest Wikipedia?
Ale żeby zakończyć w lepszym nastroju, to przy okazji wspomniałem sobie swoją pierwszą w życiu wspinaczkę północnym filarem i przejście pomiędzy wierzchołkami w ostatnich promieniach zachodzącego krwiście słońca. Na wierzchołku żywej duszy, cisza i czas na układanie gór w sobie. ¦winica jest piękna, gdy nie cierpi pod naporem tych, co nie wiedzą dlaczego i po co… Życzę ¦winicy o wschodach i zachodach. I nie mania stracha na kawałek pomiędzy pn.-zach. (niższym) i pd.-wsch. (głównym) wierzchołkiem :)

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2014-05-12, 05:23

Dzięki. Czysta biel w górach zawsze jest miło widziana, o każdej porze roku
ćpun :mrgreen:

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2014-05-12, 16:07

Wodzu pisze:Nie zamierzam się z Tobą szarpać, chociaż obaj obaj zadaliśmy prowokujące pytania :)
Uff to dobrze, tutaj prawie z nikim nie da się pogadać, od razu leją w zęby :mrgreen:
Wodzu pisze: I tak sobie myślę, że nikomu z tamtej generacji nie przyszło by do głowy użycie określenia „taternicki wierzchołek ¦winicy”. Jeśli dzisiaj się to czyni, to z ignorancji?, powierzchowności?, wygodnego uproszczenia? Jeśli otworzysz jedną furtkę, jest to tylko wstęp do otwarcia następnej.
Szanuję Twoje podejście i kultywowanie tradycji, lecz w tym przypadku się z Tobą nie zgodzę.
Wszystkie góry zanim trafiły do poważnych przewodników, miały potoczne nazwy.
Nasz język żyje i wciąż powstają nowe nazwy i słowa.
Ludzie ogólnie mają tendencje do nadawania górom imion, a wierzchołek pn.-zach. brzmi strasznie bezosobowo:)

wodzu

Post autor: wodzu » 2014-05-15, 19:58

Vlado, mówiłem Ci, że nie chcę się z Tobą szarpać. Mogłeś się ze mną zgodzić i miałbyś spokój:)

Masz rację, że „wszystkie góry zanim trafiły do przewodników, miały potoczne nazwy”. Ta góra miała potoczną nazwę „¦winica”. Tylko ma dwa wierzchołki. Może być po prostu niższy i główny, jak ktoś ma problem z zapamiętaniem określeń kierunkowych, które są podawane w przewodnikach. Ale dlaczego niższy (pn.-zach.) ma być „Taternickim Wierzchołkiem ¦winicy”? Dla mnie jest w tym jakiś infantylizm. Ale, jak już powiedziałem, jestem z pewnością nie z tego świata. I chcę w nim pozostać:)
Masz rację, nasz język żyje: jedni lajkują, inni hejtują, a jeszcze inni chodzą podrytoolować :)

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2014-05-17, 11:27

Ładna tura Red. Piękne zdjęcia :-)
Wiosną oglądać zimę, to chyba tylko nie w smak Atineb :mrgreen:

A wspomnianej wcześniej Wikipedii nie należy traktować jako pewnego źródła wiedzy i wierzyć jej bezgranicznie. A już tym bardziej stosować jej jako przypis co staje się coraz bardziej powszechne np. w pracach naukowych :shock:

Awatar użytkownika
Red-Angel

Post autor: Red-Angel » 2014-12-01, 17:56

No to znowu będziemy oglądać zimę ;-)

Sobota z Koprowego Wierchu (2363 m n.p.m.); widoczek na Babią, którą początkowo planowałem odwiedzić.
Obrazek

¦niegu miejscami po kolana, zima idzie!
Ostatnio zmieniony 2014-12-01, 21:25 przez Red-Angel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2014-12-01, 18:32

Ładna pogoda.. :mrgreen:

My z Franciszkiem nie zniżyliśmy się do tego poziomu.. ;-)
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2014-12-01, 21:02

Trochę Ci horyzoncik "leci"... ;-)

PS - nie bałeś się filanców? Zawsze się nad tym zastanawiam, jak to z nimi może być... :roll:
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

ODPOWIEDZ