Niski.

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-09-16, 20:45

kulczyk1 pisze:Możesz sobie darować nuda
Od pana Andrzeja miałem ten sam przekaz.
ПУНКС НОТ ДЭД !

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2015-09-16, 20:56

Od pana Andrzeja miałem ten sam przekaz
Znaczy Pan Andrzej jest gramotny i zyskuje dodatkowe punkty(dodatnie). Wygląda na to , że szlak zmienili by turyści nie straszyli rogacizny (krowy będą się źrebić , konie będą się cielić - taka współczesna Konopielka. :-D

tadeks

Post autor: tadeks » 2015-09-17, 10:09

Kulczyk1 pisze:
Na Przymiarki wylano asfalt
Niestety!!! Ale, według mojej skromnej znajomości Polskich Gór i Pogórzy, to najbardziej przeasfaltowano Pogórze Rożnowskie. Łaziłem tam w 2014. Porównując to ze stanem z przed ćwierćwiecza, to tragedia.
Kulczyk1 pisze:
Na szlaku spotykam dwa budynki w kiepskim stanie jednak ten drugi awaryjnie może posłużyć jako noclegownia. Prawdopodobnie był tam jakiś przysiółek ale nie spotkałem sie z czymś pisanym na ten temat.
O tym co wyżej, a także o zmianie przebiegu w 2012 roku szlaku czerwonego poczytać można:
http://www.beskid-niski.pl/forum/viewto ... f=2&t=7628

A Wodospad "Przy młynie", tak blisko Chyrowej, to świadomie ominąłeś, już tam bywałeś ?
Fajne to miejsce.

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2015-09-17, 15:08

tadeks pisze:O tym co wyżej, a także o zmianie przebiegu w 2012 roku szlaku czerwonego poczytać można:
Na Ciebie tadeks głównie liczyłem , że przybliżysz historię tych budynków. :-)
A Wodospad "Przy młynie", tak blisko Chyrowej, to świadomie ominąłeś, już tam bywałeś
Mimo ,że bywałem w planie był on

Obrazek

i ten w Foluszu od jakiegoś czasu zwany Magurskim

Obrazek

chciałem też odnaleźć kaskady w Pielgrzymce (Ruski zamek) ale ze względu na niski stan wody dałem sobie z wodospadami spokój. W Iwli pewnie jakaś woda płynęła na pozostałych raczej niekoniecznie.
Ostatnio zmieniony 2015-09-17, 19:59 przez kulczyk1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-09-17, 16:21

kulczyk1 pisze:ten w Foluszu od jakiegoś czasu zwany Magurskim
Teraz to wodospad na bogato, jak byłem tam w 2013 roku, prawie nic..
ПУНКС НОТ ДЭД !

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2015-09-17, 20:03

menel pisze:Teraz to wodospad na bogato
Darek te ostatnie fotki są z marca 2011 roku dlatego tyle wody na dzień dzisiejszy przechodząc brody na Iwielce w Chyrowej podeszwy nie moczyłem.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-09-17, 20:32

kulczyk1 pisze:na dzień dzisiejszy przechodząc brody na Iwielce w Chyrowej podeszwy nie moczyłem.
To filuj tu /05.2014/, na drugim brodzie byłem zdowidzeniowany :

Obrazek
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Wiesio
Kontakt:

Post autor: Wiesio » 2015-09-17, 21:47

z 50 metrów wcześniej po lewej jest mostek :-) Info z 07/2015
Wiesio
O fotografii i górach
iWiesio.pl

Awatar użytkownika
Michun

Post autor: Michun » 2015-09-17, 22:17

50 m ...tyle ma moja działka i widzę jej koniec :-D czyli jest to w zasięgu wzroku, menel, kup okałyły :-P
"I don't hate people, I just feel better when they aren't around"
Ch. Bukowski
"Na nazwy i na znaki sram i w Polsce z tym nie jestem sam"J.Kleyff

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-09-17, 22:20

Ja chciałem przez bród... Nurt wartki i bardzo ślisko, ten pierwszy to małe miki, drugiego już nie dałem rady.
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2015-09-23, 19:21

Kulczyk pisze:i ten w Foluszu od jakiegoś czasu zwany Magurskim
Cudnie prezentuje się ten wodospad, jeszcze przy nim nie byłem;)

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2016-05-07, 20:29

W ramach wstępu do relacji z Niskiego.
W powszechnym mniemaniu powinien być taki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ale zdarza się , że trafimy na takie coś:

Obrazek

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2016-05-08, 19:30

Z tygodniową obsuwą przyjeżdżam w BN . Auto na zaprzyjaźniony parking w Rymanowie City i w drogę. Celem miało być odwiedzenie kilku miejsc w które z różnych przyczyn (brak czasu , lenistwo )nie dotarłem i odwiedzenie starych darzonych sentymentem.
Dzień pierwszy Rymanów miasto - Kalwaria - Klimkówka kapliczka - Przymiarki - Bałucianka - Srednie - Dalnia - Królik W. - Bania - Jaśliska.
Kaplica na Kalwarii.

Obrazek

Widoki na pogórza z szlaku gminnego - niebieskiego.

Obrazek

Następnie gminnym żółtym do kaplicy p.w.Znalezienia Krzyża.
Kaplica , źródło i figura Jana Nepomucena - taka minimalistyczna w stosunku do spotykanych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod kaplicą napotykam kolejny gminny - czarny , którego na mapie nie ma. Trochę nim a trochę drogami zrywkowymi wychodzę na Przymiarki.
Potok Swiętokrzyski.

Obrazek

Przymiarki.

Obrazek

Cergowa.

Obrazek

Z Bałucianki brodem przez potok wychodzę na Srednie oferującym widoki na Cergową i Przymiarki.

Obrazek

Obrazek

Następnie drogami leśnymi i polnymi przez Dalnią Górę schodzę do Królika Wołoskiego aby zobaczyć postęp prac przy cerkwi pw.Przeniesienia Relikwii.
Dzwonnica jest odnowiona a w cerkwi stan powiedzmy zabezpieczony.

Obrazek

Necowa kaplica.

Obrazek

Od kaplicy by ominąć asfalt znowu włażę w leśne drogi zrywkowe i zaczyna się -błoto ,mnóstwo gałęzi po wyrębie a mnie zamiast na )( Szklarską zaczyna wyrzucać na Jawornik , ostatecznie przełażąc przez ogrodzenie młodników dochodzę do przełęczy.

Obrazek

Jedno z dłuższych dziś podejść i Bania.

Obrazek

Obrazek

Jeszcze zejście do Szklar i przejście starym wegierskim traktem do Jaślisk.
Kapliczka - nad okolicą zaczyna dominować Kamień (Bieszczad).

Obrazek

Cerkiew w Daliowej.

Obrazek

Jaśliska - kapliczka na kurhanie.

Obrazek

Instaluję się w schronisku , które okazuje się bardzo przyjemne a właściciele przemili. Pan Lorenc oprowadza mnie po okolicy pokazując pozostałości murów obronnych z czasów świetności miasteczka. Miejscowa piekarnia prowadzi sprzedaż jeszcze gorącego pieczywa na kolację. Spożywam pod browarka świeże bułeczki , kilka telefonów i lulu.
Dzień drugi: Jaśliska - Wola Niżna - Polańska - Jawornik - Wisłoczek - Głebokie - Sieniawa - Rymanów.
Rano po szybkim śniadaniu decyzja o powrocie do Rymanowa.
Drewniana zabudowa Jaślisk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dobry początek dnia 6 km.asfaltu.
Cerkiew i jedna z kapliczek w Woli Niżnej.

Obrazek

Obrazek

Na mapie znajduję skrót i bokiem Ruskiej Góry chcę przejść do Polan Surowicznych.

Obrazek

Po ładnym widoczku na pasmo graniczne dochodze do ogrodzenia. Przypominam sobie , że gdzieś o tym czytałem ale cóż i pamięć nie ta a i ogrodzenie imponujące zasięgiem. Pomstując na miłośników własności prywatnej przedzieram się przez gęsty młody las i wychodzę na asfalt do Polan a jednocześnie na szlak kurierski Jaga - Kora.
Na Polanach Surowicznych jest no ..pięknie.

Obrazek

Obrazek

Tablica informacyjna dla lepszego samopoczucia.

Obrazek

Widok na miłe sercu Bieszczady - gdzieś tam buszuje Cremowy ale stąd go nie widać.

Obrazek

Ostatni widok ze szczytu Polańskiej.

Obrazek

Potem przez Jawornik na którym byliśmy pod przewodnictwem Tadeksa i wychodze nad Wisłoczkiem.

Obrazek

Na szybko śniadanie podejście drogą aby jeszcze raz luknąć na Przymiarki i Cergową.

Obrazek

Jako , że czasowo jestem bardzo do przodu schodzę przez Wisłoczek. Pod Domem Modlitwy Zielonoświątkowców jakaś większa impreza widać tablice z Cieszyna czyli miejsca skąd pochodzą dzisiejsi mieszkańcy Wisłoczka i Puław. Ja wchodzę na GSB ale za Wierchem Tarnawskim odbijam na Głebokie. W planie miałem przejść grzbietem nad wioską do Rymanowa ale ostatecznie schodzę do wsi , w której co kilkanaście metrów kapliczka.
Jedna z ciekawszych - drewniana słupowa.

Obrazek

Cerkiew w Sieniawie.

Obrazek

Widok na Beską Górę.

Obrazek

Przed samym Rymanowem cmentarz jeńców sowieckich . W ciągu niespełna dwóch lat zmarło ich w tutejszym obozie 10 tysiecy.

Obrazek

W drodze powrotnej cerkiew w Wróbliku Szlacheckim z ciekawą ośmioboczną dzwonnicą.

Obrazek

Pogoda dopisała , Tadeksowe 3B wykonane czyli wycieczka udana.
W domu okazało się , że przywiozłem z sobą gości w postaci 5-ciu kleszczy. Zasadniczo raczej nie mam z nimi problemu ale gdzieś czytałem , że ma to być rok w nie obfitujący.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2016-05-08, 21:08

Mmmm...wiosenny Beskid Niski, bardzo miłe to widoki. Pogoda mocno fotogeniczna, ta "żywa" zieleń plus "bałwanki", fajnie to wyszło. Te pagóry mają w sobie to cholerne coś. ;-)
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2016-05-09, 21:15

Satan pisze: Pogoda mocno fotogeniczna, ta "żywa" zieleń plus "bałwanki", fajnie to wyszło.
Niekiedy warto tydzień przeczekać aby nacieszyć oczy.

ODPOWIEDZ