Słowackie Tatry Wysokie

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

leleith

Słowackie Tatry Wysokie

Post autor: leleith » 2009-06-29, 10:49

Skład:Zombi,Lele
Działania:22.06-przejście z Łysej Polany przez Kopskie Sedlo-1750 mnpm (niebieskim szlakiem) do Bialej Vody. Dokumentacji foto brak,bo popadywało,ale to nam humorów i nadziei na lepszą pogodę,choć ta wcale zła nie była nie odebrało :-)

23.06- Stary Smokovec-Slavkovski Stit (2452mnpm)..wyprawa początkowo w gorącym słonku a później już tylko we mgle,widoków brak,ale działa wyobraźnia,więc w głowach wizualizujemy sobie co moglibyśmy ze szczytu zobaczyć ;-)

24.06-"Dziś są moje urodziny",wyprawa z Strbskiego Plesa nad Vodospad Skok (który Zombi "dał"mi w prezencie,ale zostawiłam podarunek na swoim miejscu :-D ),i dalej przez Bystre Sedlo (2314 mnpm) ,gdzie "przeskoczyć" trzeba po łańcuchach!!??!! w stronę Furkotskiej doliny!! Piękna wycieczka,bo mgły się rozchodziły dając przepiękny spektakl..na samym końcu zlała nas solidna ulewa :evil:

25.06-czas dla "rannego",wycieczka do Popradu:-) po południu niezła ulewa i straszna burza..
26.06- mamy pogodę :mrgreen: z Strbskiego Plesa ruszamy na "narodny kopec" Słowaków,Krywań 92493 mnpm)!! jest przepięknie,tylko na szczycie,który z niemałym wysiłkiem :oops: :oops: zdobywam panuje mgła..znów nici z podziwiania widoków,więc czym prędzej schodzimy poganiani przez mój lęk wysokości i...przed burzą i deszczem..opadu nie ma,burza też nas nie goni,idziemy więc innym szlakiem,do miejscowości Tri Studnicky,a potem zielonym niezbyt wyczynowym szlakiem do Strbskiego Plesa. Robimy tego dnia 27 km... :-)

27.06-dwie próby wyjścia w góry kończą się na piwku,leje jak z cebra,nie ma szans na wyprawę
28.06-wracamy do kraju:-) zadowoleni,a jakże mogłoby być inaczej:-)
To tak krótko o naszych górskich wyczynach,a jeśli macie ochotę obejrzeć jak było to zapraszamy:
http://picasaweb.google.pl/Leleith81/Ta ... rn1qPKSoAE#

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Post autor: Mordimer » 2009-06-29, 11:07

ale mieliście fajnie Obrazek

Leleith jakimś cudem umknęły mi Twoje urodziny :shock:

Biję się w pierś i życzę wszystkiego najlepszego ( normalnie gapa ze mnie :oops: )

Zdjęcia są super a szczyty zrobiliście szlachetne :mrgreen:

Serdecznie gratuluję

Ech jeszcze tylko tydzień... :roll:

Awatar użytkownika
MartaZ

Post autor: MartaZ » 2009-06-29, 13:13

PIęKNIE!!!

Normalnie byliście w niebie :shock:
"But the fool on the hill
Sees the sun going down..."

Awatar użytkownika
SweetEnough

Post autor: SweetEnough » 2009-06-29, 19:49

Gratuluję Wam! Lele, piękny prezent sobie sprawiłaś na urodziny :-) Dokładam własne spóźnione życzenia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"...przepaja nas wielka radość, radość nieco dzika, płynąca - jak sądzę - z potrzeby, która tkwi w każdym człowieku: choć raz w życiu przewyższyć samego siebie..." Gaston Rebuffat
http://picasaweb.google.com/Prawie.slodka

Perceive

Post autor: Perceive » 2009-06-29, 19:59

Fantastycznie :)

Wszystkiego naj :-D
Drink coffee! Do stupid things faster, with more energy!

Awatar użytkownika
Annes

Post autor: Annes » 2009-06-29, 20:10

¦liczności - piękności... :-)
gratuluje fajnej wyprawy
wszystkiego najlepszego Lele :-)
Czas nie leczy ran..
tylko przyzwyczaja nas do bólu

Awatar użytkownika
cylon
Kontakt:

Post autor: cylon » 2009-06-29, 20:33

Najlepsze życzenia :)
Piękna wyprawa ! :-P

Zombi

Post autor: Zombi » 2009-06-29, 23:03

oprócz wodospadu miał być jeszcze tradycyjny urodzinowy świstak, ale jedyny napotkany podlec uciekł zanim go kamieniem upolowałem i zdrowy na podagrę tłuszcz z jego sadła wytopiłem :evil: tak więc lele musiała zadowolić się jedynie urodzinowym piwem, rumem oraz czymś bliżej niezidentyfikowanym :mrgreen: jeszcze raz: wszystkiego dobrego staruszko!

Awatar użytkownika
zielona

Post autor: zielona » 2009-06-30, 08:02

PIęKNIE lele i zombi:!: :!: :!: :!:
Tylko szkoda, że pogoda Wam niezbyt dopisała...

ALE NIE WAŻNE GDZIE, JAKA POGODA-TYLKO WAŻNE Z KIM 8-)
If you don't live for something, You'll die for nothing.

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2009-06-30, 09:23

Gratulacje :mrgreen: z pięknej urodzinowej wyrypy :mrgreen: ciężko się zapewne dmuchało świeczki :mrgreen: nad tym wodospadem :mrgreen:
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

Awatar użytkownika

Post autor: cron » 2009-06-30, 09:27

Rewelacja juz wiem co odwiedzic w wrzesniu
Góry i tylko one ....

Awatar użytkownika
Piotr Gaj

Post autor: Piotr Gaj » 2009-06-30, 13:17

Podziel się Lele paroma informacjami, a konkretnie:
- jak długo szłyście z Łysej Polany do Dol.Białej Vody (rozumiem że chodzi o Kieżmarską)
- czy szlak na Bystre Sedlo jest jednokierunkowy?
- czy udało się wam wskoczyć na Furkot z Bystrego sedla? (to podobno możliwe ale mało legalne) Jak to wygląda w terenie?

Z góry dziękuję i wszystkiego najlepszego!!!

leleith

Post autor: leleith » 2009-06-30, 14:12

Piotr Gaj pisze:Podziel się Lele paroma informacjami, a konkretnie:
- jak długo szłyście z Łysej Polany do Dol.Białej Vody (rozumiem że chodzi o Kieżmarską)
- czy szlak na Bystre Sedlo jest jednokierunkowy?
- czy udało się wam wskoczyć na Furkot z Bystrego sedla? (to podobno możliwe ale mało legalne) Jak to wygląda w terenie?
Piotr,na pierwsze pytanko niech Zombi odpowie,On mierzył czasy przejść,ja szczerze powiem,że zielonego pojęcia nie mam ile szliśmy,ale szybko:)
Szlak na Bystre Sedlo jest chyba jednokierunkowy,przynajmniej tak na mapie zaznaczony,ale spotkaliśmy osoby ( ale nie na samym siodle!!) idące w przeciwnym kierunku. Co do skoku na Furkot nie uczyniliśmy takowego ;-)

A wszystkim dziękuję za życzonka :lol:

Zombi

Post autor: Zombi » 2009-06-30, 15:09

Piotr Gaj pisze: - jak długo szłyście z Łysej Polany do Dol.Białej Vody (rozumiem że chodzi o Kieżmarską)
od Jaworzyny do Tatrzańskie Matlary: 4 h
na Sławkowski od St. Smokovca: 2h15m
na Bystre Sedlo od Str. Plesa: 2 h
na Krywań od Str. Plesa: 2h15m

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2009-06-30, 19:30

Zombi pisze:
Piotr Gaj pisze: - jak długo szłyście z Łysej Polany do Dol.Białej Vody (rozumiem że chodzi o Kieżmarską)
od Jaworzyny do Tatrzańskie Matlary: 4 h
na Sławkowski od St. Smokovca: 2h15m
na Bystre Sedlo od Str. Plesa: 2 h
na Krywań od Str. Plesa: 2h15m
Zombi jesteś niemożliwy z tymi swoimi statystykami :mrgreen:

ODPOWIEDZ