Skalne Grzyby z Krasnelem.

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
gustavo

Skalne Grzyby z Krasnelem.

Post autor: gustavo » 2009-12-01, 12:08

Wyjazd, w góry, z dzieckiem różni się tym od wypadów „dorosłych”, że niczego nie warto planować;) Tak było i tym razem. Kalinka z reguły wstaje o godzinie 7ej, tej niedzieli wstała o 8ej. Następnie, wiadomo, śniadanko, szybkie pakowanko, tankowanie, przerwa w połowie drogi bo dziecku znudziła się jazda, przewijanko po podróży, drugie śniadanko i... na szlak wychodzimy po 12ej:)

Obrazek

Ruszamy z parkingu niebieskim szlakiem wzdłuż Stroczego Zakrętu by podziwiać Leśną Igłę, która zrobiła na nas wrażenie latem gdy jechaliśmy tamtędy do Pasterki.

Obrazek

Po 10 minutach zmieniamy szlak na zielony i spacerowo wchodzimy na Radkowskie Skały, wszędzie wokół piętrzą się malownicze ostańce i nie wiadomo gdzie kierować obiektyw. Niestety jesienne, niskie słońce nie ułatwia zadania i wkrótce zniechęceni przestajemy fotografować skałki;) Z punktu widokowego rozpościera się malowniczy widok na Obniżenie Radkowskie i krawędzie wierzchowiny Gór Stołowych (jeżeli czyta to jakiś geolog niech poprawi), po polskiej i czeskiej stronie, w tle wyłania się Szczeliniec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spacerowy do tej pory szlak zmienia nieco charakter, w kilku miejscach , dla pewności, trzeba skorzystać z pomocy rąk a powalone drzewa, mokre kamienie i liście nie ułatwiają zadania. Oczywiście na szlaku nie występują żadne trudności techniczne i dorosłym osobom nie sprawi on żadnych problemów. Nie polecam jednak szlaku gdy jest mokro dla małych dzieci bądź rodziców z nosidełkiem. Naprawdę w kilku miejscach trzeba uważać by nie zrobić maluchowi krzywdy. Także na podejściu na Pielgrzyma jest miejsce, gdzie trzeba zwrócić uwagę na dziecko. Z samego punktu widokowego panorama na Obniżenie Radkowskie, Góry Kamienne, Sowie, Złote, Bardzkie, Masyw ¦nieżnika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalej niebieskim szlakiem dochodzimy do Skalnych Grzybów. Niestety robi się późno i chłodno, rezygnujemy więc z najciekawszego fragmentu szlaku i żółtym szlakiem wśród kamiennych grzybów kierujemy się w stronę parkingu. W okolicach rezerwatu Niknąca Łąka zmieniamy po raz ostatni szlak, na czerwony, i schodzimy do samochodu mijając po drodze między innymi Głowę Psa i Skalne Wrota. Ostatnie metry nasz Krasnal, mając już dość nosidełka, pokonuje na nóżkach potykając się co chwila o wystające kamienie, co jednak w ogóle jej nie zniechęca:)

Obrazek

Obrazek

W punkcie wyjścia meldujemy się o 16ej, w zapadających ciemnościach ale obyło się bez korzystania z czołówek. Reasumując, bardzo malownicza trasa, którą polecamy każdemu. My na pewno w maju bądź czerwcu tam wrócimy. Teraz od 14ej w lesie robiło się już ciemno ;-)

Więcej zdjęć tutaj
Ostatnio zmieniony 2009-12-01, 12:42 przez gustavo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2009-12-01, 12:14

I Maurycy znowu się nam pojawił :mrgreen:
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Annes

Post autor: Annes » 2009-12-01, 17:13

gustavo, nosz...bajecznie :-)

klimaty jakze inkszejsze od moich :-D :mrgreen:

ps; maluszek słodki 8-)
Czas nie leczy ran..
tylko przyzwyczaja nas do bólu

Awatar użytkownika
gustavo

Post autor: gustavo » 2009-12-01, 18:49

Satan pisze:I Maurycy znowu się nam pojawił
Maurycy tajemniczo zniknął ze zbiorowego zdjęcia w npm ale z nami jeździ na każdą wycieczkę. Jest też stałym czytelnikiem forum;)
Annes pisze:gustavo, nosz...bajecznie
Nie dziwie się, że Narnie kręcono w Stołowych, klimaty chwilami naprawdę baśniowe. Nie wiem dlaczego nie doceniałem tych gór. Przekonałem się do nich dopiero podczas tegorocznego, majowego wyjazdu.
Annes pisze:ps; maluszek słodki
Ano, nie będę skromny - udał mi się Krasnal ;-)

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Post autor: Mordimer » 2009-12-01, 18:52

Ekstra :!:

Gratulacje dla dzielnej Kalinki.

A fotki jak obrazki.

Tak trzymać :-D

Awatar użytkownika
gustavo

Post autor: gustavo » 2009-12-02, 07:51

Mordimer pisze:Gratulacje dla dzielnej Kalinki.
Kalinka dziękuje za gratulacje i właśnie pastwi się nad mapą Bystrzyckich :mrgreen: Nasz Krasnal ma słabość do produktów kartograficznych ;-) Gdy widzi jak przeglądam mapę, natychmiast przybiega i domaga się takowej. Szukam wtedy zdezelowanych i nieaktualnych arkuszy bo Kalinka studiuje je baaaardzo wnikliwie ;-)

Awatar użytkownika
Grupol

Post autor: Grupol » 2009-12-02, 23:54

Bomba. Stołowe to idealny teren do górskich działań rodzinnych ;)

leleith

Post autor: leleith » 2009-12-04, 19:15

gustavo pisze:Maurycy tajemniczo zniknął ze zbiorowego zdjęcia w npm
Nie tylko Maurycy zniknął ze zbiorówki...zerknęłam ostatnio w kiosku do gazetki i też się na fotce nie znalazłam,hym..trudno ;-)
Gustavo,zachwycające te kolory na fotkach..zresztą wiesz,dla takich wycieczek i fotografii jesień mogłaby trwać i trwać..pozdr.dla całej ekipy :-D

Awatar użytkownika
gustavo

Post autor: gustavo » 2009-12-07, 15:32

leleith pisze:Nie tylko Maurycy zniknął ze zbiorówki...zerknęłam ostatnio w kiosku do gazetki i też się na fotce nie znalazłam,hym..trudno
Gustavo,zachwycające te kolory na fotkach..zresztą wiesz,dla takich wycieczek i fotografii jesień mogłaby trwać i trwać..pozdr.dla całej ekipy
Ekipa dziękuje za pozdrowienia:) Maurycy podejrzewa, że tajemnicza ręka z piwem wystająca zza Ady należy do niego;) Oj tak, jesień jest baaaaardzo fotograficzna ale w tym roku cos nas nie rozpieszczała...:(

ODPOWIEDZ