*Szlak Karpacki Grybów - Biała k/Rzeszowa

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-08-20, 17:34

tadeks pisze:w okolice Przełęczy Tepajec, gdy wynurzyłem się z Ciechani
Było to gdzieś w okolicach słupków 1/180 - 1/179. Nie zanotowałem wówczas szczegółów, nie porobiłem zdjęć, szedłem zakapturzony. Pytałem o to na innym forum, ale odpowiedzi nie otrzymałem.
No to dałem ciała.. :-/
tadeks pisze:Chyba będę musiał zrobić myk w ten rejon i osobiście sprawdzić. Czasami zajmuję się takimi bzdurami. Myślę o listopadzie i na razie nie piszę z kim.
Daj znać jak już będziesz znał termin wyjazdu.
tadeks pisze:To cyganie w Cigelce w tym czasie o Tobie rozmawiali. Byli uprzedzeni, że tego dnia taki gość będzie przechodził przez ich osadę i coś im kapnie. Nastała pora kolacji, a gościa nie ma.
tiaaa.. :lol:
yaretzky pisze:z wszystkich Twoich noclegów yaretzkowa wykazała zainteresowanie tym pod kryptonimem: hr Menello de Nędza !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dobre miejsce na forumowy zlot. ;-)
ПУНКС НОТ ДЭД !

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2015-08-20, 20:15

menel pisze:
kulczyk1 pisze:ale WODY ¬RÓDLANEJ!!! Z HORYńCA!!! nie nabyłeś. :mrgreen: :mrgreen:
Adam, niech mnie usieką, tego napisu nie dostrzegłem, to wszystko przez słodycze odpustowe. ;-)
Jakby nie było w miętkie mnie trafiłeś.

tadeks

Post autor: tadeks » 2015-08-22, 11:38

tadeks napisał/a:
Chyba będę musiał zrobić myk w ten rejon i osobiście sprawdzić. Czasami zajmuję się takimi bzdurami. Myślę o listopadzie...

menel napisał:
Daj znać jak już będziesz znał termin wyjazdu.

Termin, to już jest zaproponowany, poza tym forum
creamcheese napisał:
Wydłużony weekend 7-11.11 (jak coś się nie wydiabli) Beskid Niski solo...
Byłbym szczęśliwy gdybym nie spotkał nikogo.
...Byłbym jeszcze szczęśliwszy gdybym spotkał Ciebie, tadeksie...

yatretzky napisał:
Uwierzycie lub nie ... - nie dbam o to ..., ale bardzo Wam życzę tego spotkania !

creamcheese napisał:
Ja na pewno, a sądzę, że tadeks też nie miałby nic przeciwko...byś i Ty się znalazł na tym spotkaniu, yaretzky

Dalej trzeba rozmawiać z inicjatorem. Chciał iść sam tak jak Ty, menel, w tym roku, tak jak ja już kilka razy przez BN. Czy jak nas będzie 4-5 osób, to nie napisze, że wyjazd nieaktualny? Nadzieja, że nie odwoła w tym, że to ekipa takich, którym nie groźne deszczyk, błotko, bezszlakowie, błądzonko.
Słowem,
yatetzky napisał:
Zboczeńcy... !

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2015-08-22, 13:19

tadeks pisze: Termin, to już jest zaproponowany, poza tym forum
creamcheese napisał:
Wydłużony weekend 7-11.11 (jak coś się nie wydiabli) Beskid Niski solo...
No i się wydiabliło...biora dziada do sanatorium w tym terminie...termin zatem ulega przeniesieniu na...tydzień później, czyli 18-22.11.2015. Osiemnastego będę wyjeżdżał z Polańczyka...nawet nie wiem dokąd :roll:...ale w Niski :-D

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-08-22, 14:43

Co do wędrówki, w pełni rozumiem creamcheese'a, że stawia na samotne przechadzki, ale jakiś wspólny biwaczek np. Jasiel, SBN Wisłoczek, schronisko w Hucie Polańskiej czy wiatunia na Baraniem, to jestem jak najbardziej za. Przy tym jakiś ogień i gięta z niego, poza tym tadeks, chętnie bym przejrzał Twoje notatki z cyklu BN' 1981, okraszone zapewne jakąś czarno-białą foteczką. Odbiór. ;-)
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
yaretzky

Post autor: yaretzky » 2015-08-22, 18:35

creamcheese pisze:biora dziada do sanatorium w tym terminie...
To zostaw tego "dziada" w tym sanatorium, niech wypoczywa ... ;-) :mrgreen: A Ty sam dymaj w tym czasie w BN...!! Jak będziesz wracał to go zabierzesz (dziada znaczy...) :mrgreen: :mrgreen:
"Od gór lepsze są tylko góry...
więc pocę się na szlaku i męczę
... i ciągle chcę więcej..."
https://photos.google.com/albums

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2015-08-22, 18:53

menel pisze: ale jakiś wspólny biwaczek
Ja w terminie jak wyżej (18-22.11) będę się błąkał po bn...gięta, ognicho, flacha...gdzie bądź i kiedy bądź będzie z Wami!! koniecznie!!!
Idę sobie błotem i spotykam kulczyka po szyję upapranego we w tym błocku. Mówi: - Poczekaj cremowy, zaraz będie tu szedł menel i też wpieprzy się po cycki!! I czekam!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2015-08-22, 20:18

Wchodzę w to tylko dlaczego menel po cyce a ja po szyję - to wyraźna nierówność społeczna. :mrgreen:

Awatar użytkownika
yaretzky

Post autor: yaretzky » 2015-08-22, 21:15

kulczyk1 pisze:Wchodzę w to tylko dlaczego menel po cyce a ja po szyję - to wyraźna nierówność społeczna. :mrgreen:
kulczyk1 - trochę szacunku i pokory...!! :evil:
Np. creamcheese wpadłby tylko po kolana i tego nie "przeskoczysz"...! :-P :mrgreen: :mrgreen:
"Od gór lepsze są tylko góry...
więc pocę się na szlaku i męczę
... i ciągle chcę więcej..."
https://photos.google.com/albums

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2015-08-26, 21:31

tadeks pisze: błotko
Dobrym tematem na błotko jest Pogórze Dynowskie. Idąc lasem od Jawornika Przedmieście, jest tam temat gdzie szlak prowadzi niewinnie przez bagienko, teraz przy upałach miałem przez kilkadziesiąt metrów "nawozu po łydki", a w listopadzie po konkretnych opadach, mmmmmm.. poezja, to co tygryski lubią najbardziej. :mrgreen:
ПУНКС НОТ ДЭД !

tadeks

Post autor: tadeks » 2016-07-06, 19:39

Z "e-gory":
8 lipca Paweł Pabian podejmie wyzwanie pierwszej w historii oficjalnej próby najszybszego pokonania drugiego co do długości szlaku turystycznego w Polsce oznaczonego kolorem niebieskim z Grybowa do Białej (Rzeszów) w formie pieszej bez pomocy z zewnątrz oraz w pojedynkę.

Parametry Niebieskiego Szlaku Karpackiego:
Dystans: 450 km
Suma podejść: 13 750 m
Teren: Beskid Niski, Bieszczady, Góry Sanocko-Turczańskie, Pogórze Przemyskie, Pogórze Dynowskie, Podgórze Rzeszowskie
Bardziej szczegółowy przebieg: Grybów – Hańczowa – Wysowa Zdrój – szlak graniczny Beskidu Niskiego – szlak graniczny Bieszczadów – Krzemieniec – Wielka Rawka – Ustrzyki Górne – Tarnica (1346 m.n.p.m. – najwyższy punkt) – Bukowe Berdo – Otryt – Ustrzyki Dolne – Arłamów – Kalwaria Pacławska – Krasiczyn – Syfczyna – Dynów – Rzeszów, Biała
Zakładany czas: około 150 godzin

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2016-07-22, 07:26

Bardzo mi odpowiada twierdzenie, że :
Uznaję tylko przejścia podczas jednej wycieczki, bez dzielenia szlaku na części i zaliczania odcinkami w różnych odstępach czasowych, czyli z przerwami na powrót do cywilizacji.
Szlak padł. Ze zdjęć wynika, że sprawa o TV się oparła.

http://e-gory.pl/aktualnosci/newsy/niebieskie-wyzwanie/
ПУНКС НОТ ДЭД !

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2016-07-31, 19:49

Tadeks pisze:Z "e-gory":
8 lipca Paweł Pabian podejmie wyzwanie pierwszej w historii oficjalnej próby najszybszego pokonania drugiego co do długości szlaku turystycznego w Polsce oznaczonego kolorem niebieskim z Grybowa do Białej (Rzeszów) w formie pieszej bez pomocy z zewnątrz oraz w pojedynkę.
To kolega Cohena, byli razem na Piku Lenina, obecnie znowu razem są w górach;)

Awatar użytkownika
Michi23

Post autor: Michi23 » 2017-12-10, 16:16

@menel
Muszę to z siebie wyrzucić :mrgreen: ...zanim popełnię (w końcu) relację z mojego przejścia połowy tej trasy -> dzięki Twojej relacji, na wespół z tą, którą popełnił na swoim blogu Yatzek, przeżyłem w tym roku najpiękniejszą do tej pory wyprawę w góry. Jakby tego było mało, tak spodobała mi się wędrówka szlakiem granicznym, że już teraz planuję ponownie przejść trasę Ustrzyki Górne - Grybów w przyszłym roku (tym razem w jednym podejściu). Obie Wasze relacje są bezsprzecznie najlepszymi w Internecie, które opisują te okolice.

Awatar użytkownika
menel

Post autor: menel » 2017-12-10, 16:38

Michi23 pisze:@menel
Muszę to z siebie wyrzucić :mrgreen: ...zanim popełnię (w końcu) relację z mojego przejścia połowy tej trasy -> dzięki Twojej relacji, na wespół z tą, którą popełnił na swoim blogu Yatzek, przeżyłem w tym roku najpiękniejszą do tej pory wyprawę w góry. Jakby tego było mało, tak spodobała mi się wędrówka szlakiem granicznym, że już teraz planuję ponownie przejść trasę Ustrzyki Górne - Grybów w przyszłym roku (tym razem w jednym podejściu). Obie Wasze relacje są bezsprzecznie najlepszymi w Internecie, które opisują te okolice.
Michi23, kurde, nie wiem co powiedzieć.. dzięki za dobre słowo. Tak, Szlak Karpacki Grybów - Biała k/Rzeszowa to majstersztyk i też mam w planie powtórzyć przejście, tym razem pójdę z Rzeszowa. Nie omieszkam oczywiście uatrakcyjnić wędrówkę odbiciami "na boki". Czekam na Twoją relację!
ПУНКС НОТ ДЭД !

ODPOWIEDZ