W Górach Bystrzyckich

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-11-22, 08:25

Marco pisze:Czyli każdy swój pokój z prywatną łazienką i tarasem. :mrgreen:
A w zasięgu wzroku znajduje się agro, jeden z czterech drewnianych kościółków na Ziemi Kłodzkiej, w razie awarii można skorzystać /z agro/. ;-)
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Gryf
Kontakt:

Post autor: Gryf » 2016-11-23, 20:42

Michun pisze:ja też się zapisuję na odkrywanie (...) i innych sudeckich zakamarków, najlepiej w zgranej ekipie :-D
Widzieliście go? I ty człowieku masz czelność kpić i szydzić z przyjaciół ? My do ciebie z bukłaczkiem a ty nam ołówkiem i piaskiem po oku. Jedziemy odkrywać i penetrować zakamary i inne tajne miejscóweczki a ty nam pokazujesz plecy. Tak się nie godzi i ... Uważaj se! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.

"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

(FFWK)

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2016-11-23, 20:57

Ja byłem wcześniej umówiony, zapisz się na listę wyjazdową z panem Michunem, to pogadamy :lol:
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-11-27, 22:39

A ja tak z innej beczki. Na Praskim Trakcie przecinał mnie czarny szlak, czym byłem zdziwiony. Otóż powstała nowa ściecha relacji Wamierzyce => Kamienna Góra w Górach Bystrzyckich. /już nie jestem zdziwiony :mrgreen:/ Ktoś może kosztował tej trasy?
ПУНКС НОТ ДЭД !

gregor_k

Post autor: gregor_k » 2016-11-28, 09:01

menel pisze:Ktoś może kosztował tej trasy?
Szedłem tylko odcinkiem : Wolarz -> Kamienna Góra.
Mam kilka zdjęć z tego odcinka :
https://goo.gl/photos/JoMd6HHFriPm4Xo69

szlak Wolarz -> Ruiny Fortu B. : pierwszy odcinek do drogi to leśna gruntówka, a dalej typowa droga leśna (bystrzycka) 'wysadzana' kamieniem , szło się przyjemnie ale bez wodotrysków.
Fort -> Kamienna G. : bardzo fajna ścieżka

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-11-28, 09:10

gregor_k pisze:Szedłem tylko odcinkiem : Wolarz -> Kamienna Góra.
Dzięki. Luknąłem w galerię, zapodałeś sobie niezły zestaw. Zapytam jeszcze o schron w Górach Orlickich, pod Destną. Otwarty był?
ПУНКС НОТ ДЭД !

gregor_k

Post autor: gregor_k » 2016-11-28, 12:19

Tak schron był otwarty.
Kuchnia również była otwarta, także można coś zjeść i się napić. (przyjmują pln'y)
Czy sama 'jadalnia' jest otwarta w nocy , tego nie wiem (fajnie by było)

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2016-11-28, 12:21

Była otwarta parę lat temu.
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
www.mojasciezkawgory.blogspot.com

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2017-04-09, 17:25

Dzień dobry,

nie będę tworzyć nowego wątku ponieważ zrobiłem wjazd na jeden dzionek, w ramach Prima Aprilis. Także wybaczcie, pozwolę sobie na nieco większe lanie wody... :mrgreen:

Sprawa miała być oparta o Góry Stołowe a wyszły.. Góry Bystrzyckie, innymi słowy, klasyka. Do zmiany planu doszło w autobusie, jechałem i wysiadłem gdzie indziej. Tak to jest jak się nie planuje. :mrgreen:

Zanim przejdę do rzeczy standardem zacznę od zajaweczki, co nagle to po diable.. Góry Bystrzyckie, kameralny odpoczynek :

Obrazek

c.d.n..
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Zły Marcin

Post autor: Zły Marcin » 2017-04-09, 17:53

Ten mandżur załadowany dobrem do ostatniej komory to tak na "jeden dzionek" :?:
Szanuję to!
:mrgreen:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2017-04-09, 19:22

Zły Marcin pisze:Ten mandżur załadowany dobrem do ostatniej komory to tak na "jeden dzionek" :?:
Tia.
Zły Marcin pisze:Szanuję to!
A, dziękuję.. :mrgreen:
ПУНКС НОТ ДЭД !

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2017-04-09, 20:44

menel pisze:ponieważ zrobiłem wjazd na jeden dzionek
Zgłaszasz akces do jednodniowych. ;-)

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2017-04-09, 20:48

kulczyk1 pisze:Zgłaszasz akces do jednodniowych. ;-)
Nie, nie.. to wypadek przy pracy. :lol:
ПУНКС НОТ ДЭД !

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2017-04-09, 20:51

No cóż - szkoda. :mrgreen:

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2017-05-04, 08:00

Na Prima Aprilis wyskoczyłem na chwilę w Góry Bystrzyckie. Intrygował mnie czarny szlak relacji Kamienna Góra - Wambierzyce. Zatopiwszy oko w nowej mapie Gór Stołowych okazuje się, że szlak rzeczony został wydłużony z Wambierzyc do ¦cinawki Górnej. Poza tym, interesowało mnie również aby zajrzeć na pewne gołoborze, które nad czym ubolewam, nie jest opisane nawet w przewodniku "Góry Bystrzyckie i Orlickie" Marka Gałowskiego. Początkowa wersja mojej przechadzki miała się kończyć w Wambierzycach i zaczynać w Szczytnej, zmiana planu nastąpiła w autobusie..

1.04.2017

Polanica Zdrój - Kamienna Góra - Gołoborze na Błażkowej 805 m npm - Duszniki Zdrój - Kudowa Zdrój

Toczę się Beskidem z zakupionym biletem do Szczytnej, ale moje rozbujałe ego mówi mi, wysiądź w Polanicy Zdr., tak też uczyniłem.

Obrazek

W Polanicy Zdr. zachodzę do "Biedronki" celem uzupełnienia ekwipunku i nie bojąc się niczego lansu zadaję do stacji PKP, skąd zielonym szlakiem zapodaję na Kamienną Górę 704 m npm. Krokiem równym a tempem miarowym osiągam Przełęcz Sokołowską 564 m npm :

Obrazek

Z której już tylko rzut kamieniem do pierwszej górki, która serwuje przyzwoite waruneczki, widokowe, noclegowe i wypoczynkowe. Kamienna Góra 704 m npm, zyrknąłem co słychać na dole :

Obrazek Obrazek

A korzystając ze słońca, małe 10 :

Obrazek

Od tego miejsca przerzucam się na szlak czarny. Pierwszym tematem będą ruiny fortu Blokhauz :

Obrazek

I zasadniczo do Wolarza 858 m npm nic nadzwyczajnego się nie dzieje to lania wody daruję. Docieram na Wolarz z kroplami potu na czole.. ;-)

Obrazek

Na szczycie robię odpoczynek i zmieniam kolor szlaku na czerwony. Mam w planie zajrzeć na tajemnicze gołoborze na Błażkowej, zawsze tam nie byłem! Na Rudniku ponownie zrzucam klamota :

Obrazek Obrazek

A przede mną strome zejście, następnie odrobina asfaltu, mijam leśniczówkę i sprawnie docieram na Rozdroże pod Błażkową. Kiedyś spałem tu pod namiotem, mając w pamięci, że niedaleko znajduje się przyzwoity hotel, w którym to z kolei raczył Red. Mnie obecnie interesuje gołoborze, na które docieram pozaszlakowo, na szagę, na prześwit:

Obrazek Obrazek

Należy wspomnieć, że znajduje się tutaj przyzwoitej jakości "schron" :

Obrazek

Okazuje się również, że obok podejścia, którym uskuteczniałem znajdują się schody kamienne, znakiem czego, że to miejsce już ze "100 lat temu" musiało być ważnym punktem turystycznym :

Obrazek Obrazek

Druga rzecz która mnie poruszyła to.. promenadka w strefie szczytowej?

Obrazek Obrazek

Zwiedzanie gołoborza zamykam obcinką na Rudnik / Wolarz :

Obrazek

Schodzę schodami z uśmiechem do ósemki, jestem ponownie na rozdrożu. Teraz kolej na kolejny piękny pozaszlakowy teren, piękna polana, na której się uwalam :

Obrazek Obrazek

Na mapach jest różnie, nie wiem dokładnie czego dotyczy Szklany Stok, szczytu 728 m npm? A może grzbietu, czy tej polany? Dalej zapodaję poza szlakiem. Obejście pagóra Gołębia 706 m npm i za moment ukazują mnie się Bobrowniki Stare, przepięknym terenem docieram do żółtego szlaku i idę do Dusznik Zdroju. Przy kolejnym przepięknym podejściu zyrknąłem na temat, z którego szedłem :

Obrazek

Rozdroże pod Nawojową i przeskok na niebieski szlak, dobrze się składa, łapię się na zachód słońca, a terenem jestem wstrząśnięty :

Obrazek

Duszniki Zdrój, docieram na przystanek autobusowy i mając godzinę w wiatuni na ostatni kurs do Kudowy Zdroju, wskakuję w jakiś waciak... chłodno się robi.

Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2017-05-05, 16:20 przez menel, łącznie zmieniany 1 raz.
ПУНКС НОТ ДЭД !

ODPOWIEDZ