Fragment GSS-Karkonosze

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

leleith

Fragment GSS-Karkonosze

Post autor: leleith » 2009-08-27, 18:47

Kilka fotek z fragmentu GSS w Karkonoszach:-)
Spostrzeżenia następujące:
-w lecie już tam nie pojadę! w zimie jak najbardziej,na rakiety:-)
-schronisko pod Łabskim Szczytem-wspaniała sprawa
-dojazd do Szklarskiej z Wrocka pociągiem osobowym-stuk,stuk,stuk-długo:((
-poznani ludzie:sympatyczni!! pozdrawiam:-)
-pogoda:coś wspaniałego:-)
"Trzy ¦winki"
Obrazek
¦nieżne Kotły
Obrazek
Wielki Szyszak
Obrazek
Widok na czeską stronę
Obrazek
Słonecznik
Obrazek
wiadomo gdzie..
Obrazek
Ze ¦nieżki
Obrazek

Awatar użytkownika
cthulhu
Kontakt:

Post autor: cthulhu » 2009-08-27, 18:59

Ostatnia panorama calkiem sympatyczna. Szkoda, że ona i w/w miejsca nic mi nie mówią bo jeszcze nie miałem okazji zwiedzać tamtych stron:( Teraz na jesień przy wyborze Sudety czy Bieszczady - stanęło na Bieszczadach...... No ale zostaję jeszcze zima i..rakiety przeca :-P
Z chęcia bym zobaczył reszte fotek tych okolic :-)

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2009-08-27, 19:12

Leleith, noooooo.. :-D
Na ¦nieżce widze dramat, luda od groma.O ile miałabyś ochotę zapodać przejście grzbietu zimą na rakietach... to jestem Twoim kolegą.. :-D
ПУНКС НОТ ДЭД !

leleith

Post autor: leleith » 2009-08-27, 19:29

Menel,na ¦nieżkę to prawie w kolejce..hehe,mijałam szybko sapiące,zmęczone tłumy w trampach,potem wjechała po kogoś "karkonoska karetka górska",bo ktoś się przeliczył..ogólne masakra :evil:
W ogóle cały ten fragment GSS to taki trakt,tu wyasfaltowane,tam kamykiem "ułożone",i tak szeroko jakoś..eh..:(
Zimą zaś chętnie podejmę drugą próbę poznania Karkonoszy,i okolic,a jakże na rakietach i wtedy na pewno dam Ci znać,bo te rejony to znasz arcyświetnie :-D

Leuthen

Post autor: Leuthen » 2009-08-27, 19:44

[post skasowany - wycofuję się z forum - spytajcie Marcina K-G czemu]
Ostatnio zmieniony 2010-07-26, 23:17 przez Leuthen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2009-08-27, 20:20

Leuthen pisze:Zimą szedłem raz ze Szklarskiej do "Odrodzenia" i rakiet nie potrzebowałem (to był koniec lutego 2004 r.) :-D

Leuthen, poniekąd masz rację.Grzbiet jest przewiany,ale z końcem listopada ub. roku polegliśmy bez rakiet za Domem ¦ląskim w drodze do Strzechy Akademickiej,nasypało tyle śniegu że koleś zapadł się po cyce! A że było ciemno jak w dupie zrobiliśmy wycof do DS na nocleg.
Na drugi dzień w drodze do BiaŁego Jaru:
Obrazek
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Grupol

Post autor: Grupol » 2009-08-27, 21:13

Na rakietach jeszcze nie łaziłem ale zdecydowanie mogę polecić tę trasę na biegówki (nawet jeśli parę razy trzeba będzie odpiąć dechy).
Co do pociągu Wrocław-Jelenia - to chyba dość egzotyczny pomysł na tej trasie, korzystać z "usług" PKP, raczej dla miłośników muzealnictwa kolejowego :mrgreen:
A tak poważnie, spod dworca PKP Wrocław do Jeleniej są kursy prywatnych linii autobusowych np. kultowa Krycha, która całą trasę pokonuje bodajże przez 1,5h, bilet można zarezerować telefonicznie, itd. etc. Polecam :-)

Awatar użytkownika
zielona

Post autor: zielona » 2009-08-27, 21:23

LELE gratulację :mrgreen:
If you don't live for something, You'll die for nothing.

Leuthen

Post autor: Leuthen » 2009-08-28, 07:42

[post skasowany - wycofuję się z forum - spytajcie Marcina K-G czemu]
Ostatnio zmieniony 2010-07-26, 23:18 przez Leuthen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gustavo

Post autor: gustavo » 2009-08-28, 07:56

leleith - cud pogoda!:) Karkonosze jednak najciekawsze wczesną wiosną, jesienią i zimą. Mniej ludzi, góry staja się bardziej wymagające i naprawdę można zmienić o nich zdanie;) Uważałem Karkonosze za nudne, przepełnione góry z wybrukowanymi szlakami do wyjazdu w kwietniu w głębokim przepadającym, mokrym śniegu! To było to!:) Odkryłem Karki na nowo. Z gór dla każdego stały się wymagającymi pagórami - naprawdę:) Warto tez poczytać o historii Karkonoszy, to tez pomaga w innym spojrzeniu na to pasmo. KONIECZNIE przeczytać trzeba relację Orłowicza z pobytu w Karkonoszach;) Po tej lekturze nie rozumiem dlaczego GSS jest jego imienia;)

Awatar użytkownika
Grupol

Post autor: Grupol » 2009-08-28, 08:01

Gdzie można przeczytać relację Orłowicza, jakiś link czy tylko w druku?

Awatar użytkownika
gustavo

Post autor: gustavo » 2009-08-28, 08:08

Wpisz w googlach Orłowicz w Karkonoszach, na pierwszym miejscu wyskoczy plik w formacie doc, tam na przykład znajdziesz fragment z pobytu w Karkonoszach. Relacja z przymrużeniem oka ale...:)

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2009-08-28, 09:16

Lele,gratuluje fajnej wyrypy :-) ,jeśli chodzi o Mieczysława Orłowicza polecam książeczke,''Zeszyty Historyczne Pttk,wycieczki sierpniowe Mieczysława Orłowicza'' są tam opisy wycieczek sierpniowych po Sudetach,Tatrach,Bieszczadach,Beskidach no i ostatnia wycieczka w Sudety,po której Orłowicz odszedł... , generalnie fajnie napisane ciekawie kiedyś to wszystko organizowano nie było komórek mail-i nowoczesnych ubrań,schroniska niezagospodarowne,...,ech piękne dzikie nostalgiczne dzieje turystyki :-) Polecam Waszej uwadze :lol:
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2009-08-28, 09:24

Na szczęscie wakacje dobiegają końca, górskie "szlajanko" dopiero się zacznie :-D
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2009-08-28, 09:30

menel pisze:Na szczęscie wakacje dobiegają końca, górskie "szlajanko" dopiero się zacznie
Tak, Jesień idzie wielkimi krokami,i zacznie się czas dla koneserów turystyki :-P stonka opadnie w doliny,zrobi się lużno na szlakach :mrgreen:
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

ODPOWIEDZ