Góry Kamienne czyli ciutkę na południe od Wałbrzycha

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
SweetEnough

Góry Kamienne czyli ciutkę na południe od Wałbrzycha

Post autor: SweetEnough » 2009-03-30, 21:46

Opowiastka będzie krótka gdyż lanie wody pozostawię raczej wodospadom i spłuczkom, aczkolwiek wstęp, rozwinięcie i zakończenie będą bo być muszą, jak twierdziły rzesze polonistów :-)

Wybrałyśmy się z koleżanką po fachu w Góry Kamienne, pasmo należące do Sudetów ¦rodkowych, a konkretnie w Góry Suche. Było to nasze drugie podejście do trasy Sokołowsko - ruiny Zamku Radosno - schronisko Andrzejówka - Waligóra - Suchawa - Kostrzyna - Włostowa - Sokołowsko. Pierwsze, w styczniu, piękną zimą, w odwrotnej kolejności jeśli chodzi o trasę, zakończyło się naszym i szlaku rozwodem, mianowicie nasza dwójka poszła w jedną stronę, szlak w drugą i to bez uzgodnienia! ;-) Teraz już wiemy dlaczego tak się stało...
Kilka drzew z oznaczeniem szlaku na drodze na Włostowę zostało ściętych lub zawaliło się i leżało na ziemi. Nie dość że były niewidoczne pod pokrywą śniegu - co tłumaczy styczniową alternatywną wersję wycieczki, to nawet teraz, gdy już śniegu na tej wysokości nie było, zauważenie ich było niemal niemożliwe :-/

Tak było w styczniu
Obrazek

A tak było w minioną sobotę (wybaczcie jakość zdjęć, ale pogoda byłą jaka była, a dysponujemy jedynie najprostszymi cyfrowymi "małpami"):

Optymistyczny drogowskaz ;-)
Obrazek

Zielsko jakoweś kiełkujące bardzo intensywnie w pobliżu strumienia, ktoś wie co to za licho? :mrgreen:
Obrazek

Ruiny Zamku Radosno, za wiele z niego nie zostało...
Obrazek

Andrzejówka, a za nią stok narciarski - czynny! Jeździło jakieś 5-6 osób :mrgreen:
Obrazek

Najmilsza istota z obsługi schroniska, nie ujmując nic ludziom oczywiście :-)
Obrazek

Strome podejście na Waligórę - ehh ci mężczyźni, tacy niedostępni :-P
Obrazek

...ale jednak do zdobycia 8-)
Obrazek

Panorama na Sokołowsko w dolinie, tak na koniec ;-)
Obrazek

Wycieczka krótka, ale można się miło zmęczyć. Góry w tych rejonach mają to do siebie, że mimo iż wysokości npm nie są imponujące, to różnice wysokości między dolinami a szczytami w połączeniu ze stromymi stokami potrafią wycisnąć z człowieka tak co najmniej pół garnuszka potu ;-)

CDN, zapewne z innych już rejonów... :mrgreen:
"...przepaja nas wielka radość, radość nieco dzika, płynąca - jak sądzę - z potrzeby, która tkwi w każdym człowieku: choć raz w życiu przewyższyć samego siebie..." Gaston Rebuffat
http://picasaweb.google.com/Prawie.slodka

mirek

Post autor: mirek » 2009-03-30, 22:13

SweetEnough super fotki.Przypomniałaś mi rodzinne strony.Mieszkałem w Wałbrzychu prawie 29 lat.Te zielsko to lepiężnik pospolity n n

Awatar użytkownika
zielona

Post autor: zielona » 2009-03-31, 07:16

SweetEnough super relacja :mrgreen:
Zdjęcia super, a te 35 godzin są powalające :shock:
If you don't live for something, You'll die for nothing.

Awatar użytkownika
Mordimer
Kontakt:

Post autor: Mordimer » 2009-03-31, 08:01

opowiastka krótka aczkolwiek przyjemna :D

leleith

Post autor: leleith » 2009-03-31, 19:28

W tamtych rejonach jeszcze nigdy nie byłam :-( bardzo mi się podoba ten budynek Andrzejówki,ciekawa jestem jak jest w środku?? a,i relacyjka fajna,i fotki!!!! :-)

Awatar użytkownika
Satan

Re: Góry Kamienne czyli ciutkę na południe od Wałbrzycha

Post autor: Satan » 2009-03-31, 21:09

SweetEnough pisze:Najmilsza istota z obsługi schroniska, nie ujmując nic ludziom oczywiście :-)
Obrazek
Gratuluję zrobionej trasy! Kamienne, to jedno z moich ulubionych pasm. Zimą jest tam szczególnie ciężko, bo turystów niewielu, a napadać śniegu potrafi, tyle, że ho ho! :mrgreen:

A psina?! Ta sama od lat :mrgreen: , zawsze z pyskiem próbującym wyłudzić jakieś żarcie w jadalni... :mrgreen:
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
SweetEnough

Post autor: SweetEnough » 2009-03-31, 21:18

Andrzejówka ( http://www.andrzejowka.com.pl/ ) powstała w latach trzydziestych XXw., miała tam nawet okazję postawić swą wielmożną stopę i zaznać wypoczynku jakaś księżna z księżniczką, niestety nie pamiętam jaka... :-P
Generalnie budynek prezentuje się o wiele ładniej na zewnątrz niż wewnątrz. W środku zalatuje co nieco minioną epoką, ale nietrudno mi sobie wyobrazić, że w doborowym towarzystwie wnętrze szybko ożywa i nabiera klimatu :-)
Na temat pokoi się nie wypowiem, bo nie widziałam.
W schronisku jest też stacja GOPRu. Podejrzewałyśmy owego psiula o bycie psem lawinowym 8-)

***Satan, teraz dopiero doczytałam - najwyraźniej psiul odgrzebuje ludzi spod lawiny jedzenia :-D***

Za budynkiem jest wyciąg i niewielki, sympatycznie wyglądający stok narciarski, w sam raz dla rozrywkowego, luźnego pojeżdżenia.
Rzeczywiście tłumów tam nie spotkałyśmy, ale byłyśmy w martwym sezonie - ni to zima, ni to już wiosna. Nie wiem jak jest w pełni sezonu turystycznego.
"...przepaja nas wielka radość, radość nieco dzika, płynąca - jak sądzę - z potrzeby, która tkwi w każdym człowieku: choć raz w życiu przewyższyć samego siebie..." Gaston Rebuffat

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2009-03-31, 21:25

Fajnie, fajnie..SweetEnough a w rejonach ruin zamku Rogowiec zadałyście lansu?Ja z kolei lubie pofilować -z podejścia na Waligóre- na Andrzejówkę.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
SweetEnough

Post autor: SweetEnough » 2009-03-31, 21:53

Oj tak, widok z podejścia jest przedni 8-)
Rogowiec wraz z Nowym Dworem zostawiłyśmy na kolejny raz.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2009-04-01, 13:01

Jedynie żal tego Sokołowska i zaniedbania oraz ruiny tamże...
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Deira

Post autor: Deira » 2009-04-01, 14:03

Super zdjęcia i fajna wycieczka :-D A takie zielsko widziałam też u nas. Rośnie to w ogromnej ilości nad jedną rzeczułką pod Gdynią :-)
Nie kusił Was spacerek pod ¦nieżkę ? :mrgreen:
Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. /T. Pratchett/

Awatar użytkownika
sparkus

Post autor: sparkus » 2009-04-01, 19:44

Bardzo sobie cenię taką relację, ponieważ takie mniejsze górki najczęściej się omija i jak widać zupełnie niesłusznie. Przy jakiejś okazji warto zrobić wypad, a foto całkiem udane. Jeszcze raz znalazła potwierdzenie stara prawda, że to czlowiek robi fotografię a nie aparat. :lol:

Czekam na cdn, z foto oczywiście :-)
W górach jest niewiele, ale jest to co najlepsze.

Awatar użytkownika
MartaZ

Post autor: MartaZ » 2009-04-01, 23:05

sparkus pisze:Bardzo sobie cenię taką relację, ponieważ takie mniejsze górki najczęściej się omija i jak widać zupełnie niesłusznie.
Co prawda - to prawda :-)

Awatar użytkownika
tomekd
Kontakt:

Post autor: tomekd » 2009-06-05, 21:04

Potwierdzam - takie zielsko rośnie w okolicach Gdyni

mirek

Post autor: mirek » 2009-06-06, 07:24

tomekd pisze:Potwierdzam - takie zielsko rośnie w okolicach Gdyni
Powtarzam ze to zielsko to lepiężnik pospolity. :lol:

ODPOWIEDZ